מגזין

אודיו-וידאו של מוצש

VJ או ווידיאו-ארט, מוסיקה בהופעה חיה, תרבות, אנשים, מקום, כולם נמצאים מתחת לאדמה פה בעיר. ערב אודיו ויזואל בלבונטין 7

מאת תומר גולן. 11-11-2007
אודיו-וידאו של מוצש

כבר בדרך בעודי צועד, נשמע קול מרגיז מתוכי ובפיו בשורה. משהו בכרך השתנה, תכונה מוזרה אופפת את כתליה האפרוריים בנתיב אל דרום העיר. מוצאי השבת, והנה שיירת דוגמני 'גזור-הדבק' מהדסת כעדת טווסים ברחוב. קולקציית החורף כבר כאן, ונראה באותן השעות, שלא תוותר לאף אחד. דבר לא היה עוזב את פי לולא הם-הם היו אותם האנשים שהביטו בי במבטי חייזרים. ואני? בג'ינס דק וחולצת T עתיקה מהלך לי ברחוב, מכרסם בהנאה גלידת סנדביץ'העשוי מקשת וניל נקי כלואה בין עוגייה לעוגייה, מהרהר ביני לבין עצמי מי פה הבודד ומי המשוגע.

באיחור אופנתי חדרתי אל אחת הפינות האפלות בחלל המרתף בלבונטין 7כשקול יציב של גיטרה חשמלית מבהיר שהמופע כבר בעיצומו. ערימת מגברי ענק נחה לה בצידו של הבר, שולחת את תיפופי האצבע הקצובים של הגב עם גיטרה בגלים אל הקהל. לאחר כמה דקות האזנה שליוה הופיעה שוב תחושה מוזרה, מעין ורטיגו מבני שמצטעק עד גרון ניחר שמשהו לא מסתדר באווירה. לאחר גירוד קצר בצד הפדחת, זיהה דווקא אפי את הכשל הסביבתי: החוסר הצלול בעשן סיגריות הניתז וניחר סביב במת הופעה סטנדרטית. בזמן ההכנות על הבמה הראשית להופעה הבאה שוב נדדת מחשבתי לקשר בין בריאות ואופנה.

המערכה השנייה (עבורי, המאחר) כללה מייצג קול ותמונה ממוחשבת על גבי מסך ענק ומספר מקלטי טלוויזיה שתרמו ליצירת העומק המיצג. צורת ארון המכשירים דמתה לפריסת רמקולים במערכת סאונד 5.1 (היקפית) בהבדל הוידיאו הבולט, שהרי טווח וזווית השמיעה שלנו שונה מטווח וזווית הראייה. קליטת מקלעת המסרים מן המייצגים, משלבת מערכות מסר שבכוחן לגרות (בהנאה) את המחשבה על ידי עקצוצים חוזרים של יותר מחוש אחד. עבורי זו הייתה המטרה המוצהרת של הערב, גרויי חושים בקול ותמונה. בלי עקיצות.

כך ממשיך לו הערב בניחותא, בין הופעה להופעה, בין מיצג למיצג. הלבונטין נדמה כבמה האופטימאלית לרצף אירועים שכזה- הקהל כאורחים בסלון, יושבים קשובים בהתלהבות לאמן המציג ומשוחחים בנימוס כשאנשי הצוות מכינים את הבמה למופעה הבא.  הליין-אפ כלל את אורי דרומר, רון קציר, יעל ברולסקי, sansanna, dj dubious, דובי הנמלים (חן שינברג וקובי אור).

תגובות

  • "אין תגובה"

    יוסי, 12-11-2007 07:55