מגזין

וניל מתוק

תאיר קסלר היתה בהופעה של סיון שביט בלבונטין7 ורצתה עוד

מאת תאיר קסלר. 01-10-2007

תגיות: סיון שביט

וניל מתוק

אני גמורה מתה, משמרת לילה, משמרת בוקר וסוף סוף הראש שני סנטימטר מעל הכרית ואני נרדמת, אין הרבה דברים שיכולים להוציא אותי מהמיטה, אני פועלת על פי שיטה הבאה- קודם כל אני קמה ואז נראה מה מסתדר עם השעה הזאת. אבל הפעם אפילו כיוונתי שעון לכבוד בחורה שאני מאוד מעריכה את המוזיקה שלה ולא יצא לי לראות הופעה שלה עדיין- סיון שביט.

מאז ומתמיד אהבתי את המוזיקה שהיא יוצרת, הטקסטים העמוקים בתוספת הקול הנשי מתחברים למשהו כל כך נעים לאוזן שלא רוצים שזה יגמר, אין שיר סתמי המילים חודרות ללב והמוזיקה לורידים.

יש משהו בקול שלה שאתה מרגיש שאתם נמצאים בשיחה של אחד על אחד והיא פשוט בוחרת לשיר במקום לדבר.

הגעתי להופעה באיחור אופנתי בשל חסימת כל הכבישים בתל אביב כולל כולם, עוד קצת בירוקרטיה לפני הכניסה והינה אני בפנים. על הבמה סיון שביט במרכז מנגנת בגיטרה מימינה דידי ארז (גיטרה תופים ומפוחית) ומשמאלה אמיר צורף (גיטרה), הכל מסביב חשוך וזה פשוט ויפיפה.

בדרך כלל שאתה נמצא בהופעה התאורה, התפאורה הלבוש של האומן הם אלו שלוקחים אותך למקום אחר, בהופעה הזאת אי אפשר להצביע על סוד הקסם, נטו שביט בג'ינס וגופיה לבנה ואתה נכנס לאווירה.

ברוב ההופעות כשהאומן שר את שיריו הידועים אנשים נהנים ומצרפים עליו ובשירים הפחות מוכרים אנשים מסתכלים אחד על השני קצת מקשיבים, קצת מהנהנים, קצת מדברים אך לא ולא אצל סיון שביט, כל שיר עולם ומלואו, עצוב, שמח,מאוהב ותמיד יפה ומרגש. כיף לראות איך היא נהנת לשיר ולזוז לצלילי השיר, כל מילה מתלבשת כל כך טוב עם קולה וכמה הכול מתחבר. מסתבר שכששותים כן שרים ואפילו ממש טוב.

בין השירים המוכרים ששרה שביט היו "וניל", "הכחול האפור הזה" ו"כרטיס טיסה" ,שביט ודידי ארז שרו יחד את השיר "כל מבט" שאותו כתב ארז ואז שכבר חשבתי שאני בפיק של ההופעה ערן צור עלה על הבמה שזה תמיד טוב, שהגיטרה בידיים שלו אפשר להרגיש בטוחים הכול יהיה בסדר ונגיע ליעד בשלום.

הם ביצעו יחד את "נשקי אותי" ו"9:25" של שביט, ואת "תמונה אימפרסיוניסטית" ו"יש לנו אהבה" של צור, שני ממתקים באריזה אחת, תארזו לי אני אקח לפי קילו.

קשה להאמין אבל שביט בת 40, נראה שאצלה אין משבר אלא פיתרון גיל ה40 היא נראת כמו בחורונת בת 25, שרה מהנשמה כאלו זאת הפעם הראשונה אבל מהצד השני היא אישה בוגרת השירה שלה בוגרת ומלטפת.

תגובות

  • רק 2 הערות

    בהמשך צ'ייס..

    א.ג, 28-10-2007 08:59