מגזין

במיקרה או לא במיקרה

ליאור שינברגר בהתנצלות נרגשת למעריצי J. VIEWZ שנאלצו לצפות בו רוקד כל הערב

מאת ליאור שיינברגר. 02-10-2007

תגיות: J Viewz

במיקרה או לא במיקרה

למיקה.

כמו כל הדברים הטובים שאליהם אני נקלע לפעמים, גם את מיקה הכרתי במקרה. כמובן שעבדכם הנאמן, בדיוק כמו כל בר דעת אחר, נסחף אחריה במהירות ואין תענוג גדול מזה: מדובר בבחורה מקסימה להפליא. יום אחד, לפני משהו כמו חצי שנה, היא שאלה אותי פתאום: 'תגיד, אתה מנגן את J.VIEWZ אצלך בתכנית ?'..' J מי ?' שאלתי אותה, למרות שהשם הדהד לי בראש.. 'J.VIEWZ נו אין מצב שאתה לא מכיר אותם.. הם מעולים' היא אמרה והפנתה אותי לעמוד המייספייס שלהם.

מכירים את הביטוי הציץ ונפגע ? בדיוק כמו שקרה לי עם מיקה, כך הגבתי למוסיקה של J.VIEWZ. מצאתי את עצמי גולש מדי לילה לעמוד שלהם, מאזין לשירים, נכנס לאתר, מחפש דרך להשיג את השירים האלה לעצמי. ואז, ככה פתאום, כמו כל הדברים הטובים שאליהם אני נקלע לפעמים, לגמרי במקרה מצאתי כמה שירים שלהם אצלנו בתקליטיה. כמובן שבהוד ששון והדר הודעתי למיקה:"היום אני משדר אותם !" ושנינו שמחנו מאוד.

כמו כל הדברים הטובים, שאליהם אני נקלע לפעמים, לגמרי במקרה, גיליתי תוך כדי גלישה מהנה ברשת, כי לא אחרים מאשר J.VIEWZ עומדים להופיע. כמובן שהפכתי עולמות כדי להגיע ולסקר את האירוע המשמח הזה.

כמו כל הדברים הטובים, שלפעמים קורים לנו בחיים, כך, ממש במקרה, תפס פרויקט הצד של יונתן דגן - האיש שמאחורי J.VIEWZ תאוצה מסחררת שבזכותה נתכנסנו כאן כולנו. מצחיק לחשוב שהציפיות הראשונות של דגן מהפרויקט הזה היו לנגן בשביל הכיף והנשמה ובדיוק כמו כל הדברים הטובים, כשיש בהם נשמה, הם מצליחים. בסביבות קיץ 2004 שחרר הפרויקט דמו ראשון בן 4 שירים שזכה להצלחה מסחררת. היום שלוש שנים מאוחר יותר הם כבר אחרי אלבום מעולה אחד (MUSE BREAKS), הכרה בינלאומית וממש אוטוטו יוצא האי.פי החדש שלהם: The Besides EP . בדיוק בגלל זה החליטו חברי ההרכב לצאת ממש עכשיו לסיבוב הופעות. בדרך כלל ההרכב שלהם בהופעות החיות כולל את נועה למברסקי (שירה), דני מקוב (תופים), אוריה גזית (חצוצרה, גיטרות), דויד עדה (קלידים) ודגן על הפאטיפונים, המחשב והגיטרות. בהופעה שנערכה אמש בזאפה, נעדר דני מקוב, ואת מקומו תפס לא אחר מאשר משה אסרף ('הדג נחש' ואם לשפוט על פי ההופעה אמש, אחד המתופפים הכי מוכשרים בארץ).

כמו כל הדברים הטובים, ממש במקרה, מצאתי חניה וממש במקרה הגעתי בזמן. כנראה שזה לא היה ממש מקרי, כי יחד איתי גדשו את ה'זאפה' ברמת החי"ל כמעט 300 איש נוספים שמילאו את המקום לחלוטין. מאוד קל להתחבר למוסיקה של J.VIEWZ . אני לא רוצה להישמע פלצני ולהתחיל להסתבך עם הגדרות אבל אני חושב שאפשר לקבוע שהם איפשהו באמצע בין ג'אז / אלקטרוני / דאב (בעמוד המייספייס שלו מגדיר דגן את המוסיקה של J.VIEWZ כאלקטרוני / דאון טמפו / ברייק ביט), בכל מקרה החברה האלה מביאים איתם המון, אבל המון גרוב. מהיכרות רבת שנים שלי עם עצמי למדתי להבין שאני לא יודע לרקוד. בדיוק בגלל זה אני נמנע מריקודים כלשהם גם באירועים חברתיים אלא אם כן מאביסים אותי באלכוהול לרוב (עיינו ערך מסיבת בת מצווה ל'קול הקמפוס'.. מבקרי המסיבה זוכרים אותי קופץ למעלה ולמטה בשמחה רבה בין הרחבות השונות).

אני רוצה להתנצל מראש בפני כל הנוכחים ב'זאפה'. זו לא הייתה אשמתי. יש משהו בקצב הזה של J.VIEWZ יחד עם הקול של נועה למברסקי שתופס אותי חזק ולא מרפה. מדובר בזמרת מוכשרת בחסד, עם קול כל כך דומיננטי, יפה ומיוחד עד שאחרי חשיפה אחת אליה לא תרצו לשמוע שום דבר אחר מלבדה. בדיוק בשלב הזה אני מוצא את עצמי מתנועע מצד לצד. כאילו כדי להוסיף חטא על פשע אוריה גזית (המכונה גם אורי ג'ה) תופס חצוצרה ומתחיל לעשות שמח כשדגן ניגש לפטיפון ומתחיל בסקראצ'ינג אדיר.. תוך כדי דויד עדה מפליא על הקלידים וחשוב לא פחות - את אסרף המתופף כבר הזכרתי ? בוודאי שכן, אבל זה הזמן לתת לו שוב את הכבוד המגיע לו. כבר הרבה זמן לא נתקלתי במתופף כל כך מוכשר. הקצב הולך ומתגבר, דגן עוזב את הפטיפון, תופס גיטרה ומתחיל לתת בראש. עכשיו זה כבר אבוד. אי אפשר לעצור אותי. אני מקפץ לי מצד לצד בהנאה כאילו אין מחר. להפתעתי הרבה, אני מגלה שחוץ ממני גם שאר 299 הנוכחים האחרים באולם עושים כמוני. כשהם מבצעים את MUSE BREAKS אורי ג'ה תופס את המיקרופון ומתחיל לתת בראש בראגא מטורף (אפילו אם השם לא מצלצל לכם כרגע מוכר, סביר להניח ששמעתם כבר את הרצועה הזו אצל אינפקטד מאשרום שמיקססו אותה והפכו אותה ללהיט היסטרי). שיר ועוד שיר מתוך האי.פי החדש, הם מבצעים והקהל מחבק אותם בחום וזז לצלילי המוסיקה המעולה הזו, שפשוט כיף להאזין לה / לרקוד לצליליה / לעשות דברים שעושים כשמוסיקה ממש טובה ברקע...

כשלמברסקי מתחילה לשיר את הרמיקס שעשה J. VIEWZ לנינה סימון - SEE-LINE WOMEN מציית הקהל לדגן ומצטרף ללמברסקי בשירה. האווירה מחשמלת, הקצב זורם בכל מקום באולם ואני מרגיש שהרצפה רועדת. שוב, אני מוצא את עצמי זז באופן לא רצוני מצד לצד, משהו חשוד כאן. כשלמברסקי מתחילה לשיר את SMOOTH CRIMINAL של מייקל ג'קסון, כפי שרק J.VIEWZ יכולים לבצע, הפור כבר הוכרע. הקהל, ואני ביניהם, מתמוגג לו לחלוטין.. ורק משתוקק לתת להרכב המופלא הזה לקחת אותנו לכל מקום שירצו.

תמיד מפתיעה אותי העובדה שהם משלנו. J.VIEWZ לא נשמעים כמו הרכב ישראלי טיפוסי. ההפקה המושקעת, האנגלית הזורמת באופן כל כך טבעי עם המקצבים המיוחדים - כל אלה יכולים היו בטעות להוליך אותי שולל ולגרום לי לחשוב כי מדובר באחת הלהקות הטובות באירופה.

שורה תחתונה: J.VIEWZ עושים מוסיקה מהנשמה ומהלב וכל זה יוצא ובא לידי ביטוי בהופעה הפשוט מעולה שלהם. בדיוק כמו כל הדברים הטובים שנקלעתם אליהם בחיים, ממש במקרה, נכנסתם לכתבת הסיקור הזו על הופעה שממש לא במקרה, תיחקק אצלי בזיכרון כאחת ההופעות היותר מגניבות שנכחתי בהן. עשו לעצמכם טובה גדולה והפעם אל תשאירו דברים ליד הגורל, טוסו לראות אותם מופיעים - הנאה מובטחת.

עמוד ה'מייספייס' של ההרכב: http://www.myspace.com/jviewz עמוד הבית של ההרכב:http://www.jviewz.com

תגובות

 • J.VIEWZ

  צמרמורת נעימה מדפקת על עורי למשמע קריאת שורות אלה. בהחלט, הופעה אדירה עם גרוב לא נורמלי! נדמה כי J.VIEWZ מסונכרנים באופן יפה להפליא עם חוקי הטבע ולתקופה בה אנו חיים.

  שרין (שרהג'ונס), 03-10-2007 19:45

 • כן כן...

  כל מילה נוספת על מה שכתבת מיותרת... החברה האלה בניהולו של יונתן דגן פשוט אלופים.. הספקתי להיות ב 4 הופעות ובקרוב 29.10 בביט בחיפה זו תהיה החמישית ואני אפילו נהנה יותר מפעם לפעם... המוסיקה והצלילים ביחד עם הגרוב המדוייק פשוט חודרים לשרירים וזה מה שגורם לך לזוז... מבין את הבעיה... בקיצור, מומלץ מאוד!!!

  שרון אטיאס, 12-10-2007 21:14

 • נסיון בעברית

  קצת קשה עם מקלדת באנגלית.. אני שמחה שנהנית מותק, דברים שנעשים באהבה חייבים להיות טובים.. שלך מיקה

  מיקה, 19-10-2007 03:13