מגזין

Jethro Tull- Songs From The Wood

היה היה יער ירוק ועבות. וביער צלילים כמו שלא שמעתם מעולם

מאת גלית גרינר . 24-01-2008

תגיות: אלבומים, Jethro Tull

Jethro Tull- Songs From The Wood

אמילי נכנסה למיטתה החמה. אבא חיכה שהיא תתמקם בתנוחת הלפני שינה הרגילה שלה, המיוחדת לה, והתיישב בכיסא המספר שלידה. אבא מה תקרא לי היום? שאלה אמילי בסקרנות ובציפייה. הפעם בתי, אספר לך את סיפור העצים... 

היה היה ( תמיד רציתי להגיד את זה) הרחק הרחק מכאן, יער עבות וירוק. ביער היו שבילים ופרחים וחולות זהובים. ביער הסתובבו להם חופשי ציפורים ומיני זוחלים, שועלים, נמיות ואחרים. יער ירוק ויפה. קרני השמש הארוכות חדרו דרך צמרות העצים ביום, והבליטו את הירוק והזית של היער, חיממו את החיות והזרימו חיים. בלילה, הירח שלח אור חזק ממקום מרכזי שהפך את הירוק לכהה, מסתורי ומהפנט.

 היה זה עוד יום שטוף אור. ג'ק עבד קשה באיסוף וסידור החציר על עגלתו. כשיום העבודה הסתיים חזר לביתו וחשב לעצמו, שחייו הפכו שגרתיים. אומנם הוא נוגע בטבע וחשוף לשמש שמחזירה לו את האנרגיות להן הוא כל כך זקוק, אבל חסר לו משהו. הוא לא ידע להגיד מה בדיוק אבל החליט לעשות טיול לילי, שכן היה זה לילה יפה והירח היה מלא ומחייך, מזמין.

ג'ק החל ללכת ומצא את עצמו פתאום בתוך היער העבות והירוק, שבלילה, גם לגבר כמותו, היה קצת מפחיד. למרות החשש, הרגיש שהוא חייב להיכנס אל תוך היער, הרגיש כאילו משהו מושך אותו, שואב אותו פנימה. מעין צליל לא ברור, פסנתר ופתאום חלילים ותופים וגיטרות, לא ברור, צליל נעים חזק ומהפנט. ג'ק המשיך ללכת וככל שהמשיך הצליל התחזק והפך נעים יותר ושואב יותר. הצליל מילא את היער, העלים רקדו יחד עם הרוח, העצים זזו לצלילי התופים. ג'ק לא האמין למראה עיניו, והחל משפשף אותן. כשפקח אותן שוב היה המום. הציפורים רקדו במעגלים והכניסו צלילים גבוהים ודקיקים, הנמיות והשועלים רקעו ברגליהם, בקצב שמח ומאוחד, הינשוף זז בין הענפים כאילו היו מיתרים, וכולם פתאום יצאו מבין העצים, הזוחלים והזאבים והאריות וכל מיני חיות שלא הכיר כל כך והצטרפו לחגיגת הלילה והחיים. מחאו כפיים או רגליים, הזיזו את פיותיהן והפיקו צלילים מיוחדים, כאלה שלא שמע בתקליטים שלו.

ג'ק שמע אותם קוראים בשמו והרגיש את רגליו ניתקות מהקרקע הלחה, עולות, הרגיש שהוא עף, הרגיש קל ומלא בחיים, אנרגיות שלא הרגיש מעולם. החל משמיע צלילים שלא חשב שקיימים, גבוהים ונמוכים וקסומים, וכאילו הכיר את הקצב כל חייו, כל כך טבעי היה לו. רקד במעגלים עם הציפורים זז  מצד לצד ומחא כפיים, שר ושמח וצחק והוציא את כל עמל יומו.

פתאום, שמע צלצול חזק, צלצול מוכר שהוא לא כל כך אוהב, צלצול גבוה ומציק שמבשר את בואו של הבוקר. ג'ק פקח את עיניו הביט שמאלה וכיבה את השעון המעורר.    

אבא הביט באמילי וראה שהיא נרדמה, ראה את עיניה שלוות ואת שפתיה מחייכות, וחייך, התקרב אל בתו ולחש באוזנה הקטנה, תני לי להשמיע לך שירים מתוך העצים, כדי לגרום לך להרגיש יותר טוב משאי פעם ידעת, להרקיד אותך מכף רגל ועד ראש, להראות לך איך הגן צומח לאחוז אותך יציב כשאת זזה, הצטרפי לפזמון ושירי, והרגישי טבעית ומשוחררת...

תגובות

  • מעניין ונותן הרגשה של...

    לא מכיר את הדיסק אבל הכתבה נותנת תחושה שהדיסק הזה הוא נעים ואני ירכוש\יוריד(מה לעשות)אותו ויבדוק את תחושותיי אני ...

    אסי, 28-01-2008 07:18