מגזין

וויטנס דה וויקנס

דן בסמן היה בהופעה של רוטס מנובה ו-MK ביום שישי וחזר מאוכזב וכועס. או שאמנים מחו"ל מזלזלים בקהל הישראלי או שהקהל הישראלי מצפה ליותר מדי מאמנים מחו"ל

מאת דן בסמן. 02-12-2007

תגיות: Roots Manuva

וויטנס דה וויקנס

באמת שאני אוהב, או יותר נכון אהבתי, את רוטס מנובה. עשיתי כל מה שאפשר כדי לנסות וליהנות בהופעה ההזויה והגרועה עד כאב שראיתי ביום שישי. עד עכשיו אני מנסה להבין מה הלך שם. בהתחלה עלה MK שכנראה איבד את הקייס שלו וקנה בתחנה המרכזית את אוסף הלהיטים היטמן 7. בתנועות עלובות של נענוע הידיים  משמאל לימין (סממן ראשון לתצוגת הבנאליות שעמדנו לקבל) הוא ניסה לשלהב את הקהל הרדום, קהל שכנראה MK רואה כאזרחי מדינת עולם שלישי חסרי שמץ של מושג במוסיקה. אין דרך אחרת להסביר את הקטעים שהוא ניגן. סנופ דוג, פאראל, ביסטי בויז עם אינטרגלקטיק, מקבץ של להיטים הישר מהמצעד של mtv בשנת 99. הייתי בטוח שעוד רגע אני אזכה לשמוע את "על הרצפה" של מוניקה סקס.

מסיבת הקיבוץ נמשכה שלפתע עלתה דמות שחורה ורדומה שהזדהתה כרוטס מנובה. רוטס אחי... בארץ אין סקאנק לונדוני משובח, אלא רק חשיש מלא אדולן ומה לעשות הוא מועך. רודני עלה עייף וחסר אנרגיות בסגנון אולמרט בתקופת דוח וינוגרד. מדי פעם הוא נתן איזה קטע mc קצרצר וחסר משמעות ומידי פעם הרביץ באחד מהלהיטים שלו. שום דבר חדשני, הכל טחון ובנאלי לעייפה. שבועות דיברתי עם אנשים איך וויטנס דה פיטנס ירים את הגג של הקומפורט. חוץ מלהרים לי את הידיים בזמן הפיהוק הוא לא עשה כלום. המחשבה שעל אותה במה זכייתי לראות את קיד קואלה ו- the bug מעלים אש מהפטיפונים, הזילה דמעות של געגוע בעיני. לא ניתן להשוות בין תחושת החשמל של אותם תיקלוטים לעומת השיממון המוחלט של אתמול. רוטס מנובה היה קר ומנוכר, ומלבד לכוס הוויסקי שאחז בידו הוא לא היה מחובר לכלום, לא לקהל ובטח שלא לקצב. הבחור שעל פי הגדרתו בא מדרום לונדון המטונפת, לא רצה להתלכלך.

לצערי, כל מה שמתואר עד עכשיו הינו רק תחילת הזוועה, כי מרגע שרוטס ירד, MK החליט שעוברים ממסיבת קיבוץ ללא פחות מחתונה בגן אירועים ברחובות. קטעים של יוריטמיקס וד"ר דרה (מזל ש-MK לא מכיר את משינה)  הכו בקהל ללא הבחנה. חלק מהקהל המשיך לרקוד באקסטזה  מוחלטת, אני לא יודע מה הם לקחו אבל הם חייבים להביא לי מזה.

לסיכום, היה אחד הערבים הגרועים שיצא לי להיות בהם מבחירה. לרוב, שאני משלם 120 שקל ומקבל סוג כזה של מוסיקה, יש גם קייטרינג. אני מקווה שהמארגנים של הערב יעשו לצמד שיחת הבהרה בכדי שיום שבת ההופעה תהיה שונה. כי אסור, פשוט אסור, שמה שקרה שלשום יחזור על עצמו. אף אחד לא יכול לרקוד בשתי חתונות.

תגובות

 • באולפן הוא היה ענק..אבל..

  בשבת, אחרי ההופעה בקומפורט, פנה אליי ניר אלהרר וסיכם את האירוע בשאלה אחת: 'היה לא משהו, נכון ?' אז כן: כשעולה אמן ל-20 דקות מנומנות מלאות אדי אלכוהול.. יש כאן בעיה.

  שינברגר, 03-12-2007 07:24

 • בסמן שמע

  אחלה כתבה , ביקורתית ונוקבת כמו שצריך! יפה מאוד.

  שי, 03-12-2007 08:44

 • עצוב להגיד אבל תענוג שלא היתי.

  גילגם אש, 03-12-2007 09:57