מגזין

בס כתום לעיניים והרמוניה לאוזניים.

אסף קפלן הלך לראות את התפוחים ביום רביעי והתענג על כל שנייה מהפרי האסור!

מאת אסף קפלן. 01-11-2007

תגיות: התפוחים

בס כתום לעיניים והרמוניה לאוזניים.

לא צריך הרבה בשביל שלהקה כמו התפוחים תתחיל להדליק לכם  ת'פיוזים ותתחילו לנוע כאילו בטריית אנרג'ייזר תקועה לכם עמוק ב....איך שהסאונד הראשון יוצא מאחד הכלים שלהם ויש הרבה (תופים, קונטרבס, 4 נשפנים, 2 DJs וסאונדמן) הראש מתנדנד הגוף רועד ואי אפשר לעצור. 

 הרכב הגרוב, ג'אז/Fאנק/סקראץ' התפוחים ערכו את ההופעה האחרונה בתל אביב לפני שהם עוזבים לסיבוב הופעות באנגליה ובלגיה, כאשר גולת הכותרת היא ההופעה ב- "London jazz festival" , שנה שעברה בערך באותו זמן הם ערכו מסע הופעות בו הם ניגנו ב 14 מקומות ברחבי אנגליה.

למרות  שהזאפה היה דחוס כי כל  הכרטיסים "sold out"  ( מה שקרה גם בשתי ההופעות הראשונות בטור). זה לא הפריע לקהל לקפוץ, למחוא כפיים לפי הקצב שאותו הלהקה מכתיבה ולפרגן תוך כדי תנועה על הביט וההרמוניה אותה הם קיבלו. בשיחה עם התפוחים אחרי ההופעה , הם אמרו שזאת היתה ההופעה הכי טובה בטור הזה (שייחתם ביום שישי בסיטי הול בחיפה).

התפוחים ניגנו  חומרים חדשים לקראת אלבום שלישי שמתבשל לו ומקבל טעם משובח מהופעה להופעה.  תוך כדי שהם נותנים בראש  עם גרוב פאנקי  ,ג'אזי, הם עושים אתנחתא קלה ומכניסים קצב בלוזי ואיטי באופן מפתיע לחלוטין, הקטע המאולתר נוגן לזכרו של פולי (מהגשש החיוור). הקטע כלל סקראץ' מעולה למערכון המפורסם " הצ'ופצ'יק של הקומקום". את העצב שאחז באוויר לכמה רגעים הם שברו עם קאבר  מוצלח ( שיצא ביוני האחרון)  ל- Killing in the name  של, Rage against the machine. ביצוע מקפיץ במיוחד שהפך לקטע קאלט ונוגן בשנתיים האחרונות לייב כמעט בכל הופעה שלהם. התקליטון נמכר ביותר מ 1500 עותקים בפחות מחודש והפך ללהיט בקרב די.ג'יים רבים בעולם ונוגן בתחנות רדיו באוסטרליה, יפן, ארה"ב ואירופה.

אני שבאופן אישי ראיתי את Rage  חושב שזה אחד הקאברים הטובים ששמעתי. כלי הנשיפה מחליפים את הגיטרה של טום מורלו ( הגיטריסט של Rage), צעקות הקהל ,אבטיח בשקל מחליפות את המנון השיר. ה DJs,מכניסים פתאום את  Root Down של ה- Beastie Boys ואת Shimmy Shimmy Ya של , Wu-Tang Clan, הקהל מרוצה; והתפוחים מכניסים קצת איזי ליסטנינג עם קטע ששמו סאן ז'רמן.

סוף ההופעה הייתה מעולה עם הקטע " ATTENTION" מהאלבום הקודם,  שרק גורם לקהל לבקש עוד. הם עלו להדרן עם קטע חדש ששמו  Louisiana וקינוח שמפרק את הקהל לגורמים עם kidney stone.  אני חושב שהמשפט שייצא מפי ידידתי בסוף ההופעה, כשהיא מתנשפת חסרת אנרגיות "לא האמנתי שאפשר לעשות כזה גרוב בלי מילים" , בהחלט נותן גושפנקא לכמה שמייייח ההרכב הזה עושה.

אתר הבית של התפוחים- http://www.theapplesmusic.com/

כאן תוכלו לשמוע את הקאבר ל -Killing in the name

 http://www.myspace.com/theapplesmusic

התפוחים יום רביעי 31/10/07-מועדון הזאפה

תגובות

 • קנאה

  בשם האנשים שלא יכלו להיות שם- תודה על ההצצה מרגישים את הכייף. :)

  סוייר, 09-11-2007 06:33

 • האיש בתמונה זה לא המוכר ב"חור בשחור"?

  אלעה, 09-11-2007 07:22

 • למיטב ידיעתי הוא עבד גם בחור בשחור!

  אני לא יודע עם הוא עובד שם היום אני יודע שהוא עבד שם! בכל מקרה האיש בתמונה הוא- עופר "Schoolmaster" ,חצי מהצמד RadioTrip . RadioTrip הם למעשה ה- DJs בהרכב התפוחים!

  אסף קפלן, 10-11-2007 04:03