מגזין

קו תל אביב ברלין

תומר גולן קיבל מנה כפולה של Apparat , פעם אחת באולפן קול הקמפוס ופעם על הרחבה

מאת תומר גולן. 28-10-2007

תגיות: Apparat

קו תל אביב ברלין

אל תתנו לעונה לבלבל אתכם, סתיו כאן, ככה לפחות אומרים. שבת בפרישמן, השעה 11:30 והשמש הסתווית שורפת את העיניים שספגו עשן כבד בשעות האחרונות.  דקה קודם נפרדתי מחברי הירושלמים שעשו את דרכם חזרה לבירה, ואני פניתי לדדות את דרכי הביתה.  "אין לי כח לעשות איתך סיבוב" אמרתי למצחו הקמוט של הכלב שלי, "זה סימן שלרגליים שלי הייתה הרבה עבודה".  את הערב התחלנו עם ליין הטכנו "ג'ק-אין" שחגג את המסיבה השנייה שלו, בברזילי.  כמו בקיץ שבו המזגנים במקום לא מצליחים להתגבר לעולם על החום והלחות, הקיפאון שקידם את החוגגים בתחילת הערב הפשיר מהר מאוד. די.ג'י טובי היה אחראי על פתיחת הערב ומתוך העמדה ניגן סט שהביא את הקהל בדיוק לנקודה בה הוא צריך להיות בשתיים וחצי אחרי חצות. 

את אפאראט אירחתי יום קודם לכן בתוכנית שלי, לרוב האורח מגיע לתוכנית ומנגן סט, הפעם "נאלצנו" להסתפק בחומרים חדשים שלו ובכמה רמיקסים שעשה לאחרונה.  הביקור האחרון הוא הפעם השלישית של אפראט בארץ, מי שכבר ראה אותו בישראל כבר ידע למה לצפות ומי שלא, זכה למופע חי ובועט מהעמדה בצידו השני של המועדון.  קו הערים התאומות ת"א - ברלין הביא ארצה שורה של תקליטנים סופר טכניים עם תקליטים ופטפונים.  אפראט לעומתם אינו טכניקן גדול ומעדיף להופיע Live.  "בסט חי ניבנה מתח וסקרנת בדומה להופעת רוק" אמר לי אפאראט תוך כדי התוכנית. צודק.

חמוש בשורה של צעצועים אלקטרונים עשה אפאראט ככל העולה על רוחו בקטעי המוסיקה שלו לשמחתו של הקהל.  על המסך הענק מעליו השלים בVDJ בשם 'טרנספורמה' (גם הוא מברלין, אלא מה) את האווירה.  שעתיים אחרי ההופעה אפראט עשה כבר את דרכו ברלינה, ובמועדון 'דיפה' הישראלי קינח את הערב וניקה את שאריות הכח שעוד נשארו לחוגגים. המסיבה דעכה אי-שם עם הנץ החמה.  את המשך התוכנית האומנותית לסוף השבוע העברנו ביחד הירושלמים, טרנספורמה (שנשאר בישראל עוד יום) ואנוכי באפטר של ה'דארק-רום' בשרון 12.

שיירת הטכנואידים מסצנת האלקטרוניקה אירופאית לא נפסקת (תודה לאל), וב'ג'ק-אין' הבא יארח הליין את Ame לערב שיהיה לפחות באותה הרמה.  את הג'ק הראשון החמצתי, אחרי השני התמכרתי.    

Apparat @ barzilay, 26 oct 2007

תגובות

 • תאמין לי תומר...

  ...יום אחד אתה עוד תכתוב ספר על התקופה הזאת...מודסלקטור,באג,אפארט...סטריאוטיפ...??? היידה...כמו שאמר ברודי ירום הודו...אנחנו במפה ונשארים במפה (זה המקור).....איזה תחביר יא ווראדי.

  אבי"ס, 29-10-2007 08:07

 • ת.ע.נ.ו.ג. אינק.

  סאשה תעשה לי Mindfuck!

  עוד לקוח מרוצה, 30-10-2007 01:25

 • יאפ

  מסיבה מרהיבה של גקאין !

  רביד, 31-10-2007 10:00

 • כמה זה 300 גר' ערמונית??

  למה נולדתי יפה ולא עשיר

  גמד מבולבל, 31-10-2007 14:01