מגזין

המכשף

"המכשף הגיע מגולח ראש. מצויד במיקרופון וגיטרות מתחלפות. יחד איתו על הבמה ,צוות המהפנטים שלו שהיו חמושים בכלי נגינה שונים", אודי ניב מדווח

מאת אודי ניב. 05-05-2008

תגיות: אודי ניב, המכשף

המכשף

את ההופעה הזו לא התכוונתי לסקר בכלל. ההחלטה התקבלה כשהבנתי שלשם שינוי, היום יש סיבה לנדודי השינה שלי. התמונות שרצו במוחי לא נתנו לי מנוח. ראיתי מכשף אחד, מלווה בלהקה, ושבט שלם של מהופנטים שזזים בתנועות בלתי רצוניות . סבלנות. כבר נגיע אליהם.

 כבר הרבה זמן לא ראיתי את רמי פורטיס מופיע לבד. במהלך הזמן הזה יצא לי לשמוע לא מעט אנשים ששמים את פורטיס בצילו של סחרוף. מעולם לא הסכמתי עם הדעה הזו אבל עצם העובדה שזמן רב לא טרחתי ללכת לראותו לבד בהופעה כבר מסמל שמשהו לא בסדר איתי. הגעתי להופעה מלא באנרגיות חיוביות (את חלקן אפילו הצלחתי לגלגל ולהביא איתי) אבל למרות זאת למה שהתחולל בליל שישי האחרון במועדון הבארבי לא באתי מוכן מספיק.

המכשף הגיע מגולח ראש מצויד במיקרופון וגיטרות מתחלפות. יחד איתו על הבמה צוות המהפנטים שלו שהיו חמושים בכלי נגינה שונים ולמשך שעתיים (ועשרים לדייקנים שבניכם) חוללו את אחד המופעים היותר טובים שנראו בעיר לאחרונה. לרוב בזכות החיבור בין המכשף וחבורת המאמינים שבאה לראותו. הם אגב, בניגוד אלי, ידעו בדיוק לאן הם מגיעים. בשנייה הראשונה שהמכשף שלהם פסק לשיר החלו הנהמות שלהן אפילו אני ציפיתי: "פורטיס משוגע. "זאת כבר לא קלישאה, גרמתם לי להאמין - אני משוגע" עונה להם המכשף וממשיך בטקס. "טהטהטהטהטהטהטהטהטה" והקהל עונה לו באותה השפה. (זו השפה שלנו. אם אתם לא מכירים, כנראה שכבר פספסתם משהו). בכל עת שהוא וצוות המהפנטים שלו נכנסו לפעולה יכולתם לראות כיצד בני השבט מגיבים בתנועות גופם. זה פשוט היה בלתי נשלט. בין אם היו בני 16 או 60 , אנשים תופסים ראשים בין כפות הידיים, מזיזים רגליים, חורקים שיניים, צועקים איתו, משתגעים איתו. מכושפים! ואני מתכוון לזה. איפה ראיתם קהל שמוריד את נעליו ומנופף בהם בידיו למשמע צעקות הפזמון? ("נעליים"). אוי.. כמה מקררים היו צריכים כדי לקרר לי את המוח. ואם כל זה לא מספיק, אז תקראו לכנסיית השכל להצטרף. תוסיפו עוד תופים לבמה, גיטרה, סקסופון שחודר לנשמה וזמר עם קול מדהים כמו יורם חזן. מכושפים? גם אנחנו!

האמת שלא טרחתי בכדי לספר לכם על פורטיס או לשבח אותו. אחרי הכול, הוא כבר הספיק לחגוג לדיסק שלו 30 אביבים (שזה כבר יותר מבוגר ממני) וזה אפילו לא היה הראשון שלו. מה שבעצם שרציתי לספר לכם זה על מה שקורה באותן שעתיים של הופעה שלו. על החוויה המוסיקלית והתרבותית גם יחד. לא מדובר רק באמן גדול, במלחין טוב או בעיבודים משובחים של הופעה. מדובר במסע קצר שמנתק מהמציאות היישר אל תוך רפרטואר השיגעון האישי שלו בשילוב חבורת נגנים מיומנת ומשובחת וכל זה בתיבול של קהל הדוק שמלווה אותו עוד מהימים שפלונטר הייתה מילה מקובלת. פורטיס הזכיר לי שהוא מעולם לא היה ולא יהיה בצילו של סחרוף. הוא החצי השני !

תגובות

 • אותך לסחרוף

  כי לא לקחת אותו להופעה. ואני עוד מאלה שכן חשבו על צל וכאלה... צריך לבדוק את גרסת החצי. נבדוק בכיף.

  דוד שלו, 07-05-2008 22:56

 • תגובת להופעה של פורטיס המכשף

  שלום מר ניב. אין לי מילים . תארת בדיוק את מה שהרגשתי בהופעה. ניסיתי לזכור עם אכן שפכתי בפנייך את רגשותיי במופע. אולי אתה תזכיר לי כי אני לא זוכר כלום מהמופע. רק שחיפשתי את הנעל השנייה שלי. ולא לא מצאתי סינדרלה. תודה לך על כתבה כנה ואמיצה.

  אבירם סער, 08-05-2008 05:29

 • Fortis

  Sounds like you assholes having a fucking good time in underground rock scene of Tel Aviv which sounds sooo good, I did see Fortis live by him self and I vouch for every word...

  idany, 10-05-2008 06:58

 • ממש מועדון מעריצים פתחתם פה

  ברמו זד##ן,עידן,לך ז%%ין גם אתה....אודי,אתה בסדר אתה

  NIR, 13-05-2008 16:16