מגזין

דרושה השגחה עליונה

למרות שהמוסיקה של Nanuchka מוגדרת כ"רוק אלטרנטיבי בלקני", ירון זהבי גילה בהופעה שהמוטיב הבלקני העיקרי שנמצא בה הוא הסולנית היפה. דיווחו של כתב מאוהב

מאת אסף פרידמן. 11-06-2008

תגיות: Nanuchka

דרושה השגחה עליונה

התיאור שבחרו חברי להקת "ננוצ'קה" (או שמא היה זה מנהלם?) לתאר את הופעתם על גבי הפשקווילים השונים הוא "רוק אלטרנטיבי בלקני". ציפיתי אם כן לראות על הבמה לפחות שפם או תרנגולת, ואם לא תרנגולת אז לפחות טובה או אקורדיון. לצערי הרב בקבוק הצוייקה שהיה באמתחתי נשאר סגור בכיס מעילי. המוזיקה של ננוצ'קה היא הרבה דברים אבל בטח לא בלקנית.

אם בכל זאת הייתי צריך להגדיר את המוזיקה שלהם הייתי אומר שהיא שישים אחוז רוק, שלושים אחוז אלטרנטיבי ועשרה אחוז פולק. הדבר הראשון שהרגשתי בהופעה שלהם הוא שיש בננוצ'קות הרבה רגש. גם אם השיר לא היה מדהים הם ניגנו אותו נורא יפה ביחד וממש הצליחו להעביר תחושות לקהל. זה קרה לא מעט ואולי בעיקר בגלל הסולנית יולה בארי.

יולה, שעושה רושם של מוזיקאית מוכשרת וזמרת טובה, היא בראש ובראשונה חייה בימתית. היופי שלה מהפנט, העיניים שלה שובות והנוכחות הבימתית שלה יכולה לחשמל אצטדיונים ולא רק את המרתף בלבונטין. במשך כל ההופעה היה לי נורא קשה להסיר ממנה את העיניים ולמזלי הצפיפות הרבה והחשכה היחסית מנעו ממני לסיים את הלילה באבו כביר עם צו הרחקה.

אחרי פתיחה נעימה הידרדרה קצת ההופעה והלכה אל מחוזות השעמום למשך מספר שירים. למזלי הרב התעשתו הננוצ'קות וחזרו עם מספר שירים שהחזירו בי עניין ורגש ונראה שגם בשאר הקהל. בשלב מסוים אסף אמדורסקי עלה לבמה ללוות את ההרכב בפסנתר וניגן איתם שיר יפה שמושר חלקו אנגלית וחלקו בצרפתית. שפת האהבה בשילובו של ורב שמנמן בידה של הסולנית המסו סופית את ליבי וגרמו לי להישבע אמונים לאישה שאפילו לא יודעת איך אני נראה.

פתאום נזכרו חברי ההרכב שכתוב להם בלקני בשלט והחלו לנגן קטע עם אלמנטים צועניים בולטים. זה היה נורא מבלבל ושבר לחלוטין את הרצף הקטן שנוצר. זאת הבעיה המרכזית בהופעה של ננוצ'קה. נדמה שחסרה להם יד מכוונת שתערוך בקפידה את שירי ההופעה ואת סדר הופעתם. כנראה שגם גיבוש של קו מוזיקלי לא יזיק, נכון שגם בבוסריות הזו יש חן אבל הפער בין היכולות המוזיקליות והרגשיות שלהם לבין ההופעה ככלל עושה להם עוול.

לרוב ננוצ'קה פועלת בעירו האהובה של עוסאמה בין לאדן כאשר השלד של ההרכב מורכב מהגיטריסט רועי גוראל, יולה בארי והמתופף ג'ון בולינגר. בארץ הקודש (שגם היא כנראה אהובה על המנהיג האסלאמי), מופיעים החברים אחת לכמה חודשים מגובים בנגנים מקומיים. ההרכב הוא בהחלט מעניין והמוזיקה שלו היא אמיתית. הצלחה בסדר גודל מקומי ואולי עולמי, יכולה ליפול בחלקה של הלהקה אם יתגשמו התנאים הבאים :

 

- חברי הלהקה יצליחו ליצור קוהרנטיות בחומרים שלהם וגם לבנות הופעה קולחת ואחידה שתביא טוב יותר ליידי ביטוי את כישרונם ופועלם.- יולה בארי תקרא את הביקורת הזו, תתאהב בכותב ותיצור עימו קשר (הפרטים במערכת).

תגובות

  • מאוד אוהבת את הכתבות של אסף

    מקווה שתמשיך לכתוב

    אורית, 12-06-2008 07:15

  • להקה אמיתית

    אסף , אתה כותב ומתאר ניפלא , הייתי בשתי הופעות של ננוצ'קה והם השאירו עלי רושם שאתה הקפדת לתאר אותו במילים עד כדי כך שחוויתי את החוויה של ההופעה. להקת על !כתב על!

    אפי, 16-06-2008 10:40