מגזין

סוף המסע

השבוע הלך לעולמו אלי אברמוב, ממייסדי "הקליק", גיטריסט ומלחין בחסד. את השעה הראשונה של נפולאון השבוע הקדשנו לזכרו ושוחחנו בטלפון עם אוהביו ומוקיריו. כנסו להאזין

מאת קול הקמפוס. 28-11-2015

תגיות: לאון פלדמן, נפולאון, סער גמזו, ספיישלים, הקליק, אלי אברמוב, דני דותן, פודקאסט

 

אלי אברמוב, הגיטריסט ומעצב הסאונד של להקת "הקליק", האיש מאחורי השם Pitchbend, המוזיקאי שמתח קו בין הPאנק לבין דנה אינטרנשיונל, הלך השבוע לעולמו בגיל 61.

בשנת 1980 ייסד אברמוב את "הקליק" יחד עם חבר ילדותו דני דותן, הסולן וכותב המילים, ואליהם הצטרפו המתופף ז'אן ז'אק גולדברג ז"ל והבסיסט עובד אפרת (תחת השם הבדוי אובי פפר). שנה לאחר מכן הם הוציאו את אלבום הבכורה "אמא אני לא רוצה להיגמל" שסימן את פריצת ה"ניו-וויב" לישראל וכלל את הלהיט "אינקובטור". בשנת 1983, אחרי שפרצה מלחמת לבנון הראשונה וכשלהרכב הצטרפה הקלידנית רונה ורד ז"ל, יצא האלבום השני של "הקליק", "עולם צפוף", אשר כלל את "אל תדליקו לי נר".

מלבד שני סיבובי הופעות איחוד קצרים ב-1988 וב-2004, שמרו חברי "הקליק" על שתיקה קבוצתית בעשורים האחרונים, ואברמוב הוציא שני אלבומי סולו תחת השם "Pitchbend", והיה מעורב בהפקות נוספות. בשנה שעברה ראה אור סוף סוף האלבום השלישי של "הקליק", "אני לא בפסקול", אך אז אברמוב חלה, ולא זכינו לראות את הלהקה שוב על הבמה.

בעקבות מותו, הקדיש לאון פלדמן את השעה הראשונה של "נפולאון" השבוע לזכרו של אברמוב, ויחד עם סער גמזו העלה על קו הטלפון את יעל בדרשי, אלמנתו של אברמוב, וכן את איגי וקסמן, ערן צור ודני דותן. בין לבין שמענו קצת מהדברים שאברמוב יצר במהלך הקריירה, החל מ"הקליק" ועד העבודה המשותפת עם דנה אינטרנשיונל, איגי וקסמן, ערן צור ורונה קינן.

דני דותן סיכם: "היתרון הגדול ביותר של העם היהודי לאורך ההיסטוריה היה שהוא ידע לדבר נגד עצמו ולשים את המראה. אני רוצה שאלי ייזכר כאחד מהגדולים של תרבות הנגד הישראלית. אני הייתי רוצה שברדיו ובכל מקום ישמיעו את המוזיקה של הקליק, ושזה יכבוש וישנה ויערער את הפסקול. נורא חשוב שהמקום הזה של האלטרנטיבי והמחאתי יישמר".

>> האזינו למשדר המיוחד לזכרו של אלי אברמוב

 

 

בשעה השנייה התארחו חברי ההרכב "Mistypes" לסשן לייב באולפן >> האזינו לתכנית המלאה של נפולאון

>>> לחצו כאן לכל הפודקאסטים של נפולאון

תגובות