מגזין

נאחזים בקרני המזבח

הרכב האינדי הברוקלינאי The Antlers התחיל כמו במקרים רבים כפרויקט של איש אחד. אחרי חמישה אלבומים ושני חברים נוספים שהצטרפו, הערב הם יופיעו בתל אביב, ואנחנו התכוננו בתכנית ספיישל חגיגית

מאת עדי נוי. 04-08-2015

תגיות: ספיישלים, The Antlers, עדי נוי, האנטלרז, גיא שוצמן

 

Photo: Press, Marc LemoinePhoto: Press, Marc Lemoine

בברוקלין הפכה "The Antlers", להקה שהחלה את דרכה כפרוייקט סולו של הסולו והכותב פיטר סילברמן, למה שהיא היום. אחרי חמישה אלבומים, כל אחד מצליח יותר מקודמו, הערב יגיעו חברי ההרכב לראשונה לישראל, ויכבדו אותנו בהופעה אחת בבארבי בתל אביב.

כמו הרבה הרכבי אינדי של המאה ה-21, גם האנטלרז (קרניים בעברית) לא היו אמורים להיות להקה. האלבום הראשון, "Uprooted", יצא ב-2006, מעט אחרי שפיטר סילברמן הגיע לניו יורק, והציג מוזיקה חולמנית באווירה אפלה וסאונד לו-פיי מטושטש, שהושפע מאוד ממוזיקאי שסילברמן אהב מאוד, פיל אלוורום, שהיום מקליט תחת השם "Mount Eerie", ובעבר נקרא "The Microphones". השיר "Antlers" של המייקרופונס היה זה שנתן לסילברמן את ההשראה לשם ההרכב שלו. אחרי האלבום השני, "In the Attic of the Universe", שיצא ב-2007, האנטלרז גם באמת הפכו להרכב.

ב-2009 יצא האלבום השלישי של האנטלרז, "Hospice", שהיה האלבום הראשון בהרכב מלא, והציג קונספט שהצליח לדכא כל מאזין ומאזינה, כשכל האלבום מציג סיפור של יחסים על רקע מחלה סופנית. לסילברמן הצטרפו דרבי סיצ'י (חצוצרה, בס, קלידים וקולות) ומייקל לרנר (תופים וכלי הקשה), וגם שרון ואן-אטן תרמה קולות לכמה מהשירים באלבום. לאחר שהפרוייקט הפך לטריו יצא גם האלבום "Burst Apart" ב-2011, ובשנה שעברה הגיע האלבום "Familiars", בעקבותיו יצאו חברי ההרכב לסיבוב הופעות עולמי שמגיע עכשיו גם לתל אביב.

לקראת ההופעה, התכוננו כבר בתחילת השבוע במשדר מיוחד של שעתיים עם כל מה שאתם צריכים לשמוע ולדעת על האנטלרז. שמענו חומרים מכל האלבומים שלהם, מההתחלה ועד ההוה, כולל מאלבום ההופעה החדש שהם הוציא ממש עכשיו, "In London", וגם כמה רמיקסים וקאברים מעניינים.

 

>> האזינו לספיישל The Antlers בקול הקמפוס

 

 

האנטלרז יופיעו הערב (שלישי) במועדון הבארבי בתל אביב

תגובות