מגזין

פרידה מנסיך

שבוע אחרי מותו של אגדת הפופ פרינס בגיל 57, קיבצנו עבורכם כמה מהמחוות המרגשות שנערכו לכבודו, וגם סט טריביוט מיוחד להאזנה

מאת עדי נוי. 29-04-2016

תגיות: קאבר, פרידה, Prince, פרינס

 

לפעמים יורד שלג באפריל, ואולי רק באפריל 2016 הבינו במינסוטה את ראיית הנולד שהייתה חבויה במשפט הזה כל כך הרבה שנים. לא מעט אישים שהשפיעו על התרבות האמריקנית גדלו במדינת האגמים השוכנת במערב התיכון של ארצות הברית (כולל אחד, בוב דילן), אבל רק אחד הפך את העשייה שלו למזוהה עם המקום בו נולד. פרינס רוג'רס נלסון, שנולד ביוני 1958 במיניאפוליס, והחל מסוף שנות השבעים החל לתוות את אגדת הפופ שכולם הכירו בשם "פרינס", ומאוחר יותר כ"האמן שהיה ידוע בעבר כפרינס", חלוץ ה"מיניאפוליס סאונד".

ב-1984 זכה פרינס באוסקר על להיטו הגדול ביותר, שיר הנושא של הסרט "גשם סגול", ובמשך השנים הוציא עשרות אלבומים, שרבים מהם נכנסים להגדרה הקולקטיבית של אלבומי מופת. אקורד הסיום של הדיסקוגרפיה שלו מתחלק לשניים, עם שני החלקים של "Hit n Run" שיצאו ב-2015. לפני שבוע הוא הלך לעולמו בגיל 57, ואנחנו נשארנו רק עם המורשת.

מעטים היו המוזיקאים שלא אמרו מילה על האגדה בשבוע שחלף מאז מותו, וחלקם גם כיבדו אותו בביצוע מרגש ולרוב ספונטני. קיבצנו עבורכם כמה כאלה, וגם קישטנו בסט המחווה המיוחד ששידרנו השבוע לזכרו של פרינס, בעריכתו של דיג'יי אייל גולדמן.

 

 

ברוס ספרינגסטין פתח את הופעתו בברוקלין במוצ"ש עם ביצוע ל-"Purple Rain":

 

וגם סטיבי וונדר נשטף גשם סגול בתכנית הבוקר של CBS:

 

אלטון ג'ון חלק כבוד לנסיך בהופעתו השבוע בלאס וגאס:

 

כריס סטייפלטון הופיע השבוע בקליפורניה וביצע את הלהיט שכתב פרינס והגיע לגדולות בזכות שינייד אוקונור:

 

ד'אנג'לו ביצע את "Sometimes It Snows in April" בתכנית הלילה של ג'ימי פאלון:

 

>> האזינו לסט מחווה לפרינס בעריכתו של DJ אייל גולדמן (aka Funk Sinatra)

תגובות