מגזין

כוס ערק

אלינור כרמי הייתה אמורה לראות את דאסטי קיד אבל אז נכנס הערק לתמונה

מאת אלינור כרמי. 26-01-2008

תגיות: Dusty Kid

כוס ערק

נתחיל עם התירוצים:

1. לא שתיתי בערך חודש.

2. הייתי חולה ובדיוק סיימתי אנטיביוטיקה.

3. לא שתיתי מים.

4. והתירוץ האולטימטיבי - מחזור.

יום שישי נגמר מוקדם מהצפוי. התכניות היו דווקא שאפתניות; ללכת לברזילי לשמוע את ילד הפלא האיטלקי ואז לזרום לקומפורט כדי לשמוע את צליליו האחרונים של אטמוס בסט רטרו. אבל אז נכנס הערק. הרומן שלי עם ערק החל לפני מספר שנים, בהתחלה לא אהבתי את הטעם שלו אבל יש לו נוסחה מנצחת, הוא זול וממסטל מהר - ואני התאהבתי. אבל חלק מהבעיות באלכוהול ובמיוחד בערק (עלית אם כבר התעניינתם) הוא עליית ההשפעה בדיליי של בערך חצי שעה. לכן, אם לקחת יותר מדיי את תדעי את זה רק עוד כמה זמן. בזמן הזה כמובן שתדחפי עוד אלכוהול ואז תהיה חגיגה, אבל לא מהסוג הכייפי. והמסקנה - אני לא אשתה יותר אלכוהול לעולם! לפחות עד שבוע הבא.

למה זה צריך לעניין אתכם? מכיוון שביקורת על דאסטי קיד לא תהיה, אז לפחות תזכו לשמוע תירוץ יפה וארוך. אבל בכל זאת, בניסיון להציל פיסות מידע ממה שאירע שם אני כן זוכרת את הסט של לפני דאסטי קיד - חיים. חיים הוא בחור ישראלי שרוכב על גל ההצלחה של ישראלים בתחום הטכנו בהובלתו של גיא גרבר. גרבר, חיים ושלומי אבר הם השמות החמים בסצנת הטכנו ונמצאים על בסיס קבוע בכל מהמגזינים האלקטרונים הנחשבים כמו Mix Mag, Dj Mag, M8 ועוד. אז קודם כל ריספקט וסחטיקה על כך שישראלים פורצים את הדרך בז'אנר שנחשב לנחלת הגרמנים ושאר אירופאים קרירים, ללא ספק זהו הישג אדיר מה גם שחיים חתום בלייבל B Pitch Control הברלינאי של תותחים כמו Modeselektor, Ellen Alien, Apparat, וכמובן דאסטי קיד ורק העפת מבט קצרה בלוח הופעות שלו - הבחור עסוק, עסוק מאד. אבל מתוך האזנה לסט שלו, לפחות מבחינתי, נראה שכנראה בז'אנר הזה אולי כדאי להשאיר את העבודה לגרמנים. היי, הם הצליחו לא רע עד עכשיו ולמען האמת, מוזיקה אלקטרונית תמיד היה הצד החזק שלהם. הסט היה משעמם, לא יצירתי ועייף ובטח לא משהו שייזכר במוחותיהם הרעועים של רוקדי המקום. בוודאי שז'אנר הטכנו הוא בעצמו דיי רפטטיטיבי ומונוטוני אבל עדיין היה חסר משהו, משהו שבגללו אני אגיד 'וואלה אז זה הבחור שעושה שמות בכל העולם', בסופו של דבר הסט שלו נשמע כמו הרבה דברים אחרים שכבר שמעתי.

הברזילי מצדיק ללא ספק את הכתרתו כמועדון הטוב ביותר לשנת 2007 מבחינת ההשקעה של הבאת אמנים מגוונים מעולם האלקטרוניקה שגרם להחייאת סצנת המועדונים הגוססת בתל אביב. שלא תבינו אותי לא נכון, אני עדיין מעדיפה לפזז בטבע בלי הצורך להתחכך ולהימחץ בעשרות ומאות גופות (ובקייץ עם גופיות!) מיוזעים, להיחנק מעשן של סיגריות, לחכות בבאר רבע שעה עד שהברמנים ישימו לב אלי, לשתות אלכוהול זול (...), ולהחשף למערכות סאונד מבאסות. אבל מה לעשות שחורף, ולצערי הסבירות שאני אוכל לרקוד לצלילי Dusty Kid בטבע היא קטנה מאד.

תגובות

  • שאלה להנהלת האתר

    למה להעלות כתבה כל כך תפלה,לא מקצועית שלא נותת שום סיקור מוזקלי. וגם ה"סיקור" המוזקלי כביכול על חיים כל מביך שהוא מעמיד בספק את רמת הכותבים באתר של רדיו קול הקמפוס.מי שהיה במסיבה לא היה יכול להתעלם מהוויב המדהים שחיים יצר בעזרת קטעים שלו,שזוכרים לריספקט מאנשים מכול קצוות הגלובוסשעל הדרך הם קצת יותר מביני עניין מאשר "אלינור כרמי" לתת הזדמנות לסטונדטים זה חשוב,אבל סיקור כל כך תפל מעמיד אותכם באור מביך

    מבין, 29-01-2008 02:05

  • היתה מסיבה מדהימה!

    חבל שפיספסת, היתה אחת המסיבות הכי טובות. גם חיים היה אחלה ודאסטי קיד הרים את הקהל. אחלה מסיבה!

    אחת שהיתה, 29-01-2008 02:08