מגזין

תום יורק רוצה שתשלמו את המסים שלכם

סולן רדיוהד חובר כוחות עם רוברט דל נאג'ה ממאסיב אטאק לפסקול משותף לסרט דוקומנטרי חדש. על מה מדובר? פרטים מלאים והאזנה חופשית בפנים

מאת בן אליעד. 26-02-2015

תגיות: Massive Attack, תום יורק, מאסיב אטאק, רוברט דל נאג'ה, The UK Gold, פסקול, בריטניה, דוקו, Thom Yorke, Robert Del Naja, 3D

 

בהתחשב בזה שיש לנו מספיק עניינים בוערים על סדר היום בביצתנו הקטנה, העלמות מס בבריטניה ממש לא נחשבת לאחת הסוגיות שמדירות שינה מעיננו, אלא אם כן אתם מנויים קבועים של האקונומיסט. אבל כשתום יורק וחצי מצמד מאסיב אטאק רוברט דל נאג'ה נרתמים להעלאת המודעות, זה כבר משהו שצריך לדרוש במעט את תשומת ליבנו.


The UK Gold הוא סרט דוקומנטרי בבימויו של עיתונאי הגרדיאן מארק דון, העוקב אחר תופעת העלמות המס בממלכה הבריטית, החל מימי האימפריה הבריטית שמתחילת המאה ה-17 ועד לימינו בעידן המודרני. מה שבתחילה נשמע נושא אפרורי למדי מקבל תפנית ופרשנות מעניינת על הצד האפל יותר של העיר לונדון, ועל הדרך שבה מיליארדים על גבי מיליארדים מחליפים ידיים בין בעלי הון וטייקונים מבלי שהכסף יגיע לטובת הציבור. זאת ועוד כאשר מוסדות גדולים כמו הכנסייה הקתולית ומשפחת המלוכה לא מחויבים בהצהרות הון ותשלומי מס, ופטורים למעשה מכל סוג של דין וחשבון כלפי החברה הבריטית. 

במסגרת הפקת הדוקו, המלווה גם בקריינות של השחקן דומיניק ווסט ("הסמויה", "הרומן"), נכנס תום יורק לאולפן עם חבר צמד הטריפ-הופ, כדי לכתוב ולהקליט את פס הקול האטמוספרי לסרט, המוצע כעת להאזנה מלאה. בין האמנים הנוספים שתרמו מכישרונם לפרויקט ניתן למנות גם את חברו של יורק לרדיוהד ג'וני גרינווד וכמו גם את סולן אלבו, גיא גארווי. אגב, לכל מי שחושש כי השניים התמסרו באופן מוחלט לרשויות המס, הסירו דאגה מלבכם: יורק מקליט בימים אלה את האלבום הבא של רדיוהד. מאסיב אטאק שיתפו לאחרונה פעולה עם צמד ההיפ-הופ  Run the Jewels, ועל פי הדיווחים עובדים על אלבום האולפן הראשון שלהם מזה 5 שנים יחד עם חבר ההרכב המייסד אדריאן "טריקי" ת'אס.

 

האזינו לפסקול הסרט The UK Gold :

 

צפו בטריילר לסרט הדוקו The UK Gold :

 

תגובות