מגזין

באג על הבאס

הסט של החרק הצליח לגרום לדן בסמן להרגיש צעיר ליום אחד

מאת דן בסמן. 14-10-2007

תגיות: The Bug

באג על הבאס

הרבה זמן שאני לא מעודכן בכל הקשור למה שקורה בסצינת המוסיקה האלקטרוניקית בעולם. ל"ברזילי" אני לא הולך כי מרבית האנשים שם בגיל שבו רכבתי בפעם הראשונה על אופניים, וגם מקומות אחרים בהם ביקרתי, דוגמת "משה שור 3", סבלו מאותה בעיה בדיוק. כך שנוצר מצב שבגילי הלא ממש מופלג לא נשאר לי לאן לצאת כי אני זקן מדי. אבל ככה זה בארץ, עוד חמש שנים כל הסובבים אותי יהיו עם משכנתא, תינוק וכרטיסים להופעה של אהוד בנאי או משהו כזה.

בדרך לא מוסברת, הקומפורט נשאר מן מעוז אחרון שאליו ניתן ללכת ואפילו בכיף, יכול להיות שזה קשור לאמנים שבאים לשמה (קיד קואלה). סתם לוויבים המצוינים שיש למקום. או העובדה שהמזגן תמיד פועל, הסאונד מצוין ולוקח פחות משעתיים וחצי לקבל בירה.

איך שנכנסתי למסיבה אתמול כבר הרגשתי טוב, רוב האנשים רקדו עם חיוך גדול על הפנים, המוסיקה הייתה מצוינת. ובגלל שכבר בחוץ אין מזג אויר של אמצע אוגוסט בסהרה, היה הרבה יותר כיף לשתות את הבירה ובטח שלרקוד בלי להזיע כמו מטורף.

ה"חרק" עלה וישר ניסה לפוצץ את הרמקולים של המקום (הלו, אין לנו מקומות אחרים לצאת אליהם!) הבחור הרים שם את הבאסים לרמות שאמא שלי התקשרה מפ"ת ואמרה לי להחליש. כל הרחבה נהפכה לאמבטיית באס שכולם נהנו להשתכשך בה. הרגשה של משהו רענן, שונה, שמסקרן מאד לשמוע ממנו עוד. ואז, עלתה ה"מלכה", חמושה במיקרופון ופאה בלונדינית, היא לא חיכתה הרבה זמן והתחילה להפציץ ב"פלו" מעולה, משפטים שנונים ונוכחות אדירה: "אם סי" כמו ש"אם סי" צריכה להיות. בקיצור m.i.a עוד עשרים שנה של אכילת עוף מטוגן כל היום. הבאג עצמו גם השתמש בקטעים של מיה מתוך "ארולאר" המצוין שלה. וגם ב"ליפ גלוס" של "ליל מאמא", שבאמת לא מאפשר אדישות. אין מה לעשות. באסים כבדים, ביטים חודרי שריון, הפקה מצוינת ובחורה כריזמטית שצועקת וגונחת, יכולים להפוך גם בית קברות למסיבת "פול מון".

לסיכום: הרבה זמן לא נהניתי ככה במסיבה, נשאר רק לחכות ל"רוטס מנובה". Big up.

תגובות

 • אתה בן 24 כולה

  אז מה אתה מבלבל תשכל על הברזילי ? הקהל שם חג סביב 25 ומעלה. ואם כבר בקונפורט היה רף גילאים מאוד נמוך שכל ילדי ההיפ-הופ/דאבסטאפ וואנבי גדשו תמקום. איזה ביקורת הזויה

  שאלה, 15-10-2007 10:35

 • איך אומרים בלה בלה בלה בעיברית...???

  דחיל רבקום ערס...מר באס-מן יקר (השם זו הלצה או שזה קטע רציני?),אני לא יודע בין כמה אתה..ואני גם לא יודע אם זה חשוב או מעניין אותי...כשהמוסיקה טובה זו יכולה להיות מסיבת בני 16 בג'ועריש ואני לא שואל שאלות ולא מסתכל הצידה!!! מה שקורה ב-"ברזילי" זאת ברכה שהמדינה המסואבת הזאת יכולה רק להוסיף לברכת הכוהנים בכותל מדי סוכות...תראה לי עוד מקום שמביא אומן אחרי אומן בתדירות שבה אולמרט נחקר ואני אסתום את הפה ואחזור למאורה שלי...מודסלקטור היה הדבר הכי טוב שקרה בארץ נקודה סימן קריאה!!!

  אבי"ס, 15-10-2007 22:59

 • וזאת כמובן לא היתה התקפה נגד דן חלילה...סתם מחאה ציבורית...

  סורי איש יקר אם היה מימד תוקף בתגובה...אני פשוט בעבודה והמירמור הרג אותי...ועד שיש מוסיקה טובה.. אחלה באג בסופס של דבר....ואתה איש טוב...מה רע סה"כ?

  אבי"ס, 15-10-2007 23:10