מגזין

הניצוץ

אחרי חקירת האלבום של Man Alive, תאיר קסלר הלכה לבדוק איך הם בהופעה חייה

מאת תאיר קסלר. 03-04-2008

תגיות: Man Alive

הניצוץ

מכירים את ההרגשה המעצבנת כשאתם רואים סרט והגיבור מחנה בול מול המקום שהוא צריך ללכת אליו? אז אתם אומרים לעצמכם 'כן בטח, לא לחפש חניה שעה וחצי בעיר זה הגיוני. אם התסריטאים היו קצת יותר מחוברים למציאות הגיבור היה מחפש חניה שעות ואז מתרגז וחוזר הביתה, כמו בחיים האמיתיים'. אך הפלא ופלא ביום חמישי ה-27.3 אלוהי הסרטים כנראה רצה להראות שהדברים האלו אכן קורים במציאות וזאת לא המצאה הוליוודית, וארגן לי חניה מול הלבונטין 7.

הלילה התחיל באופטימיות קוסמית אך כנראה שאופנת ה-pאנק היא ממש חזקה בתל אביב כי ההופעה החלה באיחור ממש אופנתי של שעה ורבע. כנראה לשאר האנשים שבאו לראות את ההופעה זה לא הפריע,  אבל לי שגילי כמעט כפול מגילם (זה לא שאני זקנה פשוט הם ממש  צעירים), זה התחיל לתת את אותותיו, כאב רגליים פלוס מירמור.

אחרי שדיברתי בנייד עם כל מי שהיה ער בשעה הזאת, התחילו שמועות שמתחילים. ירדתי למטה ואכן משהו התחיל לזוז שם אבל אלו לא היו man alive. על הבמה החל מופע החימום של  outwit, להקת pאנק צעירה. רוצים לדעת כמה צעירה? הגיטריסט של הלהקה מתגייס ביום ראשון. outwit הם תותחים אמיתיים על הבמה, מתעלמים לגמרי מהעובדה שאנחנו במרתף בדרום תל אביב ונתנו הכל. הם הוכחה לכך שאין כזה דבר במה קטנה יש רק להקות קטנות והם יראו ללהקות האלה איך עושים את זה.

אחרי שעות רבות של המתנה עלו לבמה man alive; האחים ג'ון (באס) ודייב (גיטרה) שקדי, גיימי הילסדן (גיטרה ושירה) ויאיר בראון (תופים) ונתנו פתיחה מטורפת למה שהולך להיות לילה של pאנק כבקשתך.

למי שקרא את הביקורת שלי על הדיסק הרביעי והאחרון שלהם יודע שאהבתי אותו אבל חיפשתי עדיין את הניצוץ, הדבר המיוחד שמפריד אותם משאר להקות הז'אנר. בהופעה מצאתי את זה ואני אנסה להתחקות אחר המתכון לאפיית man alive; גיטרות צורמות, תופים חזקים, אחוקיות ישראלית, שיתוף מלא של הקהל בהופעה מבחירת השירים עד לדרבון מסיבי ביותר כלפי הקהל לעלות לשיר, העלאת זיכרונות מעבר הלהקה והכי חשוב בלי פוזה, הכי שכונה שהופעה יכולה להיות.

מוזר להגיד את זה אבל בהופעה היה סוג של כיף שאתה מרגיש שאתה נמצא במקום שכולם מכירים אותך ואתה מכיר את כולם, אוירה של הפאב השכונתי שלא צריך לשים איפור אפשר פשוט לבוא עם הטרינינג ונעלי קיפי. למרות שכולם בקהל הכירו כל מילה מכל שיר ואני לא, למרות שכולם בקהל תוהים אם ישרתו בבסיס פתוח או סגור ואני לא, הרגשתי אחת מהחבר'ה, שווה בין שווים.

 Myspace man alive

Myspace outwit

תגובות

  • kill the drive

    www.killthedrive.co.nr

    ktd, 16-04-2008 01:10