מגזין

אחים לנשק

"אתם יכולים ללכת לאינטרנט ולגנוב את השירים שלי". אודי ניב חזר מההופעה המשותפת של ג'נגו ומלכת הפלקט

מאת אודי ניב. 23-04-2008

תגיות: אודי ניב, ג'נגו, מלכת הפלקט

אחים לנשק

מאת: אודי ניב

לערב הזה הצטרף אלי חבר קרוב שמתגורר בגולה מזה שנים והגיע לביקור חג. חבר מהסוג שגם אם לא ראית שנים הכול יתחבר בשנייה כאילו נפגשתם רק אתמול. חובב רוק מושבע אך מכורח הנסיבות אינו בקיא בסצנת הרוק המקומית. חשבתי שדווקא מישהו שלא מכיר את רוב השירים שינוגנו הערב, יוכל לשמש אינדיקציה טובה למהלכו. בסופו של דבר השתמשתי בו בעיקר לצרכי שליחויות של כמויות בלתי מבוקרות של בירה מהבר.

אני מחבב את אמיר (ג'נגו) רוסיאנו עוד מימי תערובת אסקוט. מאז ניגן הבחור המוכשר עם רשימה מכובדת מאוד של אמנים והרכבים, הוציא שלושה אלבומי סולו וכמובן היה האיש שחשף  את להקת "מלכת הפלקט". באיחור אופנתי סביר מהרגיל של חצי שעה בלבד עלה ג'נגו על במת תיאטרון תמונע ופתח את ההופעה עם "לילה" - נוסטלגיה מהדיסק הראשון שהצליח להחזיר אותי במקצת אל מחוזות הטיפש-עשרה. זה הולך מצוין עם בירה. משם ממשיך ג'נגו לשייט בזמן בין שלושת אלבומיו. הקהל שהגיע לתמונע הגיע לתת כבוד. הן אלו שידעו לדקלם את שיריו והן אלו שפשוט הגיעו לראות את הלהקה שאין לה קיום ללא סולנה. אם להודות, לא בכל ההופעה הצליח ג'נגו לקחת אותי למקומות שאליהם יכולים שיריו לקחת אותי בהאזנה לדיסק. לפני שיר הסיום ג'נגו משתף את הקהל בהחלטה משותפת שלו ושל להקת "מלכת הפלקט", שלא לרדת להדרן בין ההופעות כמחווה וסמל לכבוד וחברות ביניהם. הוא מודה לקהל שהגיע ובשם האומנות אומר לקהל "אני מאוד רוצה שתקשיבו למוסיקה שלי ותגיעו להופעות שלי. אתם יכולים ללכת לאינטרנט ולגנוב את השירים שלי. זה בסדר מבחינתי" ופצח בקטע ארוך של תופים חזקים וגיטרות מחשמלות שנוגע בקצוות האלטרנטיבי שהיה גם סופו של המופע. כמופע פותח לערב, ג'נגו בהחלט עשה את העבודה. 

הפסקת סיגריה. כולם יוצאים החוצה. החוק הזה עוד יהרוג את כולנו. "מלכת הפלקט" היו שם כמעט מתחילתו של הערב. גם סט הגיטרות המרשים של הלהקה חיכה להם על הבמה עוד מבעוד מועד. לברק גביזון והחבורה אין עניין בפוזות. אין טעם במשחקי אגו. מחברים כלים, מכוונים וקדימה לעבודה. הח'ברה באו לתת בראש.

"את לא יודעת" השיר שפותח את אלבומם הראשון, פותח גם את ההופעה. משם ממשיך המופע להתמקד כמעט ורק באלבום השני "אח יפני". קצת מאסתי בגרסאות כיסוי, אבל למשמע הביצוע של גביזון והחברים לשיר "גשם" של מאיר בנאי- קטונתי. אחריו הגיע השיר הראשון שבוצע באנגלית בהופעה, "Take It Off" שאינו נכלל בתקליט שלהם, ושייך לפרויקט Monosight של אמיתי אשר, חבר הלהקה. נראה שהחלפת השפה לא משפיעה על גביזון כלל. ככל שרשימת השירים נמשכה גדל הסיפוק והקשר עם הקהל. ובצדק יש לומר. צלילי הגיטרות של אמיתי אשר ושל גביזון שהצטיידו בסט שכלל לא פחות מ 9 גיטרות היו נעימים וצורמים בעת ובעונה אחת. השימוש בכיווני גיטרה השונים אכן הוכיח עצמו כעושה את ההבדל. גם התיאום בינם לבין רועי דותן (בס, שירה) ובין הקהל, ובמיוחד מהסוג ההדוק יותר שמגיע להופעות, בדרך כלל זונח את הלהיטים מהר מאוד לטובת חומרים אחרים של האמן. הופעה זוהי בדיוק הזמן בשבילו להתרגש מהם מחדש. "יכולתי גם לחזור על זה מיליון פעם" צועק גביזון למיקרופון והקהל מהנהן בראשו מעלה מטה כמו אומר "בבקשה! אתה מוזמן!". ניתן היה להרגיש את התיאום המצוין בין חברי הלהקה לכל אורכה של ההופעה.

אחרי ביצוע מצוין של השיר "SEADS OF SUGER" ,שסוגר את אלבומם השני, מודיע דותן שכאן אמור להיות הדרן אך הם לא רואים שום סיבה באמת לרדת מהבמה. "חולצה לבנה", השיר השני והאחרון שנוגן מאלבומם הראשון היה אמור לסיים את ההופעה. כך לפחות הם תכננו. אבל זה לא מה שתכנן בשבילם הקהל. מחיאות כפיים, שריקות וקריאות החזירו מיד את החברים המתרגשים לבמה שהודו לקהל והוסיפו "זהו דבר שלא נלקח כמובן מאליו. אנחנו מודים לכם". הלהקה חוזרת לשני שירים נוספים. סיום מוצלח לערב מוצלח עוד יותר. מה עוד אפשר לבקש מערב אחד לפני ליל הסדר? 3 ליטר בירה .. 2 הופעות ..  ערב 1 אלוהינו אלוהינו  ..שבשמיים ובארץ. חג שמח.

תגובות

 • סדר

  לילה זה מהאלבום השני למיטב זכרוני. אבל בסבבה

  tom, 26-04-2008 22:54

 • אכן צודק! תודה על התיקון ותודה שקראת

  אודי ניב, 01-05-2008 10:41

 • נראה לי אני יודע מי זה הבחור מהגולה

  נשמע טוב,חבל שלא הייתי. המשך בעבודה הטובה אודי ניב ותן לנו עוד כמה כתבות מעניינות

  ניר, 03-05-2008 09:57

 • ...Once in a while

  you'll find someone talented who can share knowledge and describe the scene in a way you almost feel you're right there... well done

  Sunny , 04-05-2008 13:41

 • כתבה מעולה, איזה כיף לקרוא אותך

  אל תספיק אודי ניב

  יערה פלג, 07-05-2008 08:09