מגזין

מאנדי סטוט ועד אייפקס טווין: המיקסטייפ של פנדה בר

לרגל צאת האלבום החדש והמדובר, המוזיקאי האקלקטי וחבר האנימל קולקטיב משתף את המאזינים במיקסטייפ עם הצלילים האהובים עליו ביותר

מאת בן אליעד. 13-01-2015

תגיות: מיקסטייפ, Fact, Panda Bear, נואה לנוקס

 

Panda BearPanda Bear

אחרי חודשים של ציפייה גדולה וסינגלים מסקרנים, השבוע יוצא לאור באופן רשמי Panda Bear Meets the Grim Reaper, אלבום האולפן החמישי של היוצר האלקטרוני פנדה בר, שעל פי הרושם הראשוני של לא מעט מבקרי מוזיקה ובלוגרים, הנחית את אחד מהאלבומים המדוברים של שנת 2015. 

פנדה בר, או נוח לנוקס בשמו האמיתי, מתפנה מהכאוס האקספירמנטלי שמאפיין את האנימל קולקטיב בו הוא חבר לטובת חומרים מלודיים ואישיים יותר פרי עטו: Panda Bear Meets the Grim Reaper, כשמו הוא, מציב את המוות כ-המוטיב המרכזי באלבום, כמושא המלווה אותנו לאורך חיינו, מהולדתנו ועד מותנו, ושם אותנו בחרדה בלתי פוסקת מפני הרגע שבו יגיע "הסוף". מושא שמתכתב באופן מסוים עם אלבום נוסף של לנוקס, Person Pitch מ-2007, שנכתב על רקע גסיסת אביו מסרטן. לנוקס מנסה באלבום הנוכחי להגחיך את העיסוק המתמשך סביב הדאגה ממלאך המוות כשהוא עוטף את הטקסטים המורבידיים בסאונד צבעוני ופסיכדלי, כמיטב המסורת של פנדה בר, הפעם גם עם השפעות ניכרות של דאב ומקצבי רגאיי.

 

לרגל צאת התקליט החדש, רקח לנוקס לבקשת המגזין Fact מיני-מיקסטייפ באורך 41 דקות בו הוא מכנס כמה מהאושיות האלקטרוניות הגדולות שהשפיעו על חותמת הסאונד שלו, מאנדי סטוט דרך אריק קופלנד ועד אייפקס טווין. במידה ואהבתם את מה ששמעתם, תוכלו גם להוריד את המיקס במלואו דרך נגן הסאונדקלאוד. 

 

האזינו : 

 

הטראקליסט המלא:

Gobby — Clifford
Andy Stott — How it Was
Pepe Bradock — Deep Burnt
(Jack J — Something (On My Mind
King Tubby — Roots Of Dub
Eric Copeland — Fun Dink Death
9th Wonder — Dreamy Soul
Aphex Twin — Lichen
13th Floor Elevators — May The Circle Remain Unbroken

 

וגם: בתחילת השבוע הגיח פנדה בר למוזיאון לאמנות מודרנית בניו יורק (MoMa) בהופעת השקה חגיגית בשיתוף הבוילר רום, בו ביצע קטעים מהאלבום החדש וכמו גם מהאלבומים הקודמים. צפו בהופעה, המשודרת במחזוריות דרך ערוץ היוטיוב של הבוילר רום:

 

 

תגובות