מגזין

מראה מראה שעל הקיר

לקראת פסטיבל ״האישה הכי יפה בעיר״ לאמנות נשית רב תחומית עצמאית בועטת, הילה רוח, קרן דוניץ, עדי אולמנסקי ועוד משתתפות בפסטיבל בוחרות את שיר ההעצמה שלהן

מאת קול הקמפוס. 26-03-2016

תגיות: תרבות, נשים, האישה הכי יפה בעיר, נשיות, פסטיבל, אמנות, עדי אולמנסקי, הילה רוח, ירדן אלבוחר, קרן דוניץ, נגה ארז

 

Nico By <a href=ניקו (קרדיט: GanMed64)

בסוף השבוע הבא ייערך בתל אביב פסטיבל "האישה הכי יפה בעיר" לאמנות נשית רב תחומית עצמאית בועטת, ובו במשך יותר מ-12 שעות תיחגג היצירה הנשית בפסטיבל אורבני ראשון מסוגו.

לקראת האירוע, ביקשנו מכמה מהמוזיקאיות, התקליטניות ומפיקות הפסטיבל לבחור עבורנו את שיר ההעצמה שלהן, ולספר לנו מי המוזיקאית שהשפיעה עליה וידעה לכתוב בדיוק את אשר על ליבה.

הנה הן לפניכן:

 

 

הבחירה של הילה רוח:

הקול הגס של ניקו + הטקסט הזה מפרקים אותי לחתיכות ומדבקים בחזרה, כל פעם קצת אחרת. קצת כמו להכיר בנאדם שאומר דברים ממש עצובים ורגילים ויפים ואז לחשוב עליהם מלא ואז פתאום לקלוט שמשהו השתנה בך על הדרך, וחייבים לפגוש אותו שוב.

הייתי שמחה לשבת עם ניקו לדבר על כישופים.


הבחירה של קרן דוניץ:
ג׳ורג׳יה היא מוזיקאית יוצרת, מפיקה וזמרת אמריקאית, ג׳אזיסטית וביט-מייקרית. לפי דעתי היא חלוצה בתחום ההיפ הופ (ובמוזיקה בכלל), השפעה ענקית עלי ועל רבות נוספות. השיר הזה הוא האהוב עלי מבין שיריה, מרגש ומדויק מכל הבחינות.

 

הבחירה של עדי אולמנסקי:

ההפקה של השיר הזה מרגשת אותי ומראה צד חשוף, כנה ואמיתי של טראוויס וזה נוגע בי במקומות מאד פגיעים. המוזיקה שלו בכלליות מעיפה אותי למקומות חדשים, אבל לשיר הזה תמיד יש מקום בלב שלי


הבחירה של נגה ארז:
"Everything I want
Everything is here"

המשפט הזה של פלורה הוא משפט של העצמה מבחינתי כי אני נזכרת בו ברגעים שאני צריכה להתחזק, והלחן של החלק השני מעורר תחושה של ציפייה ותקווה


הבחירה של ירדן (YONDER) אלבוחר:

השיר הזה של ההרכב השוודי גואט הוא בעיני ביטוי מוזיקלי לחיבור עם הטבע והלא נודע, מרחבי תודעה שנפתחים ומזכירים לנו את העוצמה האינסופית שנמצאת בתוכנו. 


הבחירה של ניבי יהלום:

אמ איי איי היא שילוב מושלם לדעתי של מחאה, צבעוניות, גרוב ונשיות היא כח נשי שגם מזיז את הגוף וגם משנה תפיסתית תאים במוח.
אחת ההשפעות הגדולות עלי בעשור האחרון


>> פסטיבל "האישה הכי יפה בעיר" ייערך ביום שבת, 2.4.2016, בבסקולה בתל אביב

תגובות