מגזין

ילדים ילדים בואו הביתה...

תומר גולן קפץ לחגוג במסיבת יום השנה הראשונה לליין מסיבות הבאס והדאבסטפ Kids Up Late בקפה ברזילי. סיפור די מוזר, בסוף הוא הביתה חזר.

מאת תומר גולן. 07-10-2007
ילדים ילדים בואו הביתה...

דווקא הפעם אולי שווה להתחיל מהסוף: יופי של מסיבת יומולדת.  באירוע הזה לא היה צורך במפגן וירטואוזיות מיוחד או בבחירות מוסיקליות שיפילו אותי לרצפה, אני חובב על גבול ההתמכרות למוסיקה עם נוכחות חטיבת קצב שמנמנה.  אין טעם בהדבקת דימויים פאליים לגילוי החיבה האחרון, חיבה היא חיבה היא חיבה.  בתחום ז'אנרי כל רחב ולא מדויק, פועלים כיום בעיר כמה וכמה ליינים מוצלחים גם מסיבות ברחבי העיר וגם גם בערבים בארים נקודתיים.  האמת שבמנות מדודות, גם הפריפריה זו החיפאית וגם הירושלמית מראות קצת ניצוצות (ללא התנשאות חלילה) ומקדמות את אנשי הסצנה התל אביביים בברכה. "קידס אפ לייט", פועלים בשנה האחרונה בתוך הנישה הזאת ומייצרים לילות של אלטרנטיבת מועדונים ראויה.  הערבים בנויים סביב קונספט מוזיקלי דאבי עמוק ומעושן שקשה מאוד לעמוד בפניו.  פעם לפני הופעת רגאיי אמרה לי חברה שהמקצב הג'מייקני הוא  "כמו הקצב פעימות הלב של תינוק בעריסה".  משפט נחמד ויפה במיוחד, אבל בהחלט לא עובדה מדעית נחרצת. בואו נעשה את ניסוי הבא:

 1. סדרו לעצמכם שעון עם תצוגה דיגיטלית.
 2. הניחו את האצבע המורה על פרק היד הנגדית, על אזור העורקים בפרק כף היד.
 3. מדדו את הדופק שלכם במנוחה. זכרו זאת.
 4. זמזמו לעצמכם מקצב רגאי מוכר.
 5. לוו את עצמכם בתיפוף קל בעזרת כף הרגל.
 6. ספרו את מספר הפעמים בהם אתם "מכים" בתוף. זכרו את המספר זה.

הקרבה המספרית יוצאת די דומה (אם לא, אנא גשו לבדיקה), ספקולציה ספקולציה, אבל תחשבו על הרוגע שנוחת על הגוף אחרי כמה שעות של רגאיי או דאב.  ג'מייקה, באסים, עומק ומקצב, מי שלא יצא לו להגיע לאחת המסיבות של הדי.ג'יז המקומיים מפסיד וכמוהו מי שפספס את Vex'd הענק שהגיע למסיבה בספטמבר.  ונחזור להתחלה- יופי של מסיבה.  על העמדה לא התארח אף אורח מחו"ל, והמסיבה התנהלה כולה על טהרת אנשי הבאס הישראלים. בזה אחר זה התחלפו הדי.ג'יז החברים בליין ואורחים נוספים ועשו שמח.  לחתן השמחה רק נותר לאחל, שתהייה השנה הבאה טובה לפחות כמו הנוכחית, ואם אפשר אז אולי גם רייב דאבסטפ בלוקיישן אינדסטריאלי קטן?

מזל טוב

תגובות

 • הא לכם תפריט

  1. אל תגיד לי מה לעשות 2. שב תרגע, יהיה בסדר 3. אתה אוכל עם קולות 4. מספר המזל שלי 5. רומן פץ הגדול

  גמד מבולבל, 11-10-2007 08:02