מגזין

על קו ניו-יורק תל אביב

אודי ניב הצטרף לחדר החזרות של ההרכב הישראלי- ניו יורקי ננוצ'קה והתעדכן בשלומם ובחומרים החדשים שלהם

מאת אודי ניב. 04-06-2008

תגיות: אודי ניב, ראיון, Nanuchka

על קו ניו-יורק תל אביב

Nanuchka הוא הרכב פיוז'ן המשלב סגנונות שונים ומגוונים שיוצרים מוסיקה מקורית קופצנית ומעניינת. ההרכב כולל את יולה (יולי) בארי (בס,שירה), רועי גוראל (גיטרות), תמיר ברזילאי (תופים), יובל סמו (קלידים).

ננוצ'קה היא אחת הלהקות הכי מדליקות שיצאו מארצנו הקטנטונת. עכשיו הם חוזרים לביקור שכולל אי פי חדש (ומצוין) ושתי הופעות שאסור לפספס. תפסתי לשיחה את ארבעת חברי הלהקה; יולה בארי (סולנית), רועי גוראל (גיטרה) - שניהם מהווים את הגרעין הקשה של הלהקה והקימו אותה ביחד, יובל סמו (קלידים) ותמיר ברזילי (תופים).

המוסיקה שלכם היא תערובת מעניינת המורכבת מסוגים רבים ומגוונים של מוסיקה; לכל אחד מכן רקע והשפעות שונות. איך מצליחים לשלב הכול יחד?

רועי גוראל: "בעיקר על ידי עבודה משותפת. כל אחד אומר את מה שהוא חושב ומביא איתו את הדעות שלו. גם אם אדם אחד מביא איתו טקסט כתוב או איזשהו לחן, הוא עובר אינספור שינויים עד למצב שבו כולנו מרוצים. אני חושב שגם לעובדה שכולנו ישראלים יש השפעה. למעט בתחילת דרכה של הלהקה, תמיד היה נגן זר בלהקה. כיום אני יכול לומר שיש לזה משקל והרבה יותר נוח לי לעבוד עם ישראלים גם מבחינת התקשורת בין הנגנים וגם מהבחינה מוסיקלית. ההשפעות של האמריקאים שונות משלנו ולהפך".

תמיר ברזילא: "רועי ויולה (סולנית הלהקה) הם עדיים הגרעין של הלהקה, זה תמיד מורגש ומנחה. עם זאת אני חייב להודות שהם מאוד פתוחים לרעיונות חדשים ולדעות שונות של שאר החברים בלהקה".

יובל סמו: "אחרי הכול זה לא שהלהקה שינתה כיוון לגמרי. הצטרפנו ללהקה והוספו את הטעמים שלנו.

ובכל זאת נראה שננוצ'קה עברה לא מעט שינויים לאחרונה.

יולה בארי: "לאחרונה עברנו שינויים פרסונלים בלהקה. תמיר החליף את המתופף הקודם ויובל הצטרך על קלידים. אני חייבת להודות שעכשיו יותר נעים לי בלהקה מאי פעם. מעבר לזה נראה לי שמוסיקלית נרגענו קצת. הטמפו של השירים איטי יותר ומרגיש נכון יותר. אנחנו מנסים לא לדרוך במקום ותמיד לחדש".

גוראל: "השירים החדשים שלנו ברובם שקטים יותר. אני חושב שהרבה מזה בגלל שהתחלפנו אנשים וכל דבר מקבל פרשנות אחרת. אנחנו מרגישים שעכשיו זה הכי קרוב למה שחיפשנו. אנחנו נשמעים יותר טוב מאז שתמיר ויובל הצטרפו אלינו".

איך ניסיתם למנף את ננוצ'קה? האם ניסיתם להשתתף בפסטיבלים?

בארי: "יוצא לנו קצת להסתובב אבל באופן עקרוני עוד לא עשינו טור גדול. השתתפנו בכמה פסטיבלים מקומיים ומוכרים אבל לרוב אנחנו נשארים באזור שלנו. אנחנו מופיעים במקומות שונים בעיקר באזור ניו יורק. ישנן הופעות בברים מקומיים קטנים וישנן הופעות במקומות גדולים ונחשבים כמו זו ב"וובסטר הול"- שם הופענו עם משינה והיה מלא לגמרי".

איך זה להופיע מול קהל שלא בהכרח מכיר את הסגנון שלכם?

גוראל: "זה היה מגניב לראות איך קהל כזה, שלא בהכרח מכיר אותנו מגיב למוסיקה. זה עבד ונהנינו מאוד. אנחנו עושים את זה, זו לא הפעם רהאשונה. הופענו גם עם Izabo שם ואני בטוח שזה יקרה עוד הרבה".

בארי: "באופן עקרוני קהל שרואה אותנו פעם ראשונה לא כל כך מבין מה הוא רואה ובפעם השנייה זה כבר אחרת.

אני שמח לשמוע שאנשים חוזרים...

בארי: "כן, כבר יצא לנו לראות לא פעם אנשים שחזרו להופעה שנייה ושלישית. אני חושבת שיותר מהכול החיבור שלנו עם הקהל בהופעות שלנו הוא מהאנרגיות שיוצאות מהבמה וחזרה ולאו דווקא מקהל שבא לראות אמן שהוא כבר מכיר".

סמו: "זו הופעה מלאה בכריזמה. יש פה חבורת נגנים שפשוט "Own the stage". אני היחידי שראיתי אותם בהופעה כיוון שהצטרפתי רק לאחרונה. כשראיתי אותם לראשונה בהופעה לרגע לא הורדתי את העיניים". 

מה השתנה מהגיחות הקודמות בארץ?

"הקהל גודל באופן אורגני. זה נכון להגיד שישנה גדילה מתמדת מהפעם הראשונה שהגענו ועד היום. אנחנו יותר טובים כיום מבעבר. יש לנו את יובל ותמיר ויש לנו שירים חדשים וכדאי לבוא ולראות את שינוי שחל בנו".

MEDITERRANEAN הוא  שיר חדש שלכם במייספייס, מה עומד מאחוריו?

גוראל: "נכון. זה גם שמו של האי פי החדש שלנו. באנו לפה עם שישה שירים חדשים. חמישה מהם שקטים יותר ואחד רועש כביכול. אנחנו מנגנים את השירים האלה ושירים חדשים נוספים מזה תקופה. סיימנו את הכול מהר כי רצינו לבוא עם משהו ביד והספקנו למקסס לפחות את חלקם כדי לבוא לארץ עם משהו ביד. היינו פה כבר פעמיים עם הדיסק הקודם וריצנו לתת טעימה מהחומרים החדשים".

איך אתם מפיצים את החומרים שלכם? את ההופעות שלכם?

גוראל: "באופן כללי אנחנו מקליטים מפיצים עצמאית. אנשים קונים בהופעות ודרך האינטרנט. יש לנו עכשיו מנהלים וזה רק התחלה של משהו. יחד אנחנו מפיצים ומיחצנים את ההופעות שלנו. להקה צריכה להופיע כמה שיותר ובמקומות שיוכלו לחזור אליהם.

בארי: "לדברים הגדולים המנהלים שלנו אחראים בדרך כלל. לרוב אנחנו דואגים בעצמנו. אנחנו נעזרים בסוכני בוקינג שעוזרים לנו לקבוע הופעות ומעבר לזה אנחנו שם כבר לא מעט שנים והופענו בהמון מקומות ולכן כיום קל לנו יותר לארגן הופעות".

ננוצ'קה יופיעו הערב, יום רביעי ה-4.6 במועדון הלבונטין בשעה 22:00. עד שתחליטו על איזה מהופעות הקיץ הבאות עלינו לטובה אתם לא יכולים לוותר - לכו לזו ! היא בהחלט עונה לשם. למי שיפספס את ההופעה הראשונה ישנה הזדמנות שנייה ב 12.6 במועדון הלבונטין 7.

לעמוד ה-Myspace של Nanuchka

תגובות

  • ההופעה אתמול היתה פצצה!

    נה נה נה נה, 05-06-2008 22:04