מגזין

כמו מיקסטייפ לליל כל הקדושים

הרכב הפריק-פולק הקנדי Timber Timbre ממשיך לחפש את האפלה, כדי להוציא את כל הדברים הרעים החוצה. עכשיו הם מגיעים להופעה אחת בתל אביב, ואנחנו התרגשנו עם תכנית ספיישל. הפודקאסט כבר בפנים

מאת עדי נוי. 04-07-2015

תגיות: ספיישלים, פודקאסט, טימבר טימבר, Timber Timbre

 

מקור השם "טימבר טימבר" (המילה השנייה מבוטאת 'טאמבר', בעצם) בבקתה באונטריו, שם הקליט טיילור קירק את השירים הראשונים שלו.

קירק, מולטי-אינסטרומנטליסט והסינגר-סונגרייטר שמוביל את ההרכב מאז שהוקם ב-2006, כותב שירים שאי אפשר להתעלם מהם. "ניסיתי לכתוב שירים שמחים וחיוביים יותר" הוא צוטט באיזה ראיון, "אבל הם כולם היו גרועים". קירק נוהג לספר שכשהוא כותב את השירים שלו זה כמו גירוש, או סילוק של איזה דיבוק אם תרצו. "להוציא את כל הדברים הרעים החוצה".

יחד איתו חברים בהרכב גם סיימון טרוטייה (גיטרות וכלי הקשה), אוליבר פיירפילד (תופים), מייקל שארבונייה (קלידים) ומיקה פוסן (כינורות). שני האלבומים הראשונים שלהם הוקלטו בבית ויצאו בהוצאה עצמית, לפני שחתמו בלייבל "Out of Spark" והוציאו את האלבום שנושא את שם ההרכב והביא אותם לתודעה העולמית ב-2009, לאחר שהשיר "Magic Arrow" מצא את דרכו לפסקול של הסדרות "שובר שורות" ו"האישה הטובה". מאז הם הוציאו גם את "Creep On Creepin' On" ב-2011, ואת "Hot Dreams" בשנה שעברה.

 

 

מי שמכיר את טימבר טימבר של אחרי הכניסה לאולפן וישמע לראשונה את שני האלבומים הראשונים שלהם, יתקשה לזהות את הסאונד שהפך כל כך מזוהה איתם, אבל האפלה הייתה שם מהתחלה. גם אם בשני האלבומים הראשונים זה היה הכי לו-פיי וככל שהם התקדמו מאלבום לאלבום זה הפך מהודק להפליא, בכל שיר של טימבר טימבר יש את אותה אווירה שיכולה לשמש פסקול לכל סרט אימה. כשיצא האלבום הרביעי קירק תיאר אותו כ"ניסיון להיות מעורפל, מפחיד ומאיים, שזה כמעט מרגיש כמו קיטש, אבל זה לא. זה נעשה עם מודעות ואירוניה, כמעט עד לנקודה שזה נשמע כמו מיקסטייפ להלאווין או משהו כזה".

במסגרת סיבוב ההופעות המלווה את האלבום החדש, יגיעו חברי ההרכב להופעה אחת בתל אביב בשבוע הבא, ואנחנו התרגשנו עד מאוד לקראת המאורע, עד כדי כך שביום שישי האחרון הקדשנו שעתיים ליצירה של טימבר טימבר בתכנית מיוחדת. בתכנית גם שמענו קטעי ראיונות של קירק, סולן ההרכב, גיששנו באפלה אל כמה רמיקסים מעולים במיוחד, וגם שמענו אותם בהופעה חיה. אז אם אתם כבר מכירים, אוהבים ומצפים, זו ההזדמנות שלכם לערוך חזרה גנרלית לקראת ההופעה, ואם עדיין לא שמעתם עליהם, זו ההזדמנות לגלות כמה שירים מדהימים יכולים לצאת מבקתה קטנה בקנדה.

 

>> האזינו לספיישל Timber Timbre עם רותם דויטשר ועדי נוי

>> צפו, פשוט צפו:

 

Timber Timbre יופיעו ביום שלישי הקרוב בבארבי בתל אביב

תגובות