מגזין

נקיונות, רומנטיקה וצרפתים: פסקול לשבת של שלום גד

בכל סוף שבוע דמויות ציבוריות מגוונות מציגות את רשימת השירים הפרטית שלהן. הפעם על עמדת התקלוט - היוצר והמוזיקאי שלום גד. האזינו

מאת קול הקמפוס. 05-09-2014

תגיות: שלום גד, מיקסטיוב, פסקול לסופ"ש

 

מדי שבוע אנו מביאים את "המיקס-טיוב" - פסקול לסוף השבוע של אמנים, אנשי רוח ודמויות ציבוריות, אשר מציגים רשימת שירים פרטית. השבוע על העמדה - שלום גד.

גד הוא מוזיקאי, זמר, כותב שירים ונגן בס ישראלי. בנוסף לקריירת הסולו שלו, היה חבר גד בלהקת פונץ' ובפרויקטים מוזיקליים נוספים. בלחניו ועיבודיו המוזיקליים משתלב רוק אינדי מערבי קצבי ומלודי עם צלילים מזרחיים ושורשיים. השירה נשמעת לעתים כמו תפילה ונעשה שימוש רב בכינור נוגה. השירים של גד עוסקים בנושאים אישיים פשוטים כגון עבודה, תרבות הבילויים ויחסי ילדים-הורים, אך בצורה רגשית ולעתים סוריאליסטית. חלק משיריו עוסקים באופן מבודח בתעשיית המוזיקה ואחרים הם שירי זרם תודעה.

ב-11 בספטמבר יופיע גד באוזןבר. זו תהיה ההופעה השמינית והאחרונה בסדרה "ספירת מלאי", בה ביצע אלבום אחד שלם בסדר כרונולוגי, מתוך רפרטואר האלבומים שהוציא במהלך השנים. הופעה אחרונה זו, תהיה מוקדשת לאלבום "תלמי אליהו" – שיצא כחלק מטרילוגיית "המצב" ב-2012 והוא עוסק בעיקר בחלוציות, יישוב השממה, מלחמות אחים וזיכרון מדומיין.

על הבחירות שלו מספר גד: "או קיי, אז שבת, זה זמן טוב להיזכר בדברים שאהבנו פעם ושכחנו. בכל מקרה, זה מתחיל במוזיקה לניקיונות, ממשיך ברומנטיקה של אחר הצהריים, אחר כך לדברים שעובדים גם על ילדים וגם על זקנים ומשם אפשר כבר ללכת לאיבוד. קצת להקות, קצת זמרות, קצת צרפתים ובסוף לאונרד ברנשטיין עונה במשך שעתיים על השאלה שאין לה תשובה".

שבת שלום

 

 

תגובות