מגזין

כשמייק פגש את טאבי

Dub Trio מערבבים בצורה מענינית בין משנתו הרוקיסטית של מייק פאטון ומשנתו הדאבית של קינג טאבית. את הערבוב הזה הם באים להדגים השבוע בשתי הופעות בארץ

מאת גל בלטמן. 02-05-2008

תגיות: Dub Trio

כשמייק פגש את טאבי

את Dub Trio הכרתי לראשונה לא מזמן דרך האזנה לפרוייקט Peeping Tom של מייק פאטון. יש משהו בסיגנון שלהם שמשך אותי מהרגע הראשון. ההקשבה הראשונה גררה שנייה רצופה ואחריה חיפוש אחרי כל החומר שהם אי פעם הוציאו. הטריו שיושב בברוקלין מורכב מג'ו טומינו (תופים), סטו ברוקס (בס) וד. פ. הולמס (גיטרה) ומשלב באופן קטלני בין מטאל ודאב בהשפעות של מייק פאטון, סנדקם מצד הרוק, וקינג טאבי מצד הדאב. השלישיה נפגשה בברוקלין לאחר שברוקס והולמס (במקור מטורונטו) עברו לשם כדי לרדוף אחר קריירה מוזיקלית. הזוג, שרצה להחליף את מתופף הלהקה שבה נגנו באותו זמן, מצאו את טורינו ונהיו חברים טובים. הם התפרנסו בסיפוק כשרונם המוזיקלי כנגני אולפן להרכבים שונים, שיתופי פעולה שכללו רשימה של אומנים גדולים וידועים בהם עומד בראש וראשונה מייק פאטון, איתו שיתפו פעולה בפרוייקט Peeping Tom. בנוסף, שיתפו פעולה גם עם מייסי גריי, קומון, 50 סנט, מוס דף ורבים אחרים. הטריו המוזיקלי המשיך לנגן ביחד והתחיל לפתח סאונד משלו. בהתחלה בסגנון Drum & Base אינסטרומנטלי ובהמשך, בעקבות נסיעה ארוכה שבה הקישבו למיקס טייפ של דאב, החלו להכניס למוזיקה שלהם את המצב רוח הדאבי.

המוזיקה ש-Dub Trio מציגה היא סינתזה די נדירה. קצב מקפיץ וגורר Head Banging אבל באותו זמן גם מנענע ישבנים ומזמין גרוב רגוע. הלהקה טוענת שהדאב שהם מכניסים למוזיקה שלהם לא נובע מתוך אמונה ראסטפאראית או קשר מיוחד לרגאיי (למרות שהם אוהבים את הסגנון), אלא מתוך המקורות הסיגנוניים של הז'אנר שנועדו לעשות את השירים המלודים ליותר "פתוחים". שילוב יחודי זה נותן להם לפי דבריהם, מרווח אומנותי גדול יותר, לשחק עם המוזיקה שהם יוצרים ולעשותה יותר טובה ומעניינת.

Dub Trio התחילו כלהקה בהופעות רחוב עד אשר בעל מסעדה שהבחין בהם ביקש מהם להופיע אצלו בעסק. העניינים התחילו להתגלגל ובעקבות הופעות נוספות ללא שם (השלטים מחוץ להופעות קראו להם שלישיית דאב), דבקו עד היום בשם זה, שהולם אותם למדי. השלשה הוחתמה בלייבל ROIR, בו הוציאו את שלושת האלבומים הראשונים שלהם. שני האלבומים הראשונים הם אלבומי אולפן והשלישי אלבום הופעות. אלבומם הרביעי קפץ כיתה וזכה לצאת השנה בלייבל הנודע איפקאק, בו שותף מייק פאטון. זה האחרון שמע אותם, התרשם מהם לטובה והחליט לצרף אותם לפרוייקט Peeping Tom. ארבעת האלבומים של הלהקה עוברים לאט לאט מעיקר ג'מייקני לעיקר רוקיסטי כשהאחרון Another Sound is Dying נשמע ממש כמו פס-קול לסרט פעולה.

ההרכב ידוע ברמת ההופעות הגבוהה שהוא מספק, בצירוף עשרות דוושות לגיטרות ותופים עם הגברה מיחדת וזאת כדי להעביר את האפקטים הדאביים המיוחדים שלהם מהאולפן לבמה. את ה-Vibe המיוחד שלו ניתן לקלוט באלבומם החי Cool Out & Coexist ובמייספייס שלהם. את ההופעה ביום חמישי ה-8/5 יחממו ה- Midnight Peacocks ואת ההופעה/מסיבה ביום שישי יפתח Nee ויסגרו Skillatone.

Dub Trio בלבונטין 7 ת"א, 8/5 ו-9/5 בשעה 23:00.

תגובות