מגזין

הסאונד העתידי של הדאב

אחרי שהוא שרד את צונמי הבס של הוויברוניקס, ברק חיון מנסה לתאר חוויה רוחנית

מאת ברק הלר חיון. 30-03-2008

תגיות: vibronics

הסאונד העתידי של הדאב

יש לעצור את הצונאמי הזה. אמר ללא בושה ראש הממשלה של כולנו, אהוד אולמרט. הוא דיבר על הפליטים מאפריקה. יש לעצור את הצונאמי הזה. של הUK DUB כי פה זה לא פאקין בריקסטון, innit?.

אז אחרי מארק מiration steppas וbush chemists הבאסים הכבדים כבדים חוזרים שוב.

היום הוא יום שישי השעה חמש עשרה דקות לפני שתיים. ליל שישי.  שוב יורדים במדרגות של מועדון הקולטורה ושוב מקבלים מכת באס עמוקה, ישר לתוך הנשמה.

על הבמה מתקלט סטיבן גיבס, מפיק והבעלים של הלייבל "scoops records" ויחד עם madu messenger  הם היום הvibronics. דאב בסטייל הממלכה המאוחדת, וזה טוב.

איך מתארים חויה רוחנית?

באס עמוק שירה ודיבור מהפנטים. הרבה ג'הה והרבה אהבה. וזה תופס אותך עמוק מבפנים. כשהבאס הכבד נעלם אתה נותר עם חור בלב ואז הוא חוזר וזה מרגיש כמו מנוף ענק שמרים אותך פתאום ומנער אותך לכל הכיוונים, ואתה נהנה מכל רגע.

המיקסים הם לא ממש מיקסים. לעיתים קרובות באמצע הטראק מחזירים התקליט אחורה ברעש אדיר ומיד עוברים לטראק אחר. בדרך כלל כשנגמר טראק אין מיקס מיידי אלא פשוט הפסקה. קצת שקט ואז מאדו שר/אומר משהו ואז ממשיכים הלאה. ואז שוב נכנס הבאס הרצחני ואני מחייך כמו טיפש.

"חסר לי פה הקיק", מנסה חבר שלי להסביר את ההבדל בין הדאב לדאבסטפ. אבל זה פשוט משהו אחר. כי במקום לרכב על הביט המרובע אני רוכב על הבאס הזה, והוא לוקח אותי רחוק. "קונספט מעניין" אומר חבר אחר. אני מחייך.

זה אפילו יותר כבד מבדרך כלל. כל כך כבד שאחרי שעתיים אני חייב לשבת. יושב ומקשיב למוזיקה. מתישהו מאדו נוטש את עמדת הדיג'י ועולה לבמה הגדולה ושר בקול גדול. יש לו קול נפלא. כשזה קורה כל האיזון משתנה. מתקליטן וסייד קיק לידו קיבלנו פתאום כוכב זוהר. כולם מסתכלים עליו בהשתאות. כאילו המוזיקה מעט נחלשה והוא שודרג לעמדה מרכזית. הוא כוכב. ומתישהו הוא חוזר לעמדת התקליטן ומצטנע שוב. הוא שר כל כך יפה. נשלפת מצלמה שמצלמת את הקהל שמרחף בבועת הבאס, עם קצת מזל נראה את עצמנו בקרוב כאן.

הזמן עבר לו חברים רבים עזבו ואני עוד כאן. ואז מאדו מכריז על שיר אחרון. אנחנו מקימים את עצמנו להזיז את  העצמות בפעם האחרונה בגל הזה. ואז קונים תקליטים שנוכל לפחות לנסות לשחזר את הערב הנפלא הזה בעתיד. ביג טנקס לכל מי שדאג להביא אותם לכאן.

יום שישי 28 למרץ 2008 מועדון קולטורה

תגובות

  • VIBRONICS VIBES

    היי ברק תענוג לקרוא, במיוחד בפעם השניה :)מבחינתי זאת בהחלט התמכרות כי מעבר למוזיקה ולסאונד הבאסים הכבדים והמפוצצים האלה גורמים לתחושה פיזית עילאית ההבדל בין סאונד לסאונד מלבד הסלקשן הוא גם אופן תיכנות הבאס סטיב מכוון אותו באופן קטלני במיוחד ,נמוך שמנוני ומרעיד,,,בהחלט גורם לי כבר להתגעגע ..מכורה!!!

    אורלי, 31-03-2008 02:05