מגזין

לראשונה בישראל

אגדת הדת' מטאל מפלורידה - Obituary, הקיימת מזה 20 שנה, נוחתת להופעה ראשונה בישראל, גולן שי מתרגש

מאת גולן שי. 31-05-2008

תגיות: Obituary

לראשונה בישראל

ברגעים אילו ממש מרבית הסיכויים שחברי להקת  obituary בדרכם לתפוס מונית או הסעה כלשהי שתיקח אותם לשדה התעופה. משם הם ימשיכו הלאה בסיבוב הופעות עולמי אשר נועד לתת חוזוק לאלבומה השביעי במספר -" Xecutioner's Return" , אלבום שיצא באוגוסט האחרון דרך הלייבל Candlelight Records.  כחלק מאותו מסע עולמי ומפרך אשר יכלול שבירת צלחות ביוון, זריקה לרוחק של מכשירי נוקייה מדור פרה-היסטורי בפינלנד ועד ללגימת משקאות לתת משובחים בגרמניה, להרכב תהיה את האפשרות ללקק את צלחת החומוס פה בישראל. זו תהיה הופעת הבכורה של obituary בישראל, דבר שהוא דיי אירוני לעובדה שההרכב קיים עוד מאמצע שנות השמונים.

 Obituary היא אחת מאותן להקות דת' מטאל הידועות והמוכרות ביותר, היא החלה את דרכה באמצע שנות השמונים תחת השם Xecutioner  וזמן קצר לפני שהוציאה את אלבום הבכורה שלה מ 1989- "Slowly we rot" היא שינתה את שמה ל "Obituary" אשר בתרגום עברי אומר "מודעת אבל" (לשם הזה הם הגיעו בזמן ראסמי של דפדוף במדור מודעות האבל שבעיתון). ב- Slowly we rot"" לקח חלק בהפקת האלבום היה האחד והיחיד  Scott Burns, מי שהפיק אלבומי דת' מטאל קלאסיים של הרכבים כגון: Cannibal corpse, Death, Malevolent Creation, Atheist, Suffocation ועוד... האלבום הזה הביא לעולם פעפוע חולני של ז'אנר ה- דת' , דום וטראש יחדיו. ממקצבים גוססים עד להתפרצויות געשיות חסרות רסן לצד קולו וסגנון שירתו המבחיל לטובה של הסולן. אם כך, אין פלא שמעריצי הלהקה באים מהקשת הרחבה של חובבי הדת' מטאל וחובבי הטראש מטאל. מאותו אלבום עד לימינו    הם שומרים על הסאונד והסגנון הזה שמייחד אותם. במהלך השנים הם הוציאו אלבומים נוספים שנתפסים כקלאסיקות דת' מטאל כמו:  Cause of Death"" ו - "The end Complete", אשר יצאו בתקופת "תור הזהב" של הדת' מטאל בעולם.    Obituaryנחשבת לאחת מעשרת להקות הדת' מטאל המוכרות ביותר בעולם עם אומדן של כ- 370 אלף אלבומים שנמכרו בכל העולם.

 הם מעולם לא שחררו ליריקה או מילים יחד עם האלבומים שלהם - דבר שהעלה פולמוס ציבורי בדבר האפשרות כי הם כלל לא כתבו מילים, אך לחובבי Obituary תמיד היה קל לזהות את הנחות הגראול, או את הקצב המוביל של השיר כדי לדעת מה מתנגן. בכך הלהקה מצאה קהל מאזינים ענק אשר קבל באוזניים קשובות את כל הדימויים הגרוטסקיים והמצמררים  שהמוזיקה שלה העבירה.  ב-1997 סצנת הדת' כבר הייתה על סף גסיסה מוחלטת ולהקות כמו Obituary היו כבר בשלב ריקבון מתקדם. גם האלבום שיצא אז Back From The Dead נשמע ככה. לאחר צאת אלבום זה נקברה הלהקה ונשכחה מתודעת סצנת המטאל העולמית.  במהלך השנים 1997- 2004 של "פסק הזמן" שלקחו חברי ההרכב, הם פעלו להקמת משפחות, גידול דור המשך למטאל ולמצוא "עבודות אמיתיות". חברי ההרכב נשארו בקשרים טובים אחד עם השני וראו ב- 2004 כי הגיע הזמן לחזור לתקוף את אולפני ההקלטות. כך יצא שב- 2005 הם הוציאו את אלבום הקאמבק שלהם - Frozen In Time, אלבום שממשיך באופן ישיר את הקו המוזיקאלי והמנטאליות של ההרכב מאותם ימי זוהר של שנות התשעים המוקדמות - ממש חזרו מההקפאה. באוגוסט 2007 הם הוציאו את אלבומם האחרון (נכון להיום) ""Xecutioner's return ומאז, מכים בכוח עם מוזיקת דת' מטאל ברוטאלית ומחרישת אוזניים את במות העולם.

ב- 6 ביוני ( יום שישי) ב- 20:00 ,במועדון התיאטרון ת"א תופיע  Obituary(אשר אותה תחמם להקת(Salem בפעם הראשונה שלה אל מול קהל ישראלי אגרסיבי וברוטאלי לא פחות. לפני שהם שועטים לכיוון הבמה, הם קופצים לביקור בקורוזיה , יום חמישי  ב- 13:00

תגובות