מגזין

מלח מים

לקראת הקרנת הבכורה של סרט ההופעה החדש שלהם שצולם בים המלח, ברי כהן שמח על ההזדמנות לאתנחתא אסקפיסטית מהשגרה והיה בהופעה של טייני פינגרז באברהם הוסטל

מאת ברי כהן. 28-02-2017

תגיות: הופעה, סיקור הופעה, טייני פינגרז, The Fall, ביקורת הופעה, ברי כהן, אברהם הוסטל, Tiny Fingerz

 

צילום: מתן רצביצילום: מתן רצבי

תמיד אני שמח ללכת להופעה ב"אברהם הוסטל". אמנם הסאונד והאקוסטיקה במקום הופכים כל הופעה לעמומה והקירות בכניסה מהדהדים, אך יחד עם זאת המיקום והאווירה השוררת במקום, חלל ההופעות המושקע בעיצוב אורבני-צבעוני, והתיירים, הופכים את החוויה למהנה מאוד ומרעננת. ערב שישי, המקום החל מתמלא בקהל מגוון המורכב ממטאליסטים, תל אביבים-היפסטרים וכמה קבוצות חיילים שיצאו שבת. כולם הגיעו לצפות בהופעה של הרכב האינדי-רוק המצליח "טייני פינגרז" ולחוות את המסע הקונספטואלי שהם יוצרים.

המופע החל ובמשך דקות ארוכות ההרכב מייצר ובונה סאונד עבה ומונוטוני שמכניס אותי אט אט לתוך אווירה אחרת, אווירת ריחוף שלוקחת אותי גבוה ורחוק כמו מעין דמיון מודרך הצופה על מדבריות וימים. ולפתע הסאונד נשבר ומגובה המרפסת של מצדה אני צולל חזק לתוך ים המלח. זאת הנפילה, מתוך אלבומם האחרון "The Fall". הפינגרז מנגנים חזק ומהר, הסינטיסייזרים של נמרוד בר עוטפים את הכל בuוייב טראנס, ואני מרגיש כאילו הגעתי לאיזו מסיבת טבע. האנשים סביבי מתחילים לרקוד בהתאם, אני ניזהר שלא להיפגע מתנועות חדות, ועל אף שאני מתקשה לעכל ולהתמסר למה שקורה בחלל ההוסטל אני מחזיק את עצמי חזק ומפוקס, משתדל להתרכז במוזיקה.

 

צילום: מתן רצביצילום: מתן רצבי

אחרי רצף קטעי "אוטוסטרדה" הפינגרז מורידים הילוך. התחנה הבאה במסע - חזרה למטרופולין תל אביב, סאונד רוק-דאבי הופך לקו מרכזי בעלילה ואני מתחיל להתרצות. האופן שבו מתופף הלהקה טל כהן מנגן על המערכת שלו מכניסה את שרירי הצוואר שלי לפעולה. לאט לאט הסינטיסייזר והקלידים מתחילים לעלות שוב, אך הפעם השיח בינם לבין שאר כלי הנגינה מייצרים סאונד שנשמע כאילו לקוח מסרט מד''ב-פעולה. פתאום הבנתי. אני לא בתוך מסע. אני בסרט והטייני פינגרז הם הפסקול שמושך קדימה כל הזמן. זומבים מהלכים ברחובות, התושבים נקראים להסתגר בבתים, וכשהקצב עולה אני מבין שהם הגיעו אליי הביתה. הזומבים דופקים בחלונות ביתי ומנסים לפרוץ בעודי מנסה להדוף אותם עם ירי רובה הציד ששמרתי מתחת למזרן.


למזלי הצלחתי לברוח מהעיר ומהמתים המהלכים ומסך הסיום עם הקרדיטים ירד. המופע של האצבעות הקטנות הוא בעצם אתנחתא אסקפיסטית מהשגרה והמירוץ הבלתי-פוסק שכולנו נמצאים בו. הכימיה בין חברי ההרכב ומקצועיותם ניכרים מאוד, ובמהלך הערב בת זוגתי זרקה לי "זה נשמע כמו דיסק, לא כמו הופעה". ויש אמת בדבריה שכן בהיבט הזה חמישה אלבומים ושמונה שנות עשייה לא הולכים ברגל. ומסרט אחד לאחר, הטייני פינגרז עבדו בשנה האחרונה על סרט שייקרא גם הוא "The Fall", ונוצר בהשראת מוזיקה וטבע. הסרט צולם בים המלח והוא עתיד להגיע לסינמטק תל אביב בתחילת החודש הבא.

 

צפו בטריילר לסרט:

 

הקרנת טרום הבכורה של "The Fall" תתקיים בסינמטק תל אביב ב-2.3.17

תגובות