מגזין

צידו האפל של הקנגורו

המלחמה על הקאוור הטוב ביותר ל"פינק פלויד" עדיין נמשכת. גיל מטוס יצא לבדוק אם The Australian Pink Floyd Show עומדים במשימה

מאת גיל מטוס. 14-05-2008

תגיות: גיל מטוס, קאברים, פינק פלויד, ביקורת, pink floyd, The Australian Pink Floyd Show

צידו האפל של הקנגורו

המוסיקה של ה"פינק פלויד" לעולם לא נשחקת אלא להיפך, היא כמו יין, רק משתבחת עם השנים. כשמדברים על "פינק פלויד" עולה תמיד הנינוח הנוסטלגי של תקופת השיא של הלהקה, אי שם בין צידו האפל של הירח לחומה. הרכבים רבים מנסים לשחזר את הקסם הזה ומבצעים קאוורים ל"פינק פלויד". למעשה גם רוג'ר ווטרס ודיוויד גילמור מבצעים קאוורים ל"פינק פלויד". כן, מבצעים קאוורים להרכב שלהם, כיוון שגם הם מבקשים להנציח את תקופת השיא של הלהקה ברגע הנצחי ההוא, למרות החומרים המקורים המיותרים שהם משחררים מדי פעם כדי לנסות להראות לנו שהם יכולים גם לבד.

אם כך, המלחמה על הקאוור הטוב ביותר ל"פינק פלויד" עדיין נמשכת. ווטרס וגילמור מתחרים ביניהם כבר שנים רבות תחת הכותרת: "למי יש גדול יותר", מי יצליח להציג את רוח הקודש "הפינק פלויד" בצורה גרנדיוזית יותר, מי יצליח להביא את הדבר האמיתי. אחד שובר את החומה בברלין ומרים מסוקים לאוויר כמו בימים הטובים, השני מארגן מופע על סירות בוונציה. אחד מרביץ משחק פוקר באמצע הופעה בשביל הפאסון באחד הקטעים המתים של השיר Dogs, השני מארח את דיוויד בואי ודיוויד קרוסבי. יותר אפקטים, יותר כסף, יותר אורחים ונראה שככל שהזמן עובר, צריך יותר נגנים כדי לייצר את אותו הקסם שארבעה אנשים הצליחו לייצר פעם ביחד.

מסתבר שלשני האגו-טריפים יש מתחרים נוספים בסביבה, למעשה יש להם מתחרה אחד רציני והיא להקת הקאוורים האוסטרלית The Australian Pink Floyd Show. חבורה של מוסיקאים מעריצים שהוקמה ב- 1988 ומאז עשתה מהמוסיקה של "פינק פלויד" קריירה חובקת עולם. הרעיון הוא פשוט מאוד, לשחזר את המוסיקה והמופע של הלהקה בצורה מדויקת.

ההרכב משחזר את התפאורה של "פינק פלויד" מקונצרטים שונים, במופע בארץ יעשה שחזור ל- Pulse, אלבום ההופעה מהתקופה המאוחרת, שנות ה - 90, כש-"פינק פלויד" כבר לא ממש היו "פינק פלויד". הלהקה תשחזר את התפאורה המדויקת של המופע, כולל המסך העגול הענק במרכז הבמה. ישנו רק שינוי קטן אחד, מדובר בחבורה של פטריוטים שלא שוכחים לתבל את מיטב הציורים הקלאסיים והעטיפות של ה"פינק פלויד" במוטיבים אוסטרלים. כך שלא יהיה מפתיע לראות בובה ענקית של קנגורו על הבמה, בקצה הפטישים המפורסמים של החומה גם כן ניתן לראות קנגורו אפור ואת משולש המנסרה המפורסם, החליפה צורתה של יבשת אוסטרליה.

צפייה ב-d.v.d של הרכב קאוורים זו משימה לא קלה, במיוחד כשבהישג יד נמצאות כל ההופעות הטובות של ה"פינק פלויד" מכל השנים. ובכל זאת, מדובר בהופעה שלא תבייש גם את ביקורו של אדון ווטרס בארצנו. ליברפול, 2004. הופעה שנפתחת בביצוע מלא ל-"צד האפל של הירח" וממשיכה במיטב החומרים מכל הזמנים מ - Wish you were here  ו-"החומה" ועד לביצועים מ"דיויז'ן בל" ו"הפיינל קאט". הסאונד, התפאורה, האווירה וכמות הנגנים הרבה מצליחים להביא את החוויה הפלוידית בעוצמה מלאה, בדיוק כמו שאנחנו אוהבים אותה.

גם חברי ה"פינק פלויד" יודעים לזהים חומר טוב. The Australian Pink Floyd Show הוא הרכב המחווה הראשון לפינק פלויד שזכה לנגן בפני אחד מחברי הלהקה, ב- 1996 הם הוזמנו לנגן ביום ההולדת ה - 50 של דיוויד גילמור. כמו כן, זהו הרכב המחווה היחיד ל"פינק פלויד" שזכה להופיע ב Royal Albert Hall בלונדון. כנראה שגילמור הבין שכשמישהו ממש מתאמץ לחקות אותך זה כבוד גדול.

הקטנוניים יאמרו שהסולן לא נשמע בדיוק כמו ווטרס והגיטריסט לא מותח את המיתר כמו גילמור, אבל בינינו גם ווטרס וגילמור כבר לא ממש נשמעים כמו עצמם. ב - 22 לחודש The Australian Pink Floyd Show יופיעו בפארק ברעננה; מי שפספס את ה - 22 ביוני, 2006, מי שלא שבע ומי שפשוט רוצה ליהנות ממוסיקה טובה שאף פעם לא נמאסת, מוזמן לביקור בצידו האפל של הקנגורו.

תגובות