מגזין

דוקו: ג'יילס פיטרסון שם את קובה על המפה

המפיק ושדרן הבי.בי.סי ממשיך לקדם ולחשוף לעולם את סצנת המוזיקה המלהיבה של הוואנה באלבום אוסף חדש. צפו בסרט המתעד את העבודה על האלבום

מאת בן אליעד. 18-11-2014

תגיות: קובה, מוזיקת עולם, Havana Cultura Mix - The Soundclash, הוואנה, ג'יילס פיטרסון

 

עד לפני שנים בודדות סצנת המוזיקה בהוואנה הייתה מזוהה בעיקר עם הבואנה-ויסטה סושיאל קלוב ואמני הרומבה המסורתיים, שהאפילו על יוצרים חדשים שפעלו בעיקר בשוליים. ואז הגיע לקובה ג'יילס פיטרסון, ושינה את הסצנה מהקצה לקצה: המפיק ושדרן ה-BBC הפופולרי איחד כוחות עם מותג הרום המפורסם Havana Club, והצטרף לפרויקט Havana Cultura: מיזם אינטרנטי שנועד לקדם ולחשוף לעולם אמנים קובניים חדשים מתחומי תיאטרון, צילום, מחול, והמוזיקה והאמנות פלסטית.

 

ג'יילס, שהתוודע לעושר המוזיקלי בקובה ולכוחות הצעירים שלא זוכים לפלטפורמה מספקת כדי לחשוף את היצירות שלהם לקהל הרחב, הוציא ב-2010 במסגרת המיזם את Havana Cultura: New Cuba Sound - אלבום אוסף שאיגד יוצרים ומוזיקאים מהמולדת הקובנית, אותם ליקט יחד עם פסנתרן הג'אז המפורסם רוברטו פונסקה. האלבום זכה להצלחה רבה מחוץ לקובה, שהובילה להוצאת 3 אלבומים נוספים בסדרת New Cuba Sound וסיבובי הופעות בפסטיבלים גדולים ברחבי העולם.

בימים אלה רואה אור Havana Cultura Mix - The Soundclash, הריליס החדש מבית היוצר של פרויקט Havana Cultura. הפעם ג'יילס גייס 10 מוזיקאים בולטים ממדינות שונות והכניס אותם לאולפן הקלטות בהוואנה עם יוצרים ונגנים צעירים קובניים. התוצאה הסופית הוא אריך נגן של 12 קטעים מלהיבים שיוצר גשר בין הסצנה התוססת של קובה עם שאר העולם. לרגל צאת האלבום החדש שוחרר לרשת גם סרט דוקו קצר המתעד את התהליך המלהיב שמאחורי הפקת האלבום. 

 

צפו בסרט הדוקומנטרי: 

 

 

 

הסתקרנתם? האזינו לאלבום Havana Cultura Mix - The Soundclash במלואו: 

תגובות