מגזין

כדור הרגעה

רוני נגרי הלכה לבדוק את מידת הכושר הנבואי שלה בהופעה של שרון קרלן

מאת רוני נגרי. 26-01-2008

תגיות: שרון קרלן

כדור הרגעה

יש תחושה נעימה וכמעט פלילית בידיעה שצדקת. ראית משהו לפני שאחרים הבחינו בו, חזית בניצוץ לפני שאחרים  הספיקו להסתנוור ממנו. אז כנראה שבאמת היה זה כוח נבואי ששרה עליי כששמעתי לראשונה את שרון קרלן  לפני יותר משנה.  עם טקסט מריר-מתוק והגשה קולית מדויקת -ידעתי שארצה לשמוע עוד מהיוצרת הזו.

קרלן גילתה את המוזיקה כילדה בג'מייקה ובמיאמי, שם גרה עם משפחתה עד גיוסה לצה"ל (בהתנדבות! ריספקט ). בארץ  השתלבה בתיאטרון "קליפה" וגם שיתפה פעולה עם אביב גפן ודניאל סולומון.  ב 2004 החלה לעבוד על תקליט, המורכב מאחד-עשר שירים פרי עטה.  היא מאפשרת לשומע להתחבר לעולמה הרגיש באמצעות שירת סול עמוקה.

פסטיבל "כמעט לבד" של תיאטרון תמונע מציע שתי הופעות בערב: אחת של אמן מוכר ואהוב והשנייה של אמן בתחילת דרכו. הערב יהיו אלה רונה קינן ושרון קרלן, בהתאמה. עם שירים מתוך האלבום החדש שלה, "כדור שמחה", קרלן נתנה לי את ההזדמנות להגיד (שוב) בקול רם ובחיוך רחב: "ידעתי".

בחלל הנעים והגדול, מתיישבים אנשים ליד שולחנות עץ ומתבאסים בשקט כשהמלצריות מבשרות שנגמר הסיידר חם בתוספת רום. אין צורך לדאוג, ב 22:30 תעלה קרלן לבמה ותציע לקהל משהו מנחם הרבה יותר משיכר מחוזק, היא תציע לו את עצמה.

היא עולה לבמה ומתחילה לשיר מייד. יניב דדון (גיטרה) ונועם ויזנברג (צ'לו) יושבים לצידה, עוד רגע זה  מתחיל. המקום מתמלא. קרלן שרה את "ואולי תרגיש" המעולה ו"כדור שמחה". בשקט היא מספרת על חלום-ילדות, לעוף. היא אספה את כל המטריות בבית וקפצה מהחלון. אצלה זה הסתיים בנקיעת יד והבנה מוחשית יותר כנראה של הביטוי "החלום ושברו"... אבל הערב בתמונע, אין אכזבות- רק שירה נוגה ונוגע (ת).

מתבקש עכשיו לחזות בקרלן "טסה גבוה" והקהל מוחא כפיים בבירור, אולי כי זה השיר המוכר ביותר שלה. בעיצומה של האוטופיה הקרלנית, איש אחד גבוה מאיים לרסק את השלווה. הוא קם וחוטף פלאפון מבחור שישב בשורה הראשונה והחליט לצלם את ההופעה. מיני-תגרה נרשמת, אני רועדת קצת בכסא, המשבר חולף כלא היה.

לצורך השיר הבא היא נעמדת. הקול האדיר שלה עכשיו מחדש את If it be your will של ליאונרד כהן.  קצת מצחיק לראות איך מזמרת קטנה ושברירית למראה, בוקע קול כל כך חזק ועוצמתי. עכשיו אנחנו זורמים עם "נהר של טעויות" ונפגעים יחד איתה מ"רסיס שלם". היא נראית קצת נבוכה מהמעמד, עדיין לא אימצה לעצמה מניירות של כוכבת מבטיחה. הפגיעות ניכרת לא רק במילים אלא גם בתנועה שלה על הבמה, קצת חסרת בטחון.

היא יורדת מהבמה ואח"כ עולה להדרן. לא מעט אנשים בצד, עומדים ומצטופפים, מחכים להופעה של רונה קינן שעוד מעט תתחיל. הם עוברים בכל מקום, מדברים ותוהים מתי יוכלו כבר להתיישב לקראת ההופעה הבאה.

יש הרבה רעש אבל לי לא איכפת. אחרי הכל, אני קיבלתי את הכדור שלי לערב.

תגובות

  • שרון קרלן בתמונע

    גם אני גיליתי את שרון קרלן לפני כשנה ופשוט התחברתי לשירים שלה אי אפשר להישאר אדיש לקול המדהים הזה שלה ולשירים המעולים את האלבום המצויין שלה "כדור שמחה" אני שומע שוב ושוב הייתי גם בהופעה הזאת בתמונע ואני זה שכמעט גרם למיני תגרה כמו שתיארת (אני זה שצילם) את יכולה להנות משירים ממהופעה הזאת וגם מתוך הופעה בקפה ביאליק בעמוד של שרון קרלן sharon karlanבפייסבוק או בעמוד שלי yakov hayun

    יעקב חיון, 02-02-2008 06:16