מגזין

ויאלקה בפטיפון

ערב פוסט רוק בפטיפון, מביא את ההרכבים ברברה, לבנון, ויאלקה, ועוד כמה שיכורים נודדים שחייבים לעשן בחוץ. ירון אהרוני היה, הנהן ונהנה

מאת ירון אהרוני. 01-01-2008

תגיות: Vialka

ויאלקה בפטיפון

שיער קצר אבל פרוע, שפם ג'ינג'י / נראה גווע לפיסת שלווה של אחרי מסע בתוך צלילי בלאנס נוקשים של פאנק פוסט רוק צורם למהדרין // נעלי ספורט שחורות, כיסא שחור / גרביים כחולות מכנסיים מתרחבות, לא נע הנווד, יושב צפוף בתוך עצמו במרכז הפטפון הריק וקורא פיסת עיתון בשפה שונה // השלווה יוצאת אלי ומתכווצת בצורת נוזל צונן, מוגז וקר, מותח את הזמן, בטוח שעוד מוקדם.

ברברה טואו בנד ההצגה הראשונה מכוונים את הכלים,

גיטרה בס דרך פדאלים קולניים מעוותים,

נוגסת בשלווה ותופים שמשתלבים / הסוס בדהירה.

מצד שמאל מגפיים מטולטלים ואישה עם חולצה ושרוכים / כמה נעלי ספורט שחורות קרובים אל הבמה / עוד כמה אולסטאר אדומות שחוקות מתרוצצות מכאן לשם.

הרוב בחוץ קבע מראש, שגם אם קר יש לשטוף את הראש עם 90% של ניקוטין ותפילת שלום למי שמכירים. אמנם לא מכיר, אך מאוד מתעניין // מצאתי עם כמה להתלונן / באתי לשאול וכבר ענו / הם / מעולם לא שמעו // מפנימה לבחוץ עדיף בכניסה / יש הד רגוע אך עדיין עמום שנשמע נורא//

כמו ההרכב , ככה נעל עקב /יושבת על הבר הגירה בחזית / תגלית קנדית // חביבה באמת / גררה חברה שיכורה / שם השתפכה בכניסה / על בקבוק עם שולחן אל הגדר / ואחר כך גם עם גבר//

היי ויאלקה קנדים את בטח מכירה? אמרתי // באמת? שאלה / מעולם לא שמעה / באנו לטעום והטעם הזכיר אז באתי להכיר // נכנסתי פנימה כל הדרך קדימה לפני הכניסה, ישובים קפואים / בחוץ מחלקת מעשנים.

כשלבנון התמקמו שמתי לב, גנדרנים בפריפריה במרכז הזרוקים // לבנון פתחו אקורד ארוך שחררו נגינה של עשר דקות, שיר ראשון פראי נבנה סוחף ובעיקר נותן בראש / שתי חשמליות מתבצרות על העמדה משחררות ברה וסולו אל התקרה / ברמודה קצרה מתרחבת / מיקרופון בגובה הברך / הוא יורד לקהל ועולה / מזיע ומתכופף. לפני שסיימו שוב יצאתי.

שיחה טיפשית / מי אני ? / שמתי צעיף / שלום לפריז // הם בסיבוב הופעות ויש אי פי בדרך / שמעתי בערך שיחה בין לבנונים פרועים // מה עם ויאלקה ~ הם צרפתים לא ~ מתי הם עולים?

@ חצות / דלת נפתחת שפם זהוב יוצא בלבוש חדש / שחור אלגנטי, נעל תוצרת חוץ / עם אישה יפה בכובע ים, חצי עוזרת בית שהתפנקה בכל מקום // שריקות, קולות, נביחות, נעימות, אנחות, קריאות, חריקות, נשיקות, יריקות דקיקות, וזוג ידיים זריזות // על הסנר, על הדוד, על קסילופון מתכת תלוי במתקן של פח // היינו בהודו / חזרנו מקודו / פתאום נעמודו / החלו לרקודו // קפיץ / קפוץ / אך לא לזמן /לפתע שינתה את הקצב למדבר // 200 אינדיאנים רצים באמבוש מתבצרים על רכבת // כשכולם ירדו העוזרת החלה לרקוד רגל ורגל / אל הקהל קופצת / מקפצת / מתרוצצת, שרה ומנטרת / חזרה לבמה // השפם המוזהב נראה מאושר, תפס לו רגע נדיר להציץ אל הקהל / עיניים מזוקקות נעצמות מאהבה לטיול בצהריים מחוץ לכיכר המדינה //

כובע שחור פריזאי מביעה משאלה אל החלל / לפתע מתעניינת מזיזה קצת ישבן ונעמדת //

מקום אחר / ארץ רחוקה / אין הפלא, לא הבנתי אף מילה.

הוט דוג יש כאן בסביבה ? ! ?

שוב יצאתי ושוב נכנסתי / הרבה צלילים // רובם בשילוב כזה מעולם לא שמעתי, ווליום אדיר // מייתר בס על גיטרה חשמלית / תפקידים שחוזרים ומוקלטים // עליהם פראזות בתוליות מתרוצצות וגם קולות // הרבה קולות, סתם קולות // קולות מעניינים / קולות שעה-שועים.

אחר כך על הווספה עצים חולפים /

גבוהים וירוקים /

קור באצבעות ורעיונות מוזרים /

איפה הייתי /

מה חשבתי /

איך אמרתי? / אמנם לא הייתי מנגן אותם בבית להנאתי //

אבל בכל זאת, נהניתי.

ויאלקה בפטיפון 30.12.07

תגובות

  • מה זה השטויות האלה?

    אתה רוצה לספר על הופעה או לזיין את המוח?! את הטיוטות לשירה הגרועה שאתה כותב, עדיף שתשמור למגירה... אולי מישהו נורמלי יכול לספר איך הייתה ההופעה?

    טל, 02-01-2008 05:36