מגזין

אסף על אסף

אסף קפלן תפס את אסף אבידן לשיחת טלפון, רגע לפני הופעת ההשקה לאלבום החדש שלו ושל המוג'וס " The Reckoning"

מאת אסף קפלן. 10-04-2008

תגיות: אסף אבידן, ראיון

אסף על אסף

לפני כחודשיים אסף אבידן והמוגו'ס הופיעו בבארבי וחילקו סינגלים למאה האנשים הראשונים שהגיעו להופעה. הסינגלים חולקו כמעין פיצוי על האלבום שהיה צריך לצאת אבל התעכב. אבידן סיפר לכולם על העיכוב וגם על הדם שהחברים שופכים בכדי שהאלבום יראה אור והנה סוף כל סוף הילד נולד השבוע. במוצ"ש הקרוב אסף אבידן והמוג'וס ישיקו את אלבום הבכורה שלהם The Reckoning בבארבי ת"א. זהו האלבום השני של אסף אבידן. את ה- EP הראשון שלו הוא שיחרר לפני קצת פחות משנתיים. בשלב מסוים הוא פגש את המוג'וס ומאז הם ביחד.

לפני כחצי שעה שעה סיימתי לדבר עם אסף אבידן ובזמן שאני מעלה את רשמי השיחות על הדף , אני מאזין ל- The Reckoning ונמרח קצת. מאבד את עצמי, נספג בעשן שאי אפשר לראות אותו, אבל בהחלט אפשר לשמוע ולהרגיש ונותן לו וללחישות הכישוף שיוצאות מפיו של אבידן להיספג בריאותיי...

 

אסף, מה הולך להיות באלבום, באיזה סגנון הוא יהיה, ובמה הוא שונה מה-EP הראשון שלך?

הדבר הכי גדול שיקרה באלבום הזה הוא המוג'וס. האיפי היה רך יותר בעיבודים ואני לא מרגיש שהוא מיצה את היכולות שלו, בתקליט הזה ובעבודה עם המוג'וס האלבום הרבה יותר מגובש ומעובד. באלבום הולכים להיות 15 שירים+ מעין שיר בונוס והכיוון שלו יהיה רוק, פולק, בלוז אלטרנטיבי. בדומה להופעות ישנם שירים שבהם אני שר לבד לצד שירים שאני מבצע עם המוגו'ס.

 

ב-EP הבכורה שלך התייחסת המון לפרידה מבת הזוג שלך דאז. הטקסטים, והלחנים השתנו באלבום הנוכחי או שעדיין מערכות היחסים הן חלק בלתי נפרד מהעשייה המוסיקלית?

גם באלבום הזה רוב השירים הם על מערכות יחסים שכשלו. כאמן זכות הוטו על הלחנים ועל הטקסטים מאוד חשובה לי ומשם אני בא ללהקה. למרות שאני אחראי על כל הטקסטים והלחנים באלבום, היופי והכיף בעבודה עם המוג'וס באים לידי ביטוי בכך שכול אחד מביא את החלק שלו וכולם יחד מעבדים את השיר למקום רועש ואנרגטי, העבודה עצמה עם המוג'וס מרתקת ומפרה.

 

למה בחרתם להפיק את האלבום באופן עצמאי ולא להישען על אף חברת תקליטים?

האלבום, ההפצה וכו' מופקים באופן עצמאי לאורך כל הדרך. מהבחינה כלכלית אנחנו לא אוהבים את דרך ההתנהלות של חברות התקליטים וזה לא נראה לנו הגיוני שאחרי שהוצאנו כ"כ הרבה כסף ודם מישהו אחר יקצור את הרווחים. אני מאמין שאנו יכולים להגיע לקהל בארץ גם ללא תיווך של חברת תקליטים. בפן האידיאולוגי חשובים לי העצמאות והחופש שלי. אני מרגיש שאנשים מפרגנים למוסיקה ומכאן תגיע ההצלחה. אני אעשה מוסיקה ואלך בדרך שלי. מה שיקבע בשורה תחתונה זה מבחן המציאות, זה מה שיעשה את ההבדל. הקצירה של זרעי ההצלחה והסיפוק עולים על הכול.

 

יש מגעים עם חברות תקליטים מחו"ל מבחינת הופעות ומבחינת שיווק האלבום?

אנחנו רוצים להפיץ את התקליט בחו"ל אבל הכול נעשה בקטן. בינתיים יש התפתחויות ומגעים מאנשים מחו"ל אבל אני נמנע מלדבר על כך. בגדול אנחנו קודם מחכים שהשקת האלבום תסתיים ואז אני אתחיל להשקיע בהפצה לחו"ל יותר אנרגיות. לגבי הופעות, לפני מספר חודשים הופענו במיני פסטיבל בניו יורק וגם אני הופעתי לבד בניו יורק. אין לי ספק שהשנה אנחנו גם נצא לטור בחו"ל. הפעם אנחנו מכוונים יותר לאירופה, לצרפת ולאנגליה.

 

את השיר "Your Anchor" לא הכנסת לדיסק החדש, למה?

האמת היא שהשיר הזה עבר כל מיני גלגולים והחלטות שונות. הגירסא הנוכחית במייספייס היא הקלטה ביתית והוא באמת הפך להיות מעין שיר מייספייס. עלה רעיון להקליט אותו עם הלהקה באולפן ובסוף אני החלטתי ברגע האחרון לא להכניס אותו. אבל אנחנו כבר חושבים קדימה ומתכננים להוציא השנה את אלבום נוסף ושם השיר ייצא.

 

איך אתה מסביר את הבאז שנוצר סביבך בשנה האחרונה?

אני שמח לדעת שהקהל אוהב את מה שאני עושה ואני מאוד מאמין בזה ויודע לאן זה יגיע. בסך הכול אני לא כ"כ מופתע, כי יש כאן מעין תחושה שחסר פה משהו אמיתי, רעב שאני לא יודע כ"כ איך להסביר אותו. זו לפי דעתי הסיבה שיש ספקטרום רחב של קהל שמתחבר דווקא לכנות ולאומנות שביצירה. אין פה שום דבר ממוחזר ומתועש הכול פה אמיתי נטו רוק אנד רול, נטו מוסיקה.

 

איך אתה מתמודד עם כל ההד שנוצר סביבך וסביב המוג'וס?

האהבה של הקהל נותנת המון כוחות. חשוב לי להבהיר שיש את אסף אבידן לבד בתור פרפורמר, שיושב לבד עם הגיטרה ומנגן ויש את אסף אבידן על הבמה עם הלהקה והאנרגיות. הפידבק מזין אותי אבל אני מפחד להגיע למצב שבו זה ילחיץ אותי וישפיע על אופן הכתיבה. לכן שאני כותב ועושה את המוסיקה שלי אני לא חושב על הקהל.

 

איפה אתה רואה את עצמך בעוד 5 שנים? ישנו איזה חלום להופיע בחו"ל מול אלפי אנשים או שמבחינתך כל עוד אתה הולך בדרך שלך וממשיך לעשות מוסיקה זה מספק אותך?

שוב גם כאן יש שני מישורים הלבד ועם הלהקה. יש את הצד שאומר, מה חשוב בחיים ומה אני רוצה לעשות עם עצמי, מכיוון שהתעסקתי בלא מעט תחומי אומנות כגון, אנימציה וקולנוע אני מודע לכך שאם יום בהיר אחד אני לא אוכל להמשיך לעשות מוסיקה, אז אני אוכל לעשות דברים אחרים. אבל כרגע הסיפוק בא מהמוסיקה והשאיפה היא שאני יוכל להשקיע בכך פול טייים, אני מאמין שאפשר לעשות את זה בגדול ושאפשר להגיע רחוק.

 

מה הולך להיות בהופעה? צפיות הפתעות?

כן, האמת היא שאנחנו מנסים משהו חדש וזה להשתדל להתחיל את ההופעה בזמן. האמת שלגבי הזמן אני נותרתי קטן אמונה, אבל ניתן צ'אנס לבארבי אולי הם יוכיחו את עצמם.

אם אחרי הראיון הזה לא השתכנעתם, אולי הציטוט הבא ממגזין הרולינג סטון מקסיקו ישכנע אתכם להגיע ביום שבת בשעה 22:00 לבארבי ת"א.

Asaf Avidan is a 26 year old genius that helps usovercome the predictability of daily life...

You could think you're listening to Janis Joplin,the kozmic witch, but Asaf is a new mesiah! With a genuine, powerful voice,someone who can sing, scream,whisper and surprise... Simply delicious music

תגובות