מגזין

טיפת מזל

נועה בביוף השיקה את אלבום הבכורה שלה שהופק על ידי גרג וויגס מ-Espers. אסף בן קרת היה שם

מאת אסף בן-קרת. 27-11-2007

תגיות: נועה בביוף

טיפת מזל

שווה להיות נועה בביוף. רק בת 25 והחיים מחייכים אליה חיוך ענק ומלא שיניים במשך השנה וחצי האחרונות. היא עברה לפני מספר שנים מבאר שבע לתל אביב על מנת לפתח לעצמה קריירה של זמרת יוצרת ומבצעת והנה זה מתרחש מול עיניה במהירות הבזק ובאופן מעורר קנאה.

אלבום הבכורה שלה From a Window to a Wall יצא בשבוע שעבר בקול תרועה לאחר שהספיקה לאגור קהל מעריצים נאמן שמלווה אותה להופעותיה; היא שיתפה פעולה באלבום עם יוצרים מעולים כמו דויד פרץ, שגילה אותה בגיל 15 ונתן לה את הדחיפה שהיתה זקוקה לה; עמית ארז שמנגן עמה באלבום ומופיע אתה בשירים משותפים ורפרטואריים; יאיר יונה המוכשר, זוגה לחיים ואחד בעלי הלייבל Anova החדש והטרי שבהפרש מספר חודשים מצומצם הוציא את האלבומים החדשים של אטליז, רוקפור ובקרוב עמית ארז. לנועה בביוף יש את המזל הנדיר ביותר לעשות את זה ובענק בחו"ל.

תוך כדי שיטוטים באינטרנט מצא גרג וויקס, המוח והלב מאחורי ההרכב Espers, את עמוד הבית של נועה במייספייס, התכתב איתה במיילים, שוחח איתה בטלפון ומאוד מהר הביא אותה לחודש וחצי של עבודה נמרצת בפילדלפיה והפיק לה את האלבום. ד"א, הדיסק ייצא בשנה הבאה בלייבל הנחשק Drad City, חברת הפצה חזקה וחשובה שמאגדת אומנים כמו פון פייבלס, סמוג, בוני פרינס בילי ואחרים. אכן, החיים מחייכים אל נועה בביוף.

בשבוע שעבר, 21.11.07, חגגה בביוף את השקת  האלבום החדש בהופעה בתיאטרון תמונע והאושר וההתרגשות והמעמד אכן גדולים ביותר. תחילה היא עלתה לבמה לבד לחלוטין עם הגיטרה האקוסטית. לאחר מכן היא המשיכה לבד, אך בעיקר עם הרבה מאוד אורחים שמתארחים באלבום או שליוו אותה במהלך השנים ותמכו בה. עמית ארז, דויד פרץ, יאיר יונה, שלישיית כלי מיתר, שי טוכנר (אגדת פולק מקומית על באנג'ו).  סליחה אם שכחתי מישהו נוסף. היא בצעה שירים מהאלבום, שירים ישנים יותר, 2 ישנים בעברית וכמה קאוורים משובחים ל  Blue Oyster Culyt, Grateful Dead ולהקת Low.

ההופעה החלה כאשר גשם זלעפות בחוץ מרעיד את התקרה של תמונה ומפריע לסאונד.  הגשם מעט הפריע תחילה, אך הוא שכח עד מהרה.  בביוף החלה את ההופעה ביישנית וסגורה ונרגשת. ההתרגשות, מן הסתם, המשיכה כל הערב, אך נראה כי באמצעות התמיכה משותפיה היא הצליחה להוציא את המיטב ולהיפתח.

השירים של נועה קצרים ביותר, כמעט נטולי אינטרו ואאוטרו, אך הם נוגים וכובשים. מעל הכל, אי אפשר שלא להתפעם מקולה הצלול, הנקי, הגבוה והיפה שמזמין את ההשוואה הבלתי נמנעת לג'וני מיטשל, ושתי בניאן וכל השאר. הקול שלה מצליח להדהד, לחדור ולמלא את החלל המרווח של תיאטרון תמונע. כרגיל, הסאונד המשובח של המקום תרם מאוד לאווירה הנעימה והאינטימית של הערב, שהדגיש מעבר לכל ספק, כי מוזיקה פשוטה יחסית, נטולת התחכמויות ומלאת כבוד והדר לרוק הקלאסי והפולק עדיין רלוונטית בימנו. את ההופעה סיימה נועה עם מספר הדרנים. הטוב שבהם היה גרסא ווקאלית נטו לשירScarbur של סיימון וגרפונקל, אשר העלתה עור ברווז בגפיו של שורות אלו. כעת נותרת השאלה הקריטית - לאחר שכל המזל, השאיפות, הכישרון וההצלחה נכנסים לתוך אלבום אחד, ועוד אלבום הבכורה, לאן יש לשאוף עם האלבום השני?

נועה בביוף בתיאטרון תמונע, 21.11.07

תגובות

  • נועה בביוף היא יוצרת נדירה בישראל

    היא מסוגלת בדיוק לתכונה הג'וני מיצ'לית הזו של התאמת הלחן המדויק לטקסט המדויק. היא מדהימה וההופעה הזו הייתה אדירה (אם כי טיפה ארוכה מדי)

    דובי, 29-11-2007 20:32