מגזין

האיש שראה הכל

בהתחשב בסיפור החיים שלו, זה לא מובן מאליו שג'ון פרושיאנטה שוב גדל בעוד שנה. לכבוד יום הולדתו ה-46 התכנסנו באולפן לשעה חגיגית עם הצלילים היפים ביותר מקריירת הסולו שלו. האזינו

מאת בן אליעד. 07-03-2016

תגיות: John Frusciante, ספיישלים, ג'ון פרושיאנטה, יום הולדת, בן אליעד, שרית הרשקוביץ, פודקאסט

 

תגידו מזל טוב לג'ון פרושיאנטה, החוגג בימים אלה יום הולדת 46. זה תמיד משמח עבורנו שהוא גדל בשנה, כי זה לא ממש מובן מאליו בהתחשב בסיפור החיים שלו, שיכול בקלות להכיל כמה גלגולים של קלישאות רוקנרול - הצטרפות בגיל 17 ללהקת הרוק האהובה עליו, משבר אישי בהתמודדות עם ההצלחה וסיבובי ההופעות, נפילה קשה להרואין, מרחק מנת יתר אחת מכניסה למועדון ה-27 הספק מפואר-ספק מפוקפק, ומלחמה מתישה עם הסמים והשדים בחייו שהסתיימה בתחייה מחודשת ובחזרה לגיטרה ולרוקנרול.

אבל כששמים בצד את האוטוביוגרפיה ומתרכזים בעשייה מוזיקלית שלו נטו, הגדולה האמיתית שלו נחשפת במלוא יופיה, כמוזיקאי מחונן וגיטריסט בחסד עליון שמפלרטט בין ארט-רוק, פולק, פסיכדליה ואפילו אסיד האוס; מדען מוזיקלי שניפק בעשור שעבר כמות בלתי נתפסת של ריליסים משובחים, ובשנים האחרונות ממשיך למתוח את הסקאלה האמנותית שלו בחיפוש אחרי טיונים שלא נשמעו לפני כן.

 

 

לרגל ציון יום ההולדת, וגם בסימן 15 שנה לצאת אלבומו To Record Only Water for Ten Days, התכנסנו לשעתיים חגיגיות באולפן עם הצלילים היפים ביותר מקריירת הסולו העשירה של ג'ון פרושיאנטה. מהחומרים המוקדמים והאוונגרדיים, דרך שטף האלבומים הבלתי פוסק שהוציא בעשור שעבר ועד לפרויקטים האלקטרוניים בהם הוא שקוע בהווה.

 

>> האזינו לספיישל ג'ון פרושיאנטה עם בן אליעד ושרית הרשקוביץ

תגובות