מגזין

השעה הכי יפה

אלבום חדש שייצא בקרוב בהשתתפות אמנים רבים, מאגד לחנים וביצועים חדשים לשירים מתוך ספרו של יותם ראובני "דיווח מתוך התרחשות". האזינו לסנוניות הראשונות ממנו

מאת עדי נוי. 28-02-2015

תגיות: שירה, דויד פרל, אלון עדר, רוני אלטר, יותם ראובני, השעה הכי יפה, דיווח מתוך התרחשות

 

צילום: איתי בניתעטיפת האלבום - צילום: איתי בנית

כשהיה בן 15 מצא דויד פרל ספר שירה קטן בשם "דיווח מתוך התרחשות". לאחר שקרא כמה מהשירים חמק עם הספר מהספרייה, והספרניות כנראה לא ידעו לאן תוביל השתלשלות האירועים מאז והלאה. פרל, תקליטן ומפיק והאיש מאחורי הבלוג "PEARLS", לא ידע גם הוא ש-15 שנה לאחר מכן הוא עדיין יתעסק בספר הזה. את הספר כתב יותם ראובני, שנולד ברומניה ועלה לישראל בשנת 1964. ספרו הראשון, "בעד ההזיה", יצא ב-1978 ועסק בין היתר בהומוסקסואליות. שנה לאחר מכן יצא "דיווח מתוך ההתרחשות", ויותר מ-35 שנים לאחר מכן, בקרוב יצא אלבום כפול המאגד שירים מהספר בלחנים חדשים ומקוריים.

 

רוני אלטר. צילום: דויד פרלרוני אלטר - צילום: דויד פרל

לפני שנתיים פנה פרל ל-28 מוזיקאים שהביעו רצון להשתתף בפרוייקט, וביניהם רן שם טוב ("איזבו"), נפתלי אלטר, רוני אלטר, קרני פוסטל, נינט טייב, אליוט, הדרה לוין-ארדי, אלון עדר, מאיה בלזיצמן, אביגייל רוז, בן ספקטור, רונית רולנד, פלורה, גיטלה ודאנה איבגי, וביקש מהם להלחין ולבצע שיר אחד מתוך הספר הזה ומתוך כל קובץ שיריו של ראובני. לכל אמן נבחרו כמה שירים שלדעתו נכתבו עבור הקול, האופי והמוזיקה של כל אחד מהם, ומתוכם הם התבקשו לבחור שיר אחד. לאחר עבודה ממושכת על הקלטת סקיצות ומיקסים, פונים כעת חברי הפרוייקט לקהל הרחב, בשאיפה להשלים את מימון האלבום בקמפיין הד-סטארט שכבר יצא לדרך.

 

תגובות