מגזין

המרסדס ממשיכה לנצוץ

המרסדס בנד ממשיכים להטיל פצצות פאנק, אסף קפלן היה שם כדי לנשום את העשן.

מאת אסף קפלן. 18-03-2008

תגיות: מרסדס בנד

המרסדס ממשיכה לנצוץ

הרומן שלי עם המרסדס בנד, התחיל באקראיות בחג פורים לפני מספר שנים, באותו ערב פורים הסתנוורתי . מאז בכל הזדמנות הנקרית בדרכי אני נזרק יחד איתם לאווירת החג . אצל המרסדס כל הופעה היא ונהפוך הוא ובניגוד למשפט המפורסם כל "הופעה היא פורים" . למרות שהם לא ביצעו את מי שנכנס אדר אימא שלך ...את ההמשך תשלימו בעצמכם. זו הייתה הופעה בת זונה.

משום מה רוח השטות התלבשה עליי בערב יום שישי. אולי זה בגלל שכל האווירה שאופפת את פורים נמשכת השנה טיפה יותר מהרגיל (שנה מעוברת אתם יודעים) ואולי בגלל שמאוד ציפיתי להופעה, שהגיעה אחרי המתנה ארוכה של קצת יותר משעה וחצי. כשהמרסדס עלו לבמה, מייד מתחיל השואו והתאטרליות. גל תורן מברך ערב טוב, תודה ולילה טוב ההרכב מגיח החוצה, ומייד עולה שוב. לחיצה קטנה על הכפתור האדום ושיגור פצצות הפאנק שמשאיר אחריו תמרות עשן של רוקרנרול משובח טס אל הקהל. פצצות שהפכו לרגע מסוים את הברזילי לעולם מוזר, עולם של טירוף, שלא צריך לתקשר בו עם אף אחד עולם שבו הפאנק מדבר בעד עצמו.

המרסדס עם שינויים קלים בהרכב, גיא שמי על הגיטרה במקום רונן כוכבי ויוני כהן על הבס במקומו של אריאל שרקובסקי, ממשיכים לנצוץ ולהוכיח שאכן "אין עוד להקה כמונו". גל תורן הוא פרפורמר מעולה שבקרוב ישחק בסדרת טלוויזיה בהוט 3 "תעשה לי ילד"- תוכנית שתעסוק בסצנת הרוק בישראל . תורן מפוצץ אנרגיות , עם כריזמטיות מתפרצת וסקס משין שלוקח את מכונת הגרוב-פאנק הדיסטורשנית הזו למחוזות חדשים, מדליק את הקהל. כהרגלו בקודש, גם הפעם הוא תיקשר עם הקהל בדיס קומוניקציה מוחלטת . משום מקום הוא מוציא כיפה לבנה שם על הראש מרים לחיים ממלמל קצת ג'יבריש וממשיך לקטע הבא.

בכל פעם שהוא פוצה את פיו יוצא לו בליל של מילים והתחושה שמתקבלת היא, וודאות מוחלטת שאת הדבר הבא שהוא יאמר, לא רק שהוא לא יסיים להגיד, על הדרך הוא יתחיל עוד תשעה משפטים כאלה. משפטים שיישארו ריקים במוחות הקהל המשולהב . חוץ מהנוכחות של תורן בלט גיא שמי על הגיטרה שהשתעשע לו בנגינת סולואים תוך כדי שהוא מטייל על הבמה כשהוא באופן פתאומי יורד אל הקהל ומרביץ סולו עצבני כשכולם מתכנסים סביבו ומתלהבים.

המרסדס ביצעו בערבוביה שירים חדשים מהאלבום הקרוב שנוטה לכיוון רועש יותר, לצד השירים המוכרים מהאלבום הראשון. הקהל, שמכיר היטב גם את החומרים שלא יצאו עדיין באופן רשמי, שר יחד עם הלהקה את המילים שמערבבות מציאות עם דמיון ושירים שמדברים על מערכות יחסים, סמים קצת תל אביב קצת ירושלים, ספארי ובעיקר הרבה הרבה פאן. אז תהיו בטוחים שעד שהדיסק השני ייצא המרסדס ימשיכו להביא לכם את fאנק .

אתר הבית של מרסדס בנד

מרסדס בנד , יום שישי 14.3.08 מועדון הברזילי.

תגובות

  • פוצע את פיו...מסכן שילך לרופא

    יכיחי, 19-03-2008 00:44