מגזין

תרקדי בזמן שאת יורה

הערבוב המרתק שהוא המוזיקה וההופעה של נגה ארז השפיע החוצה על המקום שבו היא הפיצה את המוזיקה שהיא עושה. אופיר בלום היה שם במרכז ענב וחזר מלא השתאות

מאת אופיר בלום. 07-04-2017

תגיות: הופעה, סיקור הופעה, מרכז ענב, נגה ארז, Noga Erez, ביקורת הופעה

 

נתחיל מהסוף, כלומר מהשורות האחרונות של מרכז ענב כי שם בדיוק התיישבתי כדי לראות את ההופעה של נגה ארז. רציתי לראות איך הקהל הצעיר וההיפסטרי יגיב להופעה שאמורה להיות מאוד מיוחדת ואנרגטית במקום שנראה כאילו מתקיימים בו דברים קצת יותר סחים. אבל נגה ארז, מיינד יו, לא עושה דברים רגילים. והבמה לפני ובמהלך ההופעה לא נראתה רגילה, אלא מיוחדת ברמה מינימליסטית, בהתאם להרכב שכלל את נגה עצמה ואת רן יעקובוביץ׳ – עוד אינדיקציה לכך ששום דבר רגיל לא הולך לקרות כאן.

בפעם הקודמת שהייתי במרכז ענב באטרינג טריו היו שם  וגם אז זה הרגיש לי מוזר. נראה שנגה הרגישה כבר בשיר הראשון שמשהו בין הקהל לבינה צריך להתחמם כי מיד אחרי השיר הפותח היא אמרה שזה לא מופע ישיבה אז הקהל מתבקש להתקרב. וככה הוא בדיוק עשה. ואכן פתאום נהיה חם יותר.

החום הזה נמצא בכל נים של המוזיקה של ארז, שאותו אני לא יודע אם להגדיר כפוסט דאבסטפ (אבל זה בעיקר כי אין ל מושג ירוק אם מישהו עוד משתמש בצמד המילים המוזר הזה), או כאלקטרוניקה וזהו. אני מניח שאשאר עם הזהו, ואתרכז בסימפולים שהיו חלק בלתי נפרד מההופעה ומהדברים הממש מוזרים שיעקובוביץ׳ עשה על כלי הקשה שונים שהוציאו צלילים שונים ומשונים לאורך כל ההופעה.

ארז עצמה חילקה את ההופעה בין משחק על מעין פוש ואבלטון משלה לבין ריקוד במקצבים כמו צבאיים (דוגמה מעולה היא לביצוע מעולה לשיר הנושא של אלבום הבכורה שלה, "Off The Radar") בהתאם לצלילים המשונים שהכלים שלה ושל יעקובוביץ׳, ותוך כדי התרכזה בשירה עצמה ושילבה את כל אלה ביחד באחד מהשיאים המפתיעים של ההופעה, כאשר היא בעצמה הצטרפה ליעקובויץ' על כלי ההקשה באחד השירים. ההופעה כולה הייתה מעין משחק בין כל אלה, שאליה ארז ניסתה להראות גם את היכולות הווקאליות שלה. ולמרות ההשתאות שלי אל מול הסאונד המאד מהודק והמעניין שהיה לאורך כל ההופעה, גם השירה של נגה הגיעה במקומות הנכונים.

מהרגע בו הקהל התקרב לנגה, הוא היה די שבוי שלה. גם אם הוא לא תמיד ממש רקד הוא תמיד התנועע, בייחוד ב-"Dance While You Shoot" האדיר שסגר את הסטליסט. ההופעה הלא רגילה הזאת הגיעה לקהל הלא רגיל הזה במקום שאמנם נראה רגיל, אבל נהיה מאד מיוחד בגלל מי שהופיעה בו. במילים אחרות, הערבוב המרתק שהוא המוזיקה וההופעה של נגה ארז השפיע החוצה על המקום שבו היא הפיצה את המוזיקה שהיא עושה. 

 

תגובות