מגזין

VOOV 2006

המשך הרפתקאותיה הפסיכדליות של אלינור פרק שני: בפסטיבל ה-VOOV בגרמניה.

מאת אלינור כרמי. 01-01-1970

תגיות: פסטיבל VOOV, פסטיבל

VOOV 2006

אף פעם אל תמעיטו בכוחה של חברה. כמו בכל מקום שאליו תצא, חשוב עם איזה אנשים תלך, בין אם זה מסעדה, קולנוע, מסיבה או סתם ברחוב. אבל כשזה מגיע לפסטיבלים סוגיית האנשים שאתה מגיע איתם מגיע לדרגת חשיבות גבוה ביותר. פסטיבל הוא מקום בו תבלה עם חבריך בצורה אינטנסיבית תחת השפעות כאלה או אחרות והיציאה מאותן ההשפעות ידועה בתור דאון. רצוי שחברך יהיו באותו הראש מבחינה מוזיקלית, העדפת רחבה או צ`יל אאוט ונטיות סימפטיות או אנטיפתיות ולסלקטיביים המחמירים אז גם טעם באוכל. דברים קטנים מתאספים להם ויכולים לגרום לעצבים רופפים מאד בייחוד בהתחשב במצבך הפיזי והמנטאלי. המוזיקה הייתה עם נטייה מועדפת לפרוגרסיב ובדומה לבום פסטיבל (ולמעשה כל פסטיבל באשר הוא) כל מי שמכיר את המארגנים.

מזג האוויר היה אידיאלי ביומיים הראשונים. חמים, עם עננים כדי שלא תמס, אבל לקראת יום ראשון בבוקר כבר הבנו שנצטרך לרקוד בגשם בלילה – וכך היה. ברגע שאתה נמצא ברחבה המרכזית של VOOV, בדיוק באמצע עיגול הרמקולים הטובים ביותר שאפשר לחוות בפסטיבל טראנס, רמקולים שכל צליל, באס וסימפול מרעידים לך את העצמות וגורמים לך להתמכר למוזיקה ולרקוד בלי יכולת התנגדות, אתה מתוודע למושג שיש שיקראו לו אורגזמוסיקלית. ואז יורד הלילה, כפי שציינתי (ראה ערך דיווח פורטוגל) אני בחורה של לילה והVOOV הוא ה-מקום להיות בו אם אתה משתייך לקבוצה זו, והכול בגלל סיבה אחת פשוטה – לייזרים! מופע הלייזרים המהפנט ביותר שנתקלתי בו, שואב אותך וגורם לך לחפש דרכים להגניב אותו לבית בלי שישימו לב. עד עכשיו לא נמצאה דרך זו (הצעות מבטיחות נא לשלוח למייל שלי).

השנה בשל פסטיבל בום, שללא ספק שבר את כל שאר הפסטיבלים, לא הגיעו כל כך הרבה אנשים, דבר שהתקבל בצורה טובה ביותר עקב עודף האכלוס המעיק שהתרחש במטרופולין-גואה הקטנה שהתפתחה לה בפורטוגל (פירוש – בום). האוכל ב-VOOV הוא כמו חגיגת גורמה לעומת הבום. הגרמנים אוהבים לאכול טוב, ועם מאפיות כמו שלהם הסטנדרטים בהחלט גבוהים. אני תמיד טוענת שזה שאנשים מפוצצים בכימיקלים לא אומר שהם לא צריכים לאכול טוב, ולכן היה תענוג למנצ`ס ולעבור מבסטה לבסטה במצוקה של בחירת האוכל המושלם (שכידוע עשוי להימשך זמן רב) כי סופסוף יש בחירה ואפשר לעשות סינון!האמת שעל פני השטח ניכר היה שיש מידת עייפות בקרב מארגני הפסטיבל. אזור הצ`יל אאוט נראה בדיוק כפי שהוא נראה בשנים קודמות, כמו כן הם לא הפיקו לקחים כמו – אפשר ורצוי לנקות את השירותים הכימיים כמה פעמים במשך הפסטיבל ולא להשאיר את הטיפול לשירותים בתשלום. חציר מתרטב בגשם וזה לא כיף לשבת עליו, כדאי ורצוי להשקיע בצילייה ואולי גם קצת שטיחים וכריות, סתם שלא נרגיש כאילו רובצים בדיר. התפאורה הייתה חסרת מעוף, ואפילו פחות מושקעת משנים הקודמות. והרי חוגגים פה יומולדת 15, קצת השקעה. בשל גילו המבוגר, VOOV מהווה מעין מקום מפגש לכל סצנת הטראנס העולמית ולכן תוכלו לראות שם אנשים המחזיקים כרטיס מתמיד לפסטיבל והרבה אנשים שהיו שם מההתחלה.

אסכם את ההרגשה הכללית שלי מה-VOOV - באאן זונה!עם כל נבחרת הפסטיבלים גרמניה עונה 2003-4 ומערכת הסאונד המהוללת של הפסטיבל, שחגג 15 שנים להיווסדו (ההופך אותו לפסטיבל הטראנס הוותיק ביותר בעולם), אי אפשר ליפול. עם 8 שעות בארבעה ימים, נוכחות מתמדת על הרחבה, וחיוך מרוח על הפנים יצאתי מרוצה. לאחר כשבוע וחצי פני היו מועדות לעבר היערות הפסיכדליים שבשבדיה עליהם פנטזתי מהשנייה ששמעתי על המאורע המתקיים שם.כל זאת ועוד בהרפתקאותיה הבאות של אלינור ברחבי אירופה.

תגובות

  • אלינור מה את יודעת על חברים

    bv, 30-05-2008 09:28