מגזין

זוהר הלילה

הזמרת והיוצרת זוהרה נידם השיקה את אלבום הבכורה שלה בערב אפלולי במועדון הבארבי, וברי כהן היה שם וזיהה מיד את החן ואת הרגש

מאת ברי כהן. 19-11-2016

תגיות: הופעה, סיקור הופעה, זוהרה נידם, זוהרה, ZOHARA, ביקורת הופעה

 

צילום: ברי כהןצילום: ברי כהן

קול חדש-ישן מטפס ועולה על בימת האינדי המקומי - זהו קולה של זוהרה נידם, זמרת-כותבת-קלידנית שהספיקה להופיע ברוב במות העיר, ואף בפסטיבלים "אינדי-סיטי" ירושלים ו"אינדינגב" הידועים והנחשבים. שנתיים של עבודה מתוך חדרה של זוהרה מגיעים לערב שיא בו השיקה את אלבום הבכורה שלה "Growin up anyways" במועדון הבארבי.

זוהרה פתחה את הערב המיוחד שלה עם השיר הראשון מתוך האלבום, "Amplify me", וביקשה מהקהל ש"יגביר" אותה ואת נגניה במטרה לבצע דילוג קטן, יחדיו, על המקפצה אל עבר המים העמוקים, אל עבר חומרי האלבום שיעלו ויבואו בזה אחר זה. שילוב דמותה של זוהרה עם המקצועיות והסגנון אותם מביאים המתופף גל הוכברג והבסיסט נמרוד גולדפרג יצרו מקשה אחת שמביאה לחיים את חומרי האלבום בצורה חזקה וחמה.

לאחר מספר ביצועים עושה זוהרה אתנחתא ומספרת אודות העבודה על האלבום בשנתיים האחרונות, על התובנות והחוויות שיצרו ומעלה לבמה את אורחה הראשון להערב - ידידה הוותיק אסף יורין, סקסופוניסט, אחד משלנו שחי ב"תפוח הגדול" ובמקרה נתקל בגברת נידם בזמן ביקור מולדת. "Piano 1976" הוא השיר בו הם משתפים פעולה, שיר מלא בוויב אפלולי אשר גרם לי לחוש באיזשהו מקום כי סגנון ותפקידי הסקסופון שואבים מעט מהקסם של יקירנו המנוח דייויד בואי ואלבומו האחרון "בלאקסטאר". האורח הבא בתור היה האיש שליווה בשנתיים האחרונות את זוהרה והפיק לה את יצירת הבכורה שלה - יחזקאל רז, חמוש בנגן "אבלטון פוש", עלה וחבר לזוהרה לביצוע השיר "Alone" העוסק בנושא העמוק דיכאון. בכדי לשבור את האווירה שיצר השיר עלו שוב נגניה וביצעו עוד מספר יצירות מאלבום הבכורה וקצת חומרים חדשים שלא נכללו בו.

הערב כמעט הגיע לסיומו כאשר החושך ירד, זוהרה והנגנים ירדו מהבמה וחזרו להדרן. "אל תספרו לאף אחד" היא אמרה והשלושה החלו לנגן שיר בניחוח מזרחי, מה שהרגיש מעט לא מחובר לליין שיצרה במהלך הערב אך נראה כי הקהל התרצה מהעניין. לאחר שתי האזנות מלאות לאלבום אסכם ואומר כי לפי ראות עיני ומשמע אוזניי את האלקטרו-פופ הקריר והטעון הצליחה זוהרה להאדיר ולהחיות בעזרת ריד'ם סקשן חזק, הלוא הוא זוג נגניה, ובאמצעות חן ורגש שפיזרה באוויר של מועדון הבארבי הערב. 

 

>> האזינו לזוהרה מתארחת ב"אור לגויים עם אורלי יעקובי

תגובות