מגזין

ליטרת הבשר שלי

ירון זהבי יצא לקנות בשר לחג וחזר עם דיסטורשן

מאת קול הקמפוס. 01-04-2008

תגיות: Eatliz

ליטרת הבשר שלי

אין הרבה דברים שמדכאים חדווה יותר מאשר קניון הזהב. למרות זאת פאב ה- mitch בראשון לציון הצליח להתגבר על המכשול הזה. המקום היה מלא עד אפס מקום באנשים שבאו לשמוע רוק ולא שום דבר אחר. את ההופעה חימם פלייליסט משובח שתאם את העתיד לבוא. גם להופעות יש משחק מקדים וכמו בדבר האמיתי גם כאן הסבלנות משתלמת. הוויסקי מחליק לו בגרון, המקום מתחיל להתמלא ולרחוש, הכלים מחכים בציפייה על הבמה, הוויסקי מתחיל להשפיע, המקום מלא, מחיאות כפיים, הופעה.

להקת אטליז פתחה עם גרסת כיסוי ל- army of me של ביורק. משוכה לא פשוטה. הנגנים שכללו שלוש גיטרות, בס ותופים עמדו יפה במשימה אבל הזמרת, לי טריפון, פשוט התקשתה להגיע למחוזות של הענקית הסקנדינבית. בכל זאת קניונים במערב ראשון הם לא בדיוק פיורדים צוננים.

למרות העדרם של הפינגווינים אטליז היא עדיין משהו מרענן. הם לא רגישים, נעימים ומתוקים. הם רוקרים טובים שבאו לתת לכם בראש. אין הרבה להקות בארץ שמנסות להתקרב למחוזות הפרוגרסיב (הלהקה של החבר שלכם שמופיע בחדר חזרות של דוד שלכם לא נחשבת!). אטליז מנסים ולדעתי לא לוקחים את זה רחוק מספיק. הם מוזיקאים טובים שנראה כי מיתנו את עצמם מעט אולי במטרה להיות יותר קלים לעיכול וחבל. דווקא כשהבורג משתחרר האנטרקוט של אטליז מתמלא בנוזלים. בחלקים הטובים של ההופעה אטליז עושים פרוגרסיב טוב וחזק. לא מהסוג האוונגרדי אבל בכל זאת מתקדם. בקטעים הללו הראש מתחיל לזוז בתנועות רפיטטיביות, הסאונד מכה בך ונדמה שהסולנית, הניחנה במראה של קצינה בשטאזי (מעבר למטען ההיסטורי זה מאוד מדליק) באה לידי ביטוי ההולם את חזותה ומתמזגת יפה בעוצמה הגבוהה ובכוח שיוצא מהמגברים. בחלקים אחרים נדמה שהאנטרקוט עבר טיפול של הרבנות הראשית מה שפוגם מעט בטעמו כי הרי בבשר טוב כמו גם בהופעת רוק טובה צריך דם.

מצד אחד היו הרבה קטעים מתים (מתים בהתייחס לעובדה שגם אז שלושה דיסטורשנים פעלו); נדמה שלעיתים ובייחוד כאשר הסולנית תופסת את הפיקוד והמוזיקה משחקת ככינור שני, אטליז לא מצליח לספק בשר ערב לחך. מצד שני היה נורא כיף. היה הרבה חשמל והיו הרבה גיטרות. היו ברייקים מהירים וחדים של רוק מתקדם שמעלה חיוך ומעורר תנועה לא רצונית באזור כף היד המדמה את שבי האהוב מפרפר נחמד. בסה"כ אם אתם מחובבי ז'אנר דפיקת הראשים (זה פשוט לא עובד בעברית), מומלץ לכם לקנות מהאטליז בשר ולו בשביל הטעימה. אם כבר עברו שלוש שנים מאז הסתפרתם ו /או מאז הפסקת להאמין שקגלביץ' זה המשקה הכי טעים בעולם, כדאי לבוא עם הרבה סבלנות לביקור באטליז כיוון שמאחורי מלאכת השחיטה הקשה מסתתרים כמה נתחים ששווה לנעוץ בהם שיניים.

הביקורת הנ"ל מתייחסת להופעה, אך חשוב לציין שאטליז הוציאו לא מכבר דיסק בכורה, Violently delicate, שכעבור מספר האזנות מספק חוויה קצת שונה ולטעמי יותר מעניינת ורחבה מההופעה בליל אמש. ההמלצה למייספייס של הלהקה היא עם הרבה פחות סייגים ועם המון פרגונים.

בתאבון.

תגובות

  • היה מעולה!

    הם פשוט קרעו את המקום לגזרים.

    עומרי, 02-04-2008 21:47