מגזין

בסיון ונוס

אייל דסקל הלך להופעה של סיון שביט בלבונטין 7, ונשאר לקשקש איתה אחרי ההופעה על האלבום השלישי, הטיסות לחו"ל וסיבוב ההופעות הנוכחי

מאת אייל דסקל. 16-06-2008

תגיות: ראיון, סיון שביט

בסיון ונוס

ביום שישי האחרון, 13.6, הופיעה סיון שביט במועדון לבונטין 7 במסגרת סיבוב ההופעות של אלבומה השני "וניל". בהופעה היא ביצעה את השירים "9:25", "כרטיס טיסה", "הכחול האפור הזה", "את מי את משקה דמעות", "סבונים" ועוד. שירים שנכנסים לתוך הלב בשמיעה הראשונה, אך מסרבים לעזוב אותו בקלות גם אחרי הרבה האזנות. בנוסף, ביצעה שביט שני שירים חדשים שיופיעו באלבום הבא.

את עובדת בימים אלה על אלבום חדש. איפה הוא עומד כרגע בתהליך העבודה?

האלבום עומד במקום טוב. עברנו את שלב האמצע, ואנחנו לקראת סוף איסוף החומרים. יש מצבור יפה של טקסטים, ואנחנו עובדים על הלחנים שלהם. למען האמת, רוב הטקסטים כבר מולחנים, כך שב- 2009 ייצא האלבום השלישי בעזרת השם בלי נדר.

הודעת היום בהופעה שאחרי האלבום השלישי את פורשת לפנסיה.

החלום שלי הוא לעשות שלושה אלבומים, ואז אני יכולה למות בשקט. אני שואפת לטרילוגיה. אני חושבת שזה מספר טוב ובריא למערכת העיכול שלי. יכול להיות שאחרי האלבום השלישי אני אתפנה ואמשיך אל הרביעי, אבל אני לא מבטיחה כלום. מבחינתי אני יכולה למות בתאונת דרכים אחרי האלבום הבא.

את נופשת לא מעט בחו"ל. בהופעה הקודמת שהייתה בלבונטין 7 סיפרת ששבת מטיול בברלין, והשבוע חזרת מיפן. יש השפעות מוזיקליות שאת מביאה איתך מהטיולים אל תוך היצירה שלך?

הכל משפיע על המוסיקה. בברלין אני נחשפת לבניינים. אני נוהגת ללכת שם לתערוכות ופחות שומעת מוסיקה. למרות שבטיול הבא שלי בברלין אני מתכננת לראות הופעה של "רדיוהד", שזה בטוח יהיה נחמד. ולגבי יפן, ש לי הערצה מאוד גדולה לשירה ולספרות היפנית. הלוואי ואני אהיה מושפעת ממנה.

בסיבוב ההופעות הנוכחי אירחת מדי פעם מוסיקאים כמו עברי לידר, ערן צור ויהודית רביץ. יש תכנון לארח עוד אמנים בהמשך?

בהחלט. יהיו עוד אורחים בהמשך הסיבוב. יש כמה אורחים פוטנציאלים שעומדים על הפרק, אבל זה לא יקרה בשלושה-ארבעה חודשים הקרובים בגלל כל הנוגעים בדבר. כולם מאוד עסוקים (אמיר צורף ודיד ארז שמנגנים איתה) וזה יקרה רק כשכולנו נתפנה לשם כך.

יבוא לא מבוטל של הופעות מחו"ל מגיע בתקופה האחרונה לארץ. יש איזושהי הופעה שמסקרנת אותך במיוחד?

אני מאוד אוהבת את "הסמית'ס", אבל פחות מכירה את החומרים של מוריסי מאלבומי הסולו שלו. "אייר" נחמדים, אבל אין כרגע הופעה שאני מרגישה שאסור לי לפספס. ראיתי את דיוויד סילביאן בברלין. זאת המוסיקה שאני הכי אוהבת. הוא האמן שאני הכי מחזיקה ממנו בחמש עשרה שנים האחרונות.

 

 ההופעה הבאה של סיון שביט: יום ראשון, 13.7, במועדון לבונטין 7.

תגובות