מגזין

תעשו לי תינוק!

המופע של להקת Flying Baby העלה בגלית להב רגשות של גאווה לאומית מהול בזכרונות ילדות

מאת גלית להב. 23-12-2007

תגיות: גבע אלון, Flying Baby

תעשו לי תינוק!

ההיסטוריה שלי עם ה-Flying Baby החלה לפני שנים, עוד מהתקופה שהם רק בצבצו. חברה טובה שלי וגבע אלון היו אייטם לזמן מה, והיות ואני חברי ההרכב העברנו את נעורינו בשכנות, הפרצופים שלהם היו מוכרים לי מבית הקפה, מועדון הריקודים ומחוף הים. הפעם הראשונה שראיתי את ההרכב על הבמה הייתה לפני 4 שנים אבל עדיין נשאר לי זיכרון מתקתק. הערב באתי לבחון כיצד השפיע הזמן על הלהקה.

מועדון הבארבי היה מלא עד אפס מקום באוכלוסיה משובחת. באיחור אופנתי של שעה תמימה, עלו גבע אלון (שירה וגיטרה חשמלית), גדי אלטמן (שירה וגיטרה בס) ואיסר טטנבאום (תופים) לבמה. המוזיקה החלה להשפיע במהירות מסחררת: פולק-רוק מעולה וסוחף בשילוב אנרגיות נהדרות. התמסרתי בהתפנקות. שירים כמו "Inner World", "Pain To Give",Taken" higher"", למרות שכולם באנגלית, הציפו אותי בגאווה על הכישרון הנפלא שיש לנו פה בארץ. תשעה שירים חלפו בעונג רב וברי סחרוף הצטרף לביקור קצרצר של שלושה שירים. את "בואי הביתה" ואת "חם על הירח" הוא ידע לשיר יפה מאוד אבל בשיר של הפליינג בייבי, " "Mercy's Gone", הוא כנראה שכח לעשות שיעורי בית כמו שצריך. יאמר לזכותו שהוא הצטרף לאלון בכמה משפטים שהוא כן זכר לשנן.

אלון עצמו היה פשוט מעדן: שירה נקייה, נגינה מקצועית ואדיבות יתרה לקהל הרב שבא לראותם. בלתי אפשרי היה שלא להתאהב בו. אין ספק שהוא יודע לייצר מוזיקת פולק טובה, אך לא פחות חשוב, להתפרק קצת ברעש איכותי עם החברים מהבית. לקראת הסוף אפשר לומר שהוא נכנס לקטע קצת חזק, כשנעמד על התופים וניגן עם הגיטרה מעל הראש אבל חוץ מזה הוא היה אחלה, אז נסלח לו.

שעתיים שלמות של שיכרון חושים נסתיימו בשני הדרנים, השני מהם עם שירו של אלון "Memories", מדיסק הסולו. לנו כל שנותר היה לנגב מצידי הפה את פירורי החוויה הטעימה ולבקש חשבון. תענוג.

צילום: מיכל שני.

תגובות

 • וואו

  איזו כתבת מעולה. זאת כנראה הביקורת הכי טובה שקראתי בחיים שלי.

  אודי, 24-12-2007 02:19

 • גלית - כל מילה בסלע

  הבחורה יודעת על מה היא מדברת

  עידו גל, 25-12-2007 09:20

 • מילים כדורבנות

  הבחורה בהחלט יודעת על מה היא מדברת, רק שלדעתי ברי סחרוף לא צריך לעשות שיעורי בית בשביל אף אחד, אפילו גבע אלון

  דדי, 27-12-2007 04:22

 • דדי - אתה הומו

  הומו גדול

  עידו, 29-12-2007 07:24