מגזין

האיש הגדול מהרדיו

אמנם קוטנר ופורטיס לא היו שם, אבל ההופעה של קוואמי והחלבות הצליחה להעביר לגל בלטמן את האנרגיות הדרושות מהופעה חיה

מאת גל בלטמן. 20-01-2008

תגיות: קוואמי

האיש הגדול מהרדיו

בואו נתחיל מהבסיס. למה הולכים להופעות ולא סתם (כאילו שזה באמת סתם) קונים את הדיסקים? כל הקטע בהופעה הוא שהאמן נותן מהאנרגיה שלו כדי להעביר את מה שהוא יצר לקהל. קוואמי, בסיועם של החלבות עשה לי את זה בדיוק.

אז מה היה בהופעה שהפך אותה למהנה?ההופעה התחילה בכמה מיקסים של ALARM שסימפל בין היתר את "ארץ נהדרת" ועוד טובין. השיר השני, "חופשי חופשי" שלדעתי הוא השיר הכי טוב באלבום שאותו מבצע קוואמי לבד, כבר ממש התניע את ההופעה. תוספות הטרומבון של נמרוד טלמון הוסיפה מאוד ל-vibe החי של השיר. הביצוע לשיר הבא, "מדע בדיוני" עלה מדרגה לעומת הביצוע של האלבום עצמו וזאת בעיקר בעזרת הסימפולים שהכניס ALARM כמו השאגות של צ'ובקה מסטאר וורס ואת מוזיקת הנושא מהסרט. באופן כללי, הלהקה תפקדה כישות מאוחדת כשכל החברים תורמים ולא נתפסים כקוואמי ולהקת הליווי שלו. כל חבר בלהקה תרם מהסגנון שלו, בין אם זה בסגנון ההיפ-הופ, Fאנק (איליה שנברגר על גיטרת הבס), Pאנק (המתופף עידו בלאושטיין לשעבר מתופף יוסלס איי די) או רוק (הגיטריסט אדם שפלן שנתן הופעה מעולה) כך שנוצר גיוון המוזיקלי ולא מונוטוניות.

קוואמי מקשר את הקטעים בהופעה בסגנון "מגיש הרדיו שהוא גם חבר שלכם", סגנון חברי ואופטימי שתרם לתחושה אינטימית.  הסגנון הזה גרם להופעה לזרום בצורה חלקה משיר לשיר. למרות זאת הקהל הדי מצומצם לא כל כך זרם איתו והדגים את זה בשיר "דיכאון". קואמי ביקש מכולם להתכופף וכשאף אחד לא שיתף פעולה הוא אמר שביאסנו אותו (או שאולי זה היה מתוכנן בגלל שם השיר?). הקהל בכלליות התחלק לשניים; חלק שרקד ושמח עם ההופעה וחלק שעמד או נשען על הקיר והנהן יחד עם המוזיקה, דבר שמאוד מפריע בקהל כל כך מצומצם אך נראה היה שזה לא הפריע לאלו שכן נהנו וללהקה.

החלק הכי טוב של ההופעה היו הופעות האורח. אמנם יואב קוטנר לא הגיע לבצע את שירו "האיש הקטן מהרדיו" אך חסרונו לא הורגש וזאת בעזרת אורחים רבים אחרים. נועם ברקת ממאנקי סאן אוף א דאנקי בשיר "סיבוב שני" ושחר סוויסה עם קאשי וקוטג' ב"רננו צדיקים" העלו את האנרגיות גבוה, ושני שירים אלה, לדעתי, היוו את השיא של ההופעה. קוטג' עצמו נשאר על הבמה בשליש האחרון של ההופעה ונתן הופעת "סייד-קיק" מעולה (זה קצת מעליב, אבל עדיין הוא היה האורח ולא קוואמי) במיוחד ב"סיפור נגמר" שם הוא ביצע את תפקידו של רמי פורטיס בשיר שסגר את ההופעה.

ההופעה הייתה טובה מבחינת ביצוע ויותר מכך, מהנה. הייתי רוצה לראות יותר מעריצים ויותר כיף מהקהל, אבל זו כבר בעיה שלא באחריות אף אחד. אני בטוח שעם הכישרון ויכולת הביצוע של קוואמי והחלבות יהיו להם בעתיד מעריצים רבים, כך שההופעות רק ילכו וישתפרו ואני מפרגן כי הם באמת עשו לי ערב כיפי.

קואמי והחלבות ב-Myspace.

תגובות