מגזין

ממשיך בכל הכח

אסף אבידן ממשיך להריץ את המופע שלו לקראת אלבום חדש שבדרך - עופר רגב היה במופע נוסף והתרשם עד כאב

מאת עופר רגב. 23-12-2007

תגיות: אסף אבידן

ממשיך בכל הכח

כמו יין טוב, יש דברים שאם משאירים אותם לבד באיזה מרתף חשוך, הם משתפרים ומשתבחים עם הזמן. כזה הוא אסף אבידן, לפני בערך שנתיים הגיע לידי לגמרי במקרה EP הבכורה של הבחור, שנה אחר כך תפסתי אותו לראשונה בהופעה, ועכשיו כשנתיים אחרי המפגש הראשוני - אסף אבידן פורע שטרות, ממלא אולמות (קטנים אומנם) ומתחיל ליצור את ההייפ, המוצדק בהחלט.

אסף אבידן, למי שעדיין לא מכיר, הוא שילוב של קול מטורף (ששוב נזכיר את הדימיון המדהים לג'ניס ג'ופלין האגדית), כריזמה של רוק סטאר אמיתי, אנרגיות של השפן של אנרג'ייזר וכשרון ענק. אבידן הוא מהאמנים שיכולים לשיר ללא כלי נגינה ולהשאיר בהלם את כל מי ששומע מסביב. כשמוסיפים לו להקה מוכשרת בעלת דינימיקה חברית, זה לא יכול להיות טוב יותר.

אבידן פותח את ההופעה כשהוא חובש כובע ולובש מעיל, בחושך מוחלט על הבמה, עם האקוסטית השקטה והקול הרועש. לבד לגמרי על הבמה מצליח אבידן להעמיד את שערותיהם של כל יושבי תאטרון די בקלילות כשהוא לא מתאמץ. לאט לאט יורדים הבגדים והכובעים ומצטרפים הנגנים - הדס קליינמן על הצ'לו מצטרפת ראשונה לנגיעות קלות של ליווי לקולו של אסף. כשהמעיל יורד עולים גם המתופף (ג'וני סנואו הידוע בכינויו יוני שלג), הגיטריסט (רועי פלד) והבסיסט (רן ניר) ויוצרים יחד עם אסף יחידה מגובשת ומשומנת שעובדת כבר כשנה ביחד ומפרה אחד את השני ללא סוף. הרביעייה לה קורא אבידן המוג'וז משלימה את אסף ומעלה את האנרגיות על הבמה בכמה רמות. הדינימיקה שבין חברי הלהקה שלא מפסיקים להפרות אחד את השני על הבמה בפרגון מוחלט גורמת לשירים, גם אילו הפחות מוצלחים, להשמע יותר טובים. אך מעל הכל נמצא הקול של אבידן, שגם אם ישיר את השיר הכי משעמם בעולם (והוא לא עושה זאת), יישמע מדהים. קולו של אבידן עולה גבוה לשמיים, יורד נמוך מים המלח, ומשחקי הקול שלו עושים את כל ההופעה ושיריו של אסף רמה אחת למעלה.

התופעה שנקראת אסף אבידן צוברת תאוצה בחודשים האחרונים, אם לפני כחצי שנה ראיתי אותו בהופעה מול כ-30 איש בשעה מאוחרת בלבונטין, היום אבידן כבר מצליח למלא את כל השולחנות, המדרגות והבר בתאטרון תמונע כשעד הרגע האחרון עוד נכנסים עוד ועוד אנשים. אסף הוא מסוג ההייפים שיש מאחוריהם ביסוס חזק, כשרון גדול שמצליח לגרום לאנשים ללכת אחריו גם ללא יחצ"נות, גם ללא חברת תקליטים שדוחפת, אלא שמועה שעוברת מאוזן לאוזן, אנשים שראו, נשארו פעורי פה וכשתמה ההופעה הלכו לספר לכל החברים שרק רצו לשמוע. כרגע עומדים בפני אסף למעשה שתי אופציות - הוא יכול להיות מאותם אמנים שהולכים מאחריהם המעריצים הנאמנים ולהופיע תמיד אל מול אותם האנשים שיקימו את כת אסף אבידן, או שהוא יצליח לפרוץ את מחסום ה-200 איש בהופעה ולצאת להופיע מעבר לים.

בינתיים אבידן לא נשאר עומד במקום, עם ההצלחה ועם הצטברות הקהל, מצטברים לאסף גם המון בטחון עצמי וכריזמה שרק גוברת ומשתפרת מרגע לרגע. בין ההופעה הראשונה שראיתי לבין השנה הצטברו לאסף עוד כמה שירים וההופעה התארכה והתעצמה, כך שבעוד כמה שנים יכול להיות שאבידן יהיה גדול גם על המדינה הזו וימצא את מקומו בין הגדולים בעולם, או לפחות לצידם. עד שהוא יצליח להוציא את עצמו מכאן, צפוי בחודשים הקרובים לצאת אלבום חדש לאסף, אלבום ראשון מלא ובסוף החודש נוסעים אבידן והמוג'וז להופעה בניו יורק, כך שאם תכננתם לראות אותו בהופעה, תעשו זאת מהר לפני שמישהו יחטוף אותו מאיתנו לחיים טובים יותר מעבר לים.

תגובות