מגזין

חדשות מהמגרה

לכל דבר יש זמן ומקום. יום חמישי האחרון היה זמן מושלם בשביל אסף קפלן לראות את אסף ארליך על הבמה

מאת אסף קפלן. 18-11-2007

תגיות: אסף ארליך

חדשות מהמגרה

כבר כמה חודשים טובים, ששני הדיסקים של אסף ארליך "טוקשואו" שיצא ב 2002 ו- "חדשות מהמגירה" שיצא ב 2007 מתנגנים להם בלופ אצלי במערכת ובראש. קודם כל בלעתי בשקיקה את "חדשות מהמגירה" ואז כמו מכור רצתי לרכוש את האלבום הראשון. "טוקשואו" אמנם השלים לי את החתיכה החסרה בפאזל, אבל עדיין הותיר אותי מופתע ולא מוכן. מהר מאוד מצאתי את עצמי מתחבר לכנות ,למילים ולעצמה שאותם אני מחפש ללא הרף, במוסיקה  ובטקסטים בכלל ובטקסטים בשפת הקודש בפרט.  ארליך הצליח להזכיר לי בכנות ובהתמודדות החיים את  הסופר/משורר צ'ארלס בוקובסקי ז"ל - http://bukowski.net/ , שגם לחומריו אני מכור.

במשך כל החודשים בהם הוא מתנגן לי במערכת חיפשתי הזדמנות ללכת לראות אותו על הבמה. הטקסטים של ארליך מעבירים בי תחושת עונג  וכנות. ההתמודדות עם העונג הזה ,עם התחושות והמחשבות שהטקסטים האלה יוצרים אצלי, הצריכה ממני את הטיימינג הנכון בשביל לחוות אותם בלייב.

יום חמישי היה טיימינג מעולה , ההופעה נפתחה עם "נשבר", ארליך ממשיך ומוציא את ה"חדשות מהמגירה". האמת, מממשיכה לצאת לאור כשהוא מצביע על המצב ומראה לנו עד  כמה אנחנו לא מוכנים כשהוא מבצע את "המדינה מתפרקת". סשן המוסיקה הזועם בסוף השיר מהול ברעש שרק מעצים את מילות השיר, עושה לי טוב ומוציא ממני אגרסיות חבויות . "השיר הבא הוא שיר על הפוגות" כך ארליך מתאר את "תן לי אהבה" ומשם ההפוגה נכנסת לקצב משלה ומתערבבת עם קהל המעריצים המסופק שמכיר היטב את המילים.

ארליך זורק כמה משפטים ציניים על "חוק הניקוטין החדש". גיטרה, תופים והנה זה מגיע רגע השיא של ההופעה . "טוקשואו"  שיר הנושא מתוך האלבום הראשון. בעיניי אחד השירים החזקים ביותר של ארליך שיר שמציג תמונת מציאות קצת עצובה , מאיימת הרבה, אך בעיקר גורמת לחשיבה האישית לצאת קצת החוצה ולבצע בדק בית. ארליך לא מרפה ומספק בפשטות כאב שמחלחל על ידי מילה אחת פשוטה "וואלאק", כשהוא מבצע את "כמה מדרגות". משם, הוא חותך לטירוף של פסטה ופיגוע כשהוא מבצע "התאבדות אפלטונית", המעידה בלי שום התיימרות על צריכת הפיגועים כמנת צהריים שמשביעה את בטננו הרעבה. ההתאבדות מקפיצה ומעוררת את הקהל ואז ארליך מחליט ל"התרסק" , בפזמון הוא שר "איך הייתי קהל", הוא מסיים את ההופעה עם השיר האחרון מהאלבום השני ויורד מהבמה.

 ארליך עולה להדרן עם סיגריה בפה, מודה לקהל וחותם עם 3 קטעים מהאלבום . שני הראשונים הם שקטים יחסית ועם האחרון שנקרא "לטייל", הוא משחרר את טיפות השואו האחרונות, טיפות שמחלחלות בראשי ויוצרות מחשבה אחת בלבד, מתי הפעם הבאה.

אסף ארליך יום חמישי 15/11/07- לבונטין 7

אתר המעריצים של אסף ארליך- http://www.assaferlich.info/

תגובות

  • אסף במייספייס http://www.myspace.com/assaferlich

    http://www.myspace.com/assaferlich

    dani, 14-07-2009 16:22