מגזין

מסיבת הלוויה הכי שמחה בלונדון

מפיקי העל Floating Points ו- Four Tet נפרדו מהמועדון האגדי Plastic People עם סט מסחרר באורך 6 שעות. האזינו

מאת בן אליעד. 10-01-2015

תגיות: סט, תקלוט, four tet, Floating Points, Plastic People

 

Plastic People ו- Four TetFour Tet ו - Floating Points

שנת 2015 נפתחה אמנם בצהלה גדולה ברחבי לונדון, אך השמחה הייתה מהולה במעט עצב בקרב סצנת הקלאבינג בבירה. זאת לאור ההודעה של בעלי מועדון ה -  Plastic People, כי הערב הפתוח הראשון של המועדון בשנה האזרחית החדשה יהיה גם האחרון שלה, מה שסתם את הגולל על מורשת של יותר מ-20 שנות ביטים וסקראצ'ינג, ושל אחד מהמוסדות המוזיקליים המשמעותיים ביותר בבירה הבריטית.

 

מעבר להיותו חלל שוקק חיים ופופולרי בשכונת שורדיץ' שבמזרח העיר, Plastic People היה פורץ דרך בתחומו:  מקום שהפך לבית חם ותומך לרזידנטים שהיו בתחילת דרכם כמו ת'יאו פאריש, קארל קרייג וג'יימס שהפכו להיות ענקים בתחומם, ומועדון שדרכו התפתחה סצנת האלקטרוניקה הבריטית, מימי הטכנו וההאוס של שנות התשעים ועד לפופולריות העצומה של הדאב-סטפ ועל תתי הז'אנרים שלה בימינו.

בסוף השבוע האחרון ננעל ה-Plastic People, באירוע שקרוב לוודאי הדהד ברחבי לונדון כולה - שניים מהרזידנטים האגדיים של המועדון, Floating Points ו- Four Tet, איחדו כוחות בפעם האחרונה לתקלוט אפי בן 6 (!) שעות, ובו השניים סובבו תקליטים בסט חוצה ז'אנרים וגבולות כדי ליצור הפסקול האולטימטיבי שישקף את המורשת האדירה שמותיר מאחוריו המועדון. למזלנו, יש גם מי שתיעד והקליט את פיסת ההיסטוריה הזו.

 

האזינו :

תגובות