מגזין

אבל עדיין מטלטל

אלי לולאי חזר לבמה כסולן רוקפור, ואנחנו הקדשנו לאיחוד המרגש תכנית ספיישל של שעתיים שהוקדשו במלואן ללהקה שראתה הכל

מאת עדי נוי. 17-01-2015

תגיות: הופעה, אלי לולאי, ספיישלים, Rockfour, רוקפור, פודקאסט

 

יותר מעשר שנים לאחר שעזב את הלהקה, חזר אלי לולאי ביום חמישי האחרון אל הבמה כסולן של "רוקפור". יחד הם החלו את הדרך בסוף שנות השמונים, יחד הם הוציאו את אלבום הבכורה "רשת פרפרים" ב-1991, יחד הם שינו את הרוק הישראלי עם "האיש שראה הכל" ב-1995, ויחד הם פרצו את הדרך והיו מחלוצי ההרכבים הישראליים ששרים באנגלית, כשהוציאו את "Supermarket" בשנת 2000. 

אחרי שני אלבומים נוספים באנגלית ("One Fantatic Day" ו"Nationwide") וסיבובי הופעות ברחבי העולם, שכללו גם מריבות אינסופיות, החליט לולאי לעזוב את הלהקה בשנת 2004 והתחיל קריירה חדשה שכללה אלבום סולו ב-2007. הלהקה מצידה המשיכה (כמעט) כרגיל, הגיטריסט ברוך בן יצחק תפס את עמדת הסולן, ובהרכב החסר, שכולל גם את המתופף איסר טננבאום והבסיסט מרק לזר, הם הספיקו להוציא עוד שני אלבומים באנגלית ואחד בעברית, כשהם מצרפים אליהם את הקלידן יקי גני, ולו רק כדי להצדיק את השם.

בהופעת השקת האלבום האחרון של רוקפור התארח לולאי, וכנראה סימן את הבאות. לאחרונה הם הוציאו יחד את הסינגל "חלקיקי אבק", וביום חמישי הם התאחדו שוב לגוף אחד בהופעה חגיגית. עכשיו הם חמישייה.

 

מכונת הזמן תעשיות בע"מ הייתה גאה להציג את המאה ה-21 כמה שנים לפני שהיא הגיעה. ב-2015 כבר התרגלנו למאה ה-21, והשיר הזה, שפתח את מופע האיחוד של רוקפור, החזיר את כל מי שהיה שם בבת אחת לסוף המאה הקודמת. אלי לולאי שוב על הבמה עם רוקפור, מתרגש ומשתף את ההתרגשות. "אני נהנה!" הוא הכריז וסיפר שלא ידע איך זה ירגיש ואם הוא ייהנה מזה. אז אחרי שבאו גם "האיש שראה הכל" ו"Oranges". גם אלי לולאי הגיע למסקנה שהוא נהנה.

זה מקרה קלאסי של שלם שגדול מסך חלקיו. עשר השנים שעברו מאז שנפרדו הדרכים הוכיחו את זה. ללולאי הייתה חסרה המורכבות וגם הסאונד של רוקפור, ולהם הייתה חסרה הנוכחות והטירוף שלו על הבמה. כל כך הרבה שירים מופלאים הם כתבו יחד, והרבה מהם היו חסרים בהופעה, אבל ההתרגשות הייתה העיקר, וההדרן האחרון של "Wild Animals", השיר הראשון שהם הוציאו באנגלית ומה שכנראה שינה את מהלך חייהם לנצח, היה שווה את זה. אנחנו התרגשנו גם כן, אבל התחלנו ליהנות כבר מהצהריים ושידרנו לפני ההופעה תכנית ספיישל שהוקדשה כולה ללהקה שראתה הכל. 

 

>> האזינו לתכנית ספיישל רוקפור

 

תגובות