מגזין

שלמות של אלבום

הטור השבועי של גלית גרינר בו היא ממליצה על האלבומים האהובים עליה. והפעם Blues & The Soulful Truth של Leon Thomas

מאת גלית גרינר . 13-02-2008

תגיות: אלבומים, Leon Thomas

שלמות של אלבום

Blues & The Soulful Truth מסגיר את עצמו כבר מהטייטל. האלבום משלב מציין בין בלוז לג'אז ,פאנק, סול ופסיכדליה. השילוב יכול להיות טקסט ברור מעולם הבלוז שתומאס שר כמו Soul Man אמיתי או גיטרות חשמליות וכינורות שמתפקדים במקום חצוצורות, יוצרים את הקצב, מתריעים שהם שם ומכניסים המון גרוב לקטע. יש גם זמרות רקע נעימות מתוקות ועדינות מדי פעם, ששולחות אותנו אל מחוץ לבלוז.

באלבום שמונה קטעים שונים מאוד אחד מהשני, שונים בתחושה, בטקסטים, בהפקה ובשילוב בין הז'אנרים. מבחינתי, הקשר היחידי בין הקטעים זה שאת כולם כיף לשמוע, כולם ממלאים את החדר בכל מיני צלילים שונים שמשתלבים בצורה מושלמת ואמיתית אחד עם השני ותומאס שר מדהים. כולם לא עוברים ליד האוזן אלא נכנסים לבפנים ועושים תענוג, בלוז שמח ומנטאלי, פסיכדלי וחודר, פשוט כיף לשמוע. מהסיבה הפשוטה הזו קשה לי להחליט מה השיר האהוב עלי, דיון שיש לי עם אלבומים מסוימים, דיון שבמקרה הזה הוכרע ע"י שלמות האלבום. במצבים מסוימים אני אוהבת קטע כזה ובמצבים אחרים קטע אחר.

התקשורת הברורה והלא ברורה בין תומאס לנגנים שלו מעולה. הקטעים שלמים כשהם חלק מאלבום וכשהם בתוך עצמם. כל אלמנט וכל צליל לא מופיע סתם, יש לו סיבה ברורה וכל בחירה באלמנט אחר הייתה פשוט פחות טובה. הקול של תומאס רוקד וצווח ועדין ונעים בדיוק כמו שאמור להיות באותה נקודה ספציפית באלבום או בשיר, ונכנס בצורה מושלמת יחד עם הצלילים הגבוהים או הנמוכים שנשמעים באותה נקודת זמן. Blues & The Soulful Truth של Leon Thomas הוא אלבום שלם, אלבום שאי אפשר לגרוע ממנו כלום או להוסיף לו מאומה.

תגובות

  • מסכים עם כל מילה!!!!

    תוכו, 14-02-2008 18:02