מגזין

פסקול לשבת עם אביב מארק

בכל סוף שבוע דמויות ציבוריות מגוונות מציגות את רשימת השירים הפרטית שלהן. הפעם על עמדת התקלוט - המוזיקאי שאוהב דיסטורשן. האזינו

מאת קול הקמפוס. 19-09-2014

תגיות: אביב מארק, מיקסטיוב, פסקול לסופ"ש

 

מדי שבוע אנו מביאים את "המיקס-טיוב" - פסקול לסוף השבוע של אמנים, אנשי רוח ודמויות ציבוריות, אשר מציגים רשימת שירים פרטית. השבוע על העמדה: אביב מארק.

אביב מארק הוא איש תאב מוזיקה אמיתי וחסר פשרות. הוא החל את דרכו בעולם הסאונד ב-1987, והיה סולן ה"סבווי סאקרס" שהוציאה שני אלבומים. ב-98' הוא התעופף מגובה של 6 מטרים, קרסולו התפרק ובעקבותיו ה"סאקרס". בתחילת המאה הנוכחית הקים את א.מ והפילהרמונית. בהמשך הפילהרמונית שינתה אדרת והפכה ל"בוסתן החשמלי".

מארק ידוע כסאונדמן תאב דיסטורשן וכדמות מרכזית במועדון "לבונטין 7". הרכב נוסף שלו, "אביב מארק והמוות", בו חברים גם רם אוריון, אור אדרי וקובי כהן, אמור להקליט אלבום ראשון עד סוף השנה.

ביום שני הקרוב, 20 שנה אחרי אלבומם הראשון של ה"סאבווי סאקרס" -קומות קרקע ומטה, יתאגדו בבארבי בתל אביב כמה מהלהקות והמוזיקאים שהכירו, אהבו, והעריכו את הלהקה בזמן אמת, למופע מחווה לאלבום. כל הכנסות המופע יוקדשו למארק, העובר בחודשים האחרונים סדרה של ניתוחים המונעים ממנו לעבוד.

"בחרתי 14 שירים שמחוברים בד-נ-א שלי מאז ימי התבגרות בואך דרך החתחתים. מנקודת השבר האנגלו-פסיכדלי של 'טומורואו נבר נואוז' עד שבר הפאנקו רוקו-אלטרנטיבו של "יו נואו יור רייט". על מה שבין נקודת ההתחלה לנקודת הסוף של המיקס-טייפ זה (בערך) מה שזורם בי. מה שגרם, וממשיך לגרום, לי להתמכר לאהבה ל'צלילים'. הבחירה היתה לא קלה, אך תחושתי שהיא מאוד ממצה".

האזנה טובה ושבת שלום

 

תגובות