מגזין

פסקול אקטואלי לסיכום השנה

מהסכסוך הישראלי הפלסטיני ועד מותו של רובין וויליאמס: פרויקט חדש מאגד אמני אינדי שכתבו פרשנויות ייחודיות לאירועים וסוגיות בולטות מהשנה החולפת. האזינו

מאת קול הקמפוס. 22-12-2014

תגיות: מוזיקה, אקטואליה, סיכום שנה, Broken Social Scene, The Globe and Mail, 2014

 

אופרה על אשליית החופש - Fucked Upאופרה על אשליית החופש - Fucked Up

כיצד אפשר לסכם את מאורעות השנה האחרונה באמצעות יצירה מוזיקלית? העיתון היומי The Globe and Mail ניסה לשאול את השאלה הלא-שגרתית הזו ביוזמה יוצאת דופן שמנסה בקצת לשבור את שגרת הסיכומים והמצעדים המסורתיים שמציפה אותנו כמדי שנה בחודש דצמבר.

 

 Broadsheet Music: A Year in Review הוא פרויקט חדש (המוצע להאזנה וגם להורדה חופשית בעמוד הסאונדקלאוד המיועד) של העיתון הקנדי, פרי שיתוף פעולה עם הלייבל האקלקטי Arts & Crafts ומוסד האופרה של קנדה: אמנים והרכבים אינדי מוערכים התבקשו לקחת אירוע שלדעתם בלט במיוחד השנה, ולהפוך אותו למושא של שיר חדש. התוצאה הסופית הוא אוסף של 6 שירים המעניקים אינטרפטציות ייחודיות על סוגיות מהותיות ואירועים בולטים שנזכור היטב משנת 2014: הסינגר-סונגרייטר ג'ייסון קולט כתב מכתב אהבה לעיר ירושלים העומדת במרכזו של הסכסוך הבלתי נגמר במזה"ת, תמרה וויליאמסון וה - Absolutely Free שברו את קשר השתיקה על תרבות האונס ועל ההתמודדות של נשים ברחבי העולם עם הטרדות מיניות והשפלתן בחברה פטריארכלית, הרכב הפאנק Fucked Up כתב יצירת אופרה (!) באורך 17 דקות (!!) על אשליית החירות והעצמאות בעולם המערבי הכביכול חופשי, וברנדן קאנינג נפרד מהקומיקאי האהוב רובין וויליאמס, שמותו השנה בגיל 62 בעצב את העולם כולו.

 

האזינו : 

 

 

צפו בסרטון הנותן מבט מאחורי הקלעים על הפרויקט : 

 


ואיך אתם מסכמים את השנה שעברה?

כנסו לממשק ההצבעה שלנו, ובחרו את האלבומים שעשו לכם את 2014. התוצאות הסופיות ייחשפו במשדר הסיכום החגיגי שלנו, שיתקיים ב-31.12 החל משעה 17:00, בהגשתם של חולית בלאו, רועי חיימוביץ', עדי נוי ובן אליעד.

 

 

 

 

תגובות